Přijďte k nám, NAŠE PRODEJNY JSOU STÁLE OTEVŘENÉ!
Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
>>> více info

Poctivá práce přináší poctivé výsledky

Poctivá práce přináší poctivé výsledky

Nedávno se otevřely posilovny. Ta vůně starého známého prostředí se zdá být stejně omamná, jako pocity po prvních provedených sériích. Co na tom, že se řada tréninků za poslední dobu odehrávala v domácích či venkovních prostorách. Jakkoliv to možná někdo považuje za adekvátní náhradu, převážná většina cvičenců dobře ví, že s ohledem na některé cíle skutečnou posilovnu nejde nikdy nahradit. Nemusí přitom jít jen o pestrost cviků, které díky jejímu vybavení můžeme provádět. Či o to, že velké těžké činky prostě kliky na zemi, byť prováděné do vyčerpání, osobní rekord v benčpresu nezajistí. Posilovna je také místem setkávání, kde můžeme porovnat vlastní výkon s výkony jiných. Při cvičení pracujeme nejen na vlastní postavě, ale současně můžeme inspirovat a motivovat ostatní, což platí i obráceně. To trénink doma nenahradí.

Právě v tento čas je ta nejlepší chvíle na oživení dočasně u ledu uložených snů a přání. Oprášit tréninkové plány, ať už ty napsané na papíře či uložené v elektronické podobě nebo v naší paměti, může přinést dlouho očekávané osvěžení v podobě vydatného tréninku. Není třeba chtít urvat všechno hned na začátku s cílem mít během několika dnů stejnou formu jako dřív. Lepší bude řídit se signály těla a zbytečně se nesnažit točit pomyslný studený motor do vysokých otáček. Možná je nyní ta správná příležitost i k tomu dělat vše nově - jinak, svěže, neotřele.

Ať už jsou naše pocity jakékoliv, je dobré dělat věci poctivě. Pokud dodržujeme vše důležité, dostaví se vytoužené výsledky. Šizení a neochota cvičit v občas nekomfortní zóně úspěch nepřinese. Ostatně podobné je to i v obyčejném životě. Když chceme něco obejít, možná můžeme na určitou dobu více získat. Nejenže z toho ale nebudeme mít příliš dobrý pocit, ale současně nám to nepřinese dlouhodobý prospěch. Spokojenost se neměří krátkodobými a navíc nepoctivě získanými úspěchy, ale naopak systematickou prací spočívající v každodenním vykonávání věcí tak, jak je nejlépe dovedeme. To vytváří nejen pozitivní vztah k sobě samému, ale i k ostatním lidem. Když obelháváme ostatní, obelháváme i sami sebe. Pokud tedy například do každého tréninku dáme srdce, rozum a dostatečně zabereme, pak budeme nejen dosahovat skvělých výsledků, ale současně se z nich i dlouhodobě radovat. Trénink v posilovně a skutečný život tedy mají jisté podobnosti. Cvičení či provozování nějakého sportu nám pomáhá být nejen silnější po stránce fyzické, ale současně utváří naší osobnost.

Provoz v posilovnách za několik posledních měsíců utichl již podruhé. A tak si přejme, ať je to nejen kvůli možnosti jít si dobře zacvičit, ale zejména s ohledem na běžný chod společnosti pokud možno již naposledy. Přejme si, ať se ze situace co nejdříve vzpamatují všichni, které to jakkoliv zasáhlo. Možná je to jedno z občasných připomenutí toho, že ne všechno, co v danou chvíli máme, je trvalé. Važme si proto každé chvíle, kterou můžeme využít ve prospěch nás i našich blízkých. Dávat i přijímat to nejlepší, co je v každém z nás, může být skutečně naplňující. A i když to nemusí vyjít pokaždé, je poctivá práce s poctivými výsledky nepochybně strategií, pro jejíž naplnění se vyplatí v nezbytných chvílích zabojovat a zatnout zuby a ukázat tím sobě i ostatním, kolik sil v každém z nás skrytě dřímá.

Text: Karel Šedivý

Autor článku

Karel Šedivý Odborné články, konzultace, poradenství, trenér I. třídy, absolvent Trenérské školy FTVS Univerzity Karlovy v Praze

Trenér I. třídy se specializací kulturistika (absolvent Trenérské školy Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze), absolvent Trenérské školy Petra Stacha, autor čtyř publikací, tištěných článků a téměř tisícovky příspěvků a reportáží uveřejněných na internetových stránkách vydavatelství Svět kulturistiky

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.