0
0 0 Kč

Košík je prázdný

MENU

GF nutrition
Omega 3 - Cod Liver oil 180 kapslí

Omega 3 - Cod Liver oil, je prémiový rybí olej extrahován z čerstvých jater tresky obecné (Gadus morhua), které jsou loveny přímo v chladných vodách kolem Islandu. Struktura EPA a DHA v GF Omega 3 - Cod Liver Oil je několikanásobně více využitelná a vstřebatelná, než u obdobných produktů původem z rybího tuku, či dalších obdobných produktů.

Doprava zdarma Doporučujeme

Omega 3 - Cod Liver oil 180 kapslí
Rybí olej - Omega 3

GF Omega 3 - Cod Liver oil, je prémiový rybí olej extrahován z čerstvých jater tresky obecné (Gadus morhua), které jsou loveny přímo v chladných vodách kolem Islandu.

Struktura EPA a DHA v GF Omega 3 - Cod Liver Oil je několikanásobně více využitelná a vstřebatelná, než u obdobných produktů původem z rybího tuku, či dalších obdobných produktů.

Omega 3 mastné kyseliny jsou považované za jeden z nejdůležitějších doplňků a to nejen ve sportovní výživě. Jedná se o velmi důležitou složku potravy, které bohužel ale nevěnujeme tolik pozornosti, kolik bychom měli a to ani u našich dětí. Omega-3 mastné kyseliny patří v dnešní době mezi nejkomplexněji prostudované živiny, na které je nespočet odborných a klinických studií. Jedná se o rodinu polynenasycených tuků, které musíme získat ze stravy (tělo si jej neumí vyrobit samo).

Olej z tresčích jater společnosti GF nutrition je významným zdrojem omega 3 mastných kyselin a bohatý na mastné kyseliny EPA (kyselina eikosapentaenová), DHA (kyselina dokosahexaenová) a vitamíny A a D

Iceland

  • Kyselina eikosapentaenová - EPA má prokazatelně příznivý účinek na srdce, optimální krevní tlak a hladinu triglyceridů v krvi, podporuje snížení hladiny cholesterolu tzv. “špatného cholesterolu" LDL a pozitivně působí v případě kardiovaskulárních nemocí. Působí na kvalitu cév, jejich pružnost, má protizánětlivý efekt a je důležitá pro správnou činnost buněčných stěn (membrán)
  • Kyselina dokosahexaenová - DHA hraje důležitou roli ve vývoji mozku a nervů a to zejména v těhotenství. DHA je též důležitá pro správnou funkci buněčných stěn, stavu očí, nervů, imunity a kardiovaskulárního systému. Je důležitá také zejména v období dětství pro správný mentální vývoj dítěte – pro lepší koncentraci a paměť, stejně tak ale i pro prevenci stařecké demence a problémů s pamětí u straších jedinců

Olej z tresčích jater obecně je prospěšný pro celkové zdraví a pro prevenci běžných onemocnění. Omega 3 snižuje množství zánětlivých procesů.

Krátký příběh k naší Omega 3 - Cod Liver oil
Společnost GF nutrition je na trhu od roku 2019 a jelikož i my jsme si vědomi, že Omega 3 patří do základních látek v pomyslném žebříčku důležitosti, chtěli jsme Omegu 3 zařadit hned mezi první výrobky, které společnost GF nutrition uvedla na trh v roce 2019. Naše filozofie, tedy důraz na kvalitu, absolutní čistotu a jasný původ nám ale neumožnila zařadit do našeho sortimentu takovou Omegu 3, za kterou bychom se mohli "podepsat". Jinými slovy jsme prostě takovou Omegu v první fázi nedokázali sehnat. Tento dluh vůči Vám - našim zákazníkům se nám konečně povedl splatit až v této chvíli - v dubnu 2021, kdy jsme našli výrobce/producenta, který odpovídá našim představám o kvalitě a čistotě svých výrobků. Jedná se o rybí tuk získaný přímo z tresčích jater tresky obecné (Gadus morhua) žijící ve vodách okolo Islandu. Celá produkce tohoto rybího oleje probíhá též přímo na Islandu (společnost LYSI hf, ICELAND) a nám jsou dodávány již hotové kapsle s tímto rybím olejem - s naprosto přírodním, ničím neobohacovaným olejem z tresčích jater, který je přirozeně bohatý na mastné kyseliny EPA a DHA, vitamín A (Retinyl palmitate) a vitamín D3 (Cholecalciferol)

Vzhledem k absolutní nedostatečnosti Omega 3 v našem jídelníčku a to bohužel platí i u malých dětí, necháváme tuto Omegu balit do menších kulatých kapslí o obsahu 500 mg, aby i ti "nejmenší" mohli tuto důležitou složku našeho jídelníčku lépe doplňovat. Naše kapsle navíc obsahuje 500 mg čistého rybího oleje (bez obalu), většina výrobců udává hmotnost již i s obalem, který mnohdy tvoří až třetinu hmotnosti kapsle.    

Omega 3 je vhodná za všech okolností užívat s jídlem. Jídlo bohaté i na jiné tuky zvyšuje využitelnost a v neposlední řadě jídlo, které aktuálně jíte omezí možný nepříjemný pocit v ústech.

LYSI hf - ICELAND
To, co odlišuje LYSI olej z tresčích jater je profil a struktura mastných kyselin EPA, DHA a vysoká hladina vitamínů A a D3.
Olej se fyzicky získává z čerstvých jater tresky obecné (Gadus morhua), které jsou loveny přímo v chladných vodách kolem Islandu. Játra pocházejí z rybích populací, které jsou přísně kontrolovány islandskými orgány, a jsou proto plně udržitelná. Zásoby ryb jsou navíc certifikovány Marine Stewardship Council certifikace MSC, což je záruka, že ryby pocházejí z udržitelného rybolovu

Společnost LYSI hf ICELAND má dnes vlastní produkci. Příběh Lýsi začal v roce 1938 dvěma bratry, Tryggvi a Thordur Olafsson. Díky svým inovativním a vizionářským způsobům myšlení v kombinaci s vysokým důrazem na kvalitu a čistotu oleje, založili společnost, která se brzy stala jednou z nejváženějších islandských producentů oleje z tresčích jater - kterým je na Islandu dodnes.
Znalosti, kvalita a invence nikdy nevyjdou z módy. Proto je společnost Lýsi dodnes uznávána jako přední producent a výrobce rybího oleje, který poskytuje kvalitní výrobky pro lepší zdraví, pohodu a životní styl. Pro každou šarži se vydává osvědčení o analýze, které vám i my můžeme ke každé šarži doložit.

Logo Lysi 

Informace: Olej neobsahuje geneticky modifikované materiály a komponenty, neobsahuje GMO a nebyl vyroben z geneticky modifikovaných surovin. Výrobek nebyl ošetřen pomocí ionizujícího záření. 

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neslouží, jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným používáním nebo skladováním. Skladujte v suchu při teplotě do 25°C, chraňte před přímým slunečním zářením a před mrazem.

Potravina určená pro zvláštní výživu, vhodná pro sportovce. 

Lysi certificate Omega 3 

MSC logo

Doporučené použití Omega 3 - Cod Liver oil 180 kapslí

Balení:
180 kapslí
Dávkování:
Dospělí: 4 – 6 kapsle denně, nejlépe s jídlem. Maximální denní dávka je šest kapslí. Děti 3 - 12 let: 1 - 2 kapsle denně. Maximální denní dávka jsou dvě kapsle.
Zapijte dostatečným množstvím vody. 
Pro těhotné a kojící ženy doporučujeme užívání výrobku konzultovat s lékařem.

Nutriční informace Omega 3 - Cod Liver oil 180 kapslí

Složení:Obsah v jedné kapsliObsah v jedné dávce (2 kapsle)
Olej z tresčích jater 500 mg 1000 mg
   EPA (kyselina eikosapentaenová)    38 mg    76 mg
   DHA (kyselina dokosahexaenová)    50 mg    100 mg
   Celkem Omega-3 mastné kyseliny    118 mg    236 mg
   Vitamin A (Retinyl palmitate)    60 mcg (7,5% RHP)    120 mcg (15% RHP)
   Vitamin D3 (Cholecalciferol)    5 mcg (100% RHP)    10 mcg (200% RHP)
     
Celkov. hmotnost kapsle 684 mg ± 7,5 %  
hmotnost náplně

   500 mg ± 7,5 %

 
hmotnost želatinové kapsle    cca 184 mg  

*RHP – Referenční hodnota příjmu

Složení (obsah) v jedné kapsli 500 mg: olej z tresčích jater, vitamín A (Retinyl palmitate), vitamín D3 (Cholecalciferol)
Obal cca 184 mg: hovězí želatina, zvlhčovadlo glycerol, voda


Dotazy a komentáře   Vložit dotaz

GOLDFITNESS Prodejna Praha 10

V Olšinách 78/1270, 100 00 - Praha 10 - Strašnice

Pondělí - Pátek: 9 - 19 hod.

+420 274 774 632

GOLDFITNESS Sklad a prodejna Praha 8

Zdibská 2/229 (areál Zdibská), 182 00 - Praha 8 - Kobylisy

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod.

+420 736 631 669