:::::: »  Sacharidy, Proteiny, Aminokyseliny, Kreatin, Spalovače tuků, Stimulanty  « ::::::

Kolostrum - Co o něm víme

Kolostrum - tajemství řeckých atletů

Kolostrum lze přirovnat ke koncentrovanému energicko/vitalizačnímu nápoji. Kolostrum neboli mlezivo - je první potrava, čí mléko v prvních 24 hodinách všech novorozenců.

V 50. letech minulého století se kolostrum v Americe začalo podávat jako potravinový doplněk u pacientů s revmatoidní artritidou. Od té doby je intenzivně zkoumáno a využíváno v boji s nejrůznějšími chorobami, dále jako prostředek ke zpomalení stárnutí, posílení imunitního systému a ke zrychlení svalové regenerace.

Dar boha Slunce

O zázračných účincích kolostra věděli již starověké civilizace. V Egyptě bylo považováno za dar boha Slunce a směli ho používat jen nejvyšší duchovní a faraoni. Atleti a sportovci v Řecku v dobách antiky ho konzumovali jako "doping", aby vydrželi a obstáli v náročných olympijských disciplínách. Keltové zase podávali kolostrum svým bojovníkům před těžkými bitvami. A staří Inkové ho začali používat jako výživu pro dosažení vysokého věku a sexuální přitažlivosti.

Energeticko/vitalizační koktejl

Kolostrum obsahuje celý komplex účinných látek, které zajišťují výživu buněk a podporují imunitní systém. V souvislosti s omlazujícími účinky je nutno zmínit především dvě složky: růstové faktory a enzym telomerázu.

Telomeráza – "enzym nesmrtelnosti" Bez tohoto enzymu ztrácejí lidské buňky schopnost dělení. Telomeráza tedy dokáže zpomalit degeneraci buněk. Kombinace v kolostru obsažených růstových faktorů a telomerázy vede prokazatelně k urychlení regenerace.

Více svalů, méně tuku a psychická pohoda

Vrcholoví sportovci využívají kolostrum pro regeneraci svalové hmoty a zlepšení výkonnosti. Při zátěži vedou účinné látky k přednostnímu spalování tuků místu cukrů. Toho lze využít při boji s nadváhou a k ochraně svalové hmoty. Kolostrum dále obsahuje řadu látek s antidepresivním působením (např. prekurzory serotoninu), což v dnešní době ocení prakticky každý.

Společnost Reflex Nutrition je hrdá na svůj produkt Fusion, který obsahuje v každé dávce neuvěřitelných 10g kolostra s obsahem 36% IgG

Zdroj: www.reflexnutrition.cz
Datum vydání článku 31.1.2010

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.