:::::: »  Sacharidy, Proteiny, Aminokyseliny, Kreatin, Spalovače tuků, Stimulanty  « ::::::

Vše o GUGGULSTERONECH

Vše o Guggulsteronech

Dle četných studií, které probíhají již od roku 1960, prokazují Guggulsterony z tzv. hnědého extraktu mízy stromu Commiphora Mukul (Guggul) výrazné účinky pro dosažení normální hladiny lipidů (tuků) v krvi, podporují zdravý stav pokožky a optimalizují činnost štítné žlázy, což může výrazně podpořit spalování a odbourávání tuku.

Spalovač tuku ověřený tisíciletími

Guggulsterony jsou rostlinné steroidy, které jsou tisíce let využívány v Indii k léčení obezity a dalších zdravotních problémů. Gugulsterony jsou také perfektním spalovačem tuku pro každého, kdo hledá bezpečnou a efektivní cestu ke snížení hmotnosti, či odbourání tuku. Jejich hlavní výhodou je to, že nepůsobí prostřednictvím CNS ( centrální nervový systém ) a tím pádem nemají nežádoucí vedlejší účinky typické pro stimulační spalovače na bázi kofeinu, či synefrinu.

Dle vědeckých studií mají prokazatelnou účinnost pouze extrakty z Commiphora Mukul

Hlavní otázkou tedy zůstává, jaká je jejich nejúčinnější forma. Současný trh nabízí dvě verze Guggulsteronů:

  • 1/ Rostlinné extrakty z Commiphora Mukul
  • 2/ Syntetické Guggulsterony

Odpověď na uvedenou otázku je naštěstí velmi jednoduchá, v případě, že byla vědeckými studiemi prokázána účinnost, bylo to vždy u extraktů Guggulsteronů z Commiphora Mukul. U syntetických forem Guggulsteronů zatím žádná z proběhlých studií neprokázala jejich účinnost. Pojďme se tedy zaměřit na funkční formu Guggulsteronů v podobě extraktů.

Hnědé extrakty – skutečná funkční síla
Za nejúčinnější je považován tzv. hnědý extrakt z Commiphora Mukul, který obsahuje optimální poměr jednotlivých složek, u kterých byla prokázána účinnost. Konkrétně se jedná o tzv. E Guggulsterony (20%) a Z Gugulsterony (80%), dalšími složkami jsou guggullignany, myrrhanol a myrrhanone, kyselina ferulová a další. Právě tento uvedený „mix“ je garancí maximální účinnosti. Současný trh nabízí extrakty z Commiphora Mukul z obsahem Guggulsteronů od 0,5 do 35%. Nejznámnějším extraktem je značková forma produkovaná společností Sabinsa Inc. pod názvem Guggul lipid, tento extrakt je vyráběn v souladu s tradičními indickými recepturami, či doporučeními a má optimalizovaný obsah Guggulsteronů v rozmezí 2 – 7,5%, využití těchto extraktů je především v rámci „přírodních“ léků, popř. je využíván v sofistikovaných vícesložkových spalovačích pro tzv. „zesilující“ faktor, jako příklad lze uvést Coleus Forkohlii Guggul lipid Complex (Reflex Nutrition). V rámci jednosložkových produktů nabízí na současném trhu nejsilnější extrakt bulharská společnost VemoHerb v podobě Guggulsterone 60 a 120 tablet a to 35% Guggulsteronů z indického hnědého extraktu Commiphora Mukul, pro více informací o Guggulsterone klikněte zde >>

Zde je příklad vybraných produktů s obsahem Guggulsteronů:

Reference:
Singh RB, Niaz MA, Ghosh S. Hypolipidemic and antioxidant effects of Commiphora mukul as an adjunct to dietary therapy in patients with hypercholesterolemia. Cardiovasc Drugs Ther. 1994 Aug;8(4):659-64.

Uizar NL, Moore DD. GUGULIPID®: A natural cholesterol-lowering agent. Ann. Rev Nutr. 2003;23:303-13. Epub 2003 Feb 26.

Szaparay PO, Wolfe ML, Bloedon LT, Cucchiara AJ, DerMarderosian AH, Cirigliano MD, Rader DJ Gugulipid® for the treatment of hypercholesterolemia: a randomized controlled trial. JAMA 13 290(6) 765-72

IND 59, 712 (2000-2003) Randomized, Double Blind, Placebo Controlled Trial Evaluating The Safety And Efficacy Of Gugulipid® In Americans With Hypercholesterolemia. Sabinsa Corporation, Piscataway, NJ, Department of Medicine, Center for Clinical Epidemiology & Biostatistics University of Pennsylvania, Philadelphia, PA, USA

Vladimir Badmaev, Muhammed Majeed, Barbara Pacchetti, Lakshmi Prakash. Standardization of Commiphora Mukul Extract in Dislipidemia and Cardiovascular Disease. NutraFoods. 2003; 2 (2):45-51.

Majeed, Muhammed; Badmaev, Vladimir; Bammi, Rajinder Kumar; Prakash, Subbalakshmi; Natarajan, Sankaran. US Patent No. 6,436,991 (August 20, 2002) Composition and method containing products extracted from Commiphora sp. for prevention and treatment of abnormal cell growth and proliferation in inflammation, neoplasia and cardiovascular disease.

Majeed M, Prakash L, Natarajan S. Gugulipid® Importance of Proper Analytical Methodology and the 10% Gugulipid® Myth. Sabinsa Corp. 1999.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.