Přijďte k nám, NAŠE PRODEJNY JSOU STÁLE OTEVŘENÉ!
Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
>>> více info

RECENZE: GF NUTRITION - Diamond Mass

Výrobce GF NUTRITION

Značka GF nutrition je ryze česká značka a vznikla za účelem nabídnout trhu něco, co z trhu bohužel postupně mizí. Mnoho společností a výrobců ve svých začátcích upřednostňovalo a nabízelo kvalitu před kvantitou, tato skutečnost se ale poslední roky mění a poněkud vytrácí.
"Slušnost není slabost"
Společnost GF nutrition vznikla právě za tímto účelem a spolu s předními dánskými a českými nutričními specialisty chce nabídnout svým zákazníkům prvotřídní kvalitu a to nejen technologií výroby, ale především diamantovou čistotou použitých surovin a jasného zdroje u každého výrobku. Původním záměrem GF nutrition bylo garantovat našim zákazníkům pouze evropské zdroje surovin, nicméně pro kategorii aminokyselin byla jasnou volbou japonská Kyowa® a když se nám po oslovení tohoto výrobce dostala pozitivní odpověď, byla volba jasná. Stejně tak zdroj kvalitního a čistého kreatinu, kdy v úvahu připadala pouze německá varianta Creapure Creatine®, či v případě proteinu britská značka Volac a jeho bílkovina Volactive®. Samozřejmě tato filosofie s sebou nese svá rizika a tím je hlavně vyšší pořizovací cena našich produktů, i tak jsme ale přesvědčeni, že je stále mnoho zákazníků, kterým záleží na čistotě produktů a ruku v ruce tím i na svém zdraví.

Popis produktu

Prémiová sacharidovo-proteinová formule, obsahující výběrové bílkoviny, aminokyseliny, organické sacharidy a trehalózu v optimalizovaném poměru. Minimální obsah laktózy a dalších neplnohodnotných látek zajišťuje maximální využitelnost a výsledný efekt, který navíc násobí i množství probiotických kultur a trávicích enzymů. Maximální čistota, garance vysoké kvality a jasný původ zdrojových surovin je samozřejmostí!

Základ Diamond Massu tvoří tří-složková směs sacharidů a vybraných bílkovin nadstandardní kvality původem výhradně a pouze z evropských zemí. Směs je obohacena o značkový KYOWA glutamin, aminokyseliny BCAA v optimalizovaném poměru 4:1:1 (L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin), MCT olej a vitamíny řady B, C, a D3 ve 100% RHP.

Vývoj tohoto kvalitního gaineru nám trval nezvykle dlouho a to nejen z důvodu skladby prémiových vstupních surovin, ale i z důvodu snahy vyjít všem zákazníkům vstříc. Původně jsme chtěli "jen" gainer absolutně bez sladidel, kterých je na trhu zlomek, po delším testování se nám toto povedlo a pro tento typ zákazníků jsme vybrali dvě příchutě, příchuť čokolády (bez sladidel) a jahody (bez sladidel), která se nám i bez přítomnosti jakéhokoliv sladidla zdála nenásilná a chuťově velmi přijatelná. Ze snahy ale vyjít vstříc i zákazníkům, kteří nepreferují absolutní absenci sladidel je zde i verze klasická, tedy verze se sladidly resp. se stévií (steviolglykosid) a sukralózou. I tyto verze (čokoláda a vanilka) obsahují oproti standardním gainerům minimální množství sladidel.

Složení výrobku

V jedné dávce (tedy ve 100g) je:

Sacharidy - 57,6g (z toho 13,6g cukrů)

Bílkoviny - 22,4g

Tuky - 3,9g

Sůl - 1,6g

Glutamin Kyowa - 3g

BCAA v poměru 4:1:1 - 1g

Trávicí enzymy Opti-7-Digest™ - 150mg

Vitamín C - 40mg

Probiotika Lactospore - 50mg

Vitamín B3 Niacin - 16mg

Vitamín B6 - 1,4mg

Vitamín B2 - 1,4mg

Vitamín B1 - 1,1mg

Vitamín B9 Kyselina listová - 200mcg

Vitamín B7 Biotin - 50mcg

Vitamín D3 - 5mcg

Vitamín B12 - 2,5mcg

 

Základem ve složení tohoto gaineru je Maltodextrin DE19, kukuřičný škrob, ultrafiltrovaný nedenaturovaný (nativní) syrovátkový proteinový izolát, trehalóza, ultrafiltrovaný nedenaturovaný (nativní) syrovátkový proteinový koncentrát,
micelární kasein, kakao holandského typu (u příchuťi čokoláda), přírodní aroma (čokoláda, vanilka, jahoda), barvivo dle příchutě (karamel, beta karoten, prášek z červené řepy), KYOWA Glutamine, MCT olej, himalájská sůl.
 
U slazených příchutí jsou použita sladidla: steviolglykosidy a sukraloza.
Prodává se v balení po 6kg ve čtyřech příchutí: čokoláda, vanilka, čokoláda bez sladidel a jahoda bez sladidel.
 

Moje hodnocení

Další novinka od GF Nutrition samozřejmě neunikla mojí pozornosti! Gainer nebo-li sacharidový koktejl přesně chyběl v jejich sortimentu, proto jsem byl na něj nesmírně zvědavý.
Pojďme se na něj podívat tedy trochu blíže. Začneme jak jinak než složením. Na první pohled je hned evidentní, že si firma GF Nutrition zachovala svůj standard, kdy poukazuje jasný původ surovin, což vidím jako naprostý základ a jak jsem se již mnohokrát zmiňoval, měla by to být ta nejpodstatnější informace pro konečného spotřebitele o kterou by se měl hned na úvod zajímat.

Diamond Mass obsahuje jak je psáno výše 3 druhy sacharidů a 3 druhy bílkovin. U sacharidové směsi se mi více než zamlouvá použití trehalózy. Trehalóza
je neredukující cukr ze skupiny disacharidů. Stabilizuje buněčné membrány, podílí se na stavbě stěny svalových buněk a může být syntetizována až třemi různými způsoby což z ní dělá velice významnou látku. Trehalózu tedy považuji za velmi kvalitní zdroj sacharidů.

 
Mezi třemi druhy bílkovin nechybí opět velmi kvalitní syrovátkový izolát a syrovátkový koncentrát (VOLAC - Velká Británie) a přidána je i pomalejší bílkovina v podobě micelárního kaseinu (Německo), tudíž gainer zajišťuje optimální pozvolně uvolňující se bílkoviny.
 
Musím pochválit další přidané složky (extra navíc) v podobě velmi kvalitního Glutaminu (KYOWA - Japonsko), Bcaa v poměru 4:1:1, tedy s vyšším množstvím Leucinu, což je ideální po tréninku z důvodu nastartování proteosyntézy, MCT zdravé tuky, nechybí vitaminy, značkové trávicí enzymy a probiotika pro ještě efektivnější stravitelnost.
Gainer se pyšní minimálním obsahem laktózy, kdy velmi kvalitní složení je toho důkazem. Líbí se mi opět maximální čistota produktu, jak je již u této firmy zvykem, pouze přírodní aromata a barviva a musím hlavně vypíchnout, že existují 2 verze tohoto gaineru - slazený a neslazený. Tudíž na své si příjdou i mílovníci zcela přírodních doplňků stravy bez přidaného jakéhokoliv sladidla. To je velmi dobrý tah!
 
Co se týče samotné ochutnávky. Měl jsem příležitost vyzkoušet všechny příchutě. Slazené příchutě v podobě čokolády a vanilky a neslazené v podobě čokolády a jahody. Vůně všech příchutí zcela přírodní bez jakéhokoliv chemického náznaku. Rozmíchatelnost na velmi vysoké úrovňi, což u gaineru není úplně obvyklé, tak že velká pochvala. Stravitelnost úplně v pořádku, s trávením problémy nemám, ale myslím si, že tento gainer bude zcela vyhovovat i osobám trpící na laktózovou intoleranci.
Chuťově jsem upřímně pil již lepší gainery, ALE musíme si uvědomit z čeho ty chuťově lepší gainery byly vyrobeny a z čeho je vyrobený tento gainer. Člověk si nejspíš u gaineru představí chuťový zážitek, ano většina lidí určitě, jen že chuťový zážitek u méně kvalitních gainerů zajišťuje nesmyslnné použití jednoduchých a nekvalitních cukrů. Pořád je na místě si uvědomit, že i gainer je doplněk stravy, kterým podpoříte Váš sportovní cíl, tudíž o chuťovou stránku tady rozhodně nejde.
Tím ale nechci říkat, že mi tento gainer nechutná, to vůbec ne. Naopak vyzdvihuji u neslazených příchutí (čokoláda a jahoda) zcela přírodní chuť bez narušení chuťového zážitku sladidly, opravdu je znát použité kvalitní kakao a přírodní aroma z jahod. U slazené verze čokolády vidím jediný rozdíl, že je sladký, jinak chuť je velmi podobná. Slazená vanilka je asi správnější volbou, než kdyby byla vanilka neslazená, myslím si, že neslazená vanilka by byla příliš mdlá.
 
 
Když bych měl vybrat pořadí příchutí, tak za mě nejlepší neslazená jahoda, dále pak slazená čokoláda, neslazená čokoláda a na spodek pomyslné tabulky bych dal slazenou vanilku.
 
 
Co říci závěrem. Jsem rád, že jsem mohl vyzkoušet tento špičkový gainer, který s klidným svědomím mohu doporučit všem, co chtějí na sebe nabalit nějaký to kilíčko navíc. Firma GF Nutrition mě opět nezklamala!
 
 
BODOVÉ HODNOCENÍ (1 nejhorší - 10 nejlepší)
 

Složení - 10
Rozmíchatelnost - 10
Stravitelnost - 9
Chuť - 6
Celkový dojem - 9

 

 

 

 

 

 

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.