:::::: »  Sacharidy, Proteiny, Aminokyseliny, Kreatin, Spalovače tuků, Stimulanty  « ::::::

Proteinové palačinky od Prominu

Proteinové palačinky od Prominu

Pokud bych měl jmenovat pouze jedinou věc, jaká mi udělala za poslední dobu v oblasti doplňků výživy radost, pak by jí nepochybně byly proteinové palačinky od Prominu. Nechme ale stranou mojí osobu, vždyť tenhle sportovní pamlsek musel nepochybně oslovit především celou řadu zákazníků. Důvody k tomu určitě jsou. Palačinky se dají snadno připravit, mají skvělé složení a vzhledem k tomu „co umí“ i báječně chutnají.

Výrobce totiž do sypké směsi dokázal vmáčknout nejen nutričně vynikající ingredience, ale i dostatečně uspokojivý chuťový prožitek. Na kompromis tedy v tomto případě určitě nedošlo, a tak si každý může dopřát nejen výživnou, ale i chutnou snídani či svačinku. Jestliže jsou někomu prozatímní nabízené variace v podání neslazené, lehce slazené, malina a čokoláda s kokosem málo a chce být kreativnější, snadno si na základě svých preferencí dotvoří palačinku k obrazu svému. Ingrediencí nemusí být příliš, stačí použít třeba jen poctivý med od včelaře, jogurt, strouhanou hořkou čokoládu, banán či drobné lesní a zahradní ovoce.

 

Jak na přípravu

Ačkoliv je většinou dobré řídit se návodem na obalu, je v tomto případě možné vyzkoušet směs rozmíchat v trochu větším množství vody či mléka, než doporučuje výrobce. A to zejména v případě, pokud se vzniklá směs nechá chvíli odstát, protože tím přirozeně dojde k jejímu zahuštění. Namíchanou směs lze opékat na dobře rozehřáté pánvi s nepřilnavým povrchem nejprve na sucho. Jakmile se těsto „zatáhne“, může být užitečné obvod budoucího díla nechat obkroužit malou dávkou olivového oleje, jenž pomůže k uvolnění palačinky od pečící plochy a zároveň jí dodá zlatavější nádech. Na odlepení není třeba spěchat, přičemž se vyplatí palačinku opatrně nadzvedávat za okraje. Pak už jen stačí otočit a nechat dopéct z druhé strany.

Pokud budete palačinky jako takové připravovat poprvé, budete muset zřejmě chvíli experimentovat s teplotou pánve a dobou přípravy. Pravidlo z praxe říká, že první palačinka se většinou nepovede. Abyste tedy předešli zklamání, můžete nejprve udělat minipalačinku či spíše jakousi obdobu lívance. A teprve poté sázet jednu palačinku za druhou. Zmíněný lívanec přitom může posloužit jako zajímavá varianta nejen v případě, kdy nechcete riskovat estetický vzhled velkých palačinek, ale i tehdy, pokud hodláte zvolit menší velikost jako takovou. Pro ještě dokonalejší výsledek stačí v tomto případě použít lívanečník.

 

Vítaná změna

Řada z nás určitě přivítá změnu nabourávající zažitý stereotyp cyklického opakování stále stejných či velmi podobných svačin, přesnídávek či zkrátka jakýchsi malých jídel. A v tomto ohledu jsou zmíněné palačinky změnou určitě vítanou. Jsou ideální na cesty autem, do práce k počítači či na výlety. Hodí se i dokonce jako menší večerní jídlo po skončeném tréninku k částečnému doplněné vyčerpaných glykogenových zásob a doplnění kvalitních bílkovin. Protože směs obsahuje komplexní sacharidy, vlákninu a kromě kvalitní syrovátkové bílkoviny i bílkovinu kaseinového typu, tráví se palačinky relativně déle, čímž zabezpečují dlouhodobější pocit nasycení. Když k tomu všemu připočteme ještě čistotu použitých surovin ve všech jmenovaných chuťových variantách, nezbývá než konstatovat, že tento produkt stojí minimálně za vyzkoušení. Je totiž velmi pravděpodobné, že se pak s ohledem na tréninkové cíle a potřeby stane trvalou součástí vašeho stravovacího plánu.

Text: Karel Šedivý

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.