Přijďte k nám, NAŠE PRODEJNY JSOU STÁLE OTEVŘENÉ!
Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
>>> více info

Co je to rBGH mléko?

aktualizováno 11.11.2010

Pro zvýšený zájem o problematiku tohoto hormonálně upraveného mléka (rBGH mléka) jsme závěrem tohoto článku zveřejnili velice zajímavý dokument. Toto video je z dokumentárního filmu "The Corporation", který vznikl právě na základě kauzy vyvolané zjištěním o dopadu rBGH mléka na lidské zdraví a jeho souvislosti s rakovinou!

Proč je způsob výroby amerického mléka zakázán v celé Evropě?

USA je v současné době jedinou zemí na světě, ve které je povolena injekční aplikace geneticky modifikovaného růstového hormonu rBGH dojícím kravám. Důvod je čistě ekonomický, tedy zvýšení produkce mléka zhruba o 10-15%. V ostatních zemích světa, včetně Evropské unie, je použití geneticky modifikovaného hormonu rBGH zakázáno. Jedním z mnoha důvodů kromě genetických modifikací je také možné zvýšení rizika onemocnění rakovinou prostaty, tlustého střeva a prsu. Protože jsou s aplikací rBGH spojeny další vedlejší účinky na zdravotní stav skotu, jako je křivice ( zvýšení rizika o 55%), hnisavý zánět vemene ( zvýšení rizika o 25% ) a neplodnost ( zvýšení rizika o 40% ), jsou kravám navíc průběžně aplikována antibiotika, která mají tyto vedlejší účinky tlumit..
Výsledkem je mléko, jehož produkce by měla být levnější, ale jehož složení se může značně lišit od mléka produkovaného přirozenou cestou.
Dané hormonální rBGH metody využívají především velkochovy s počtem dojnic nad 500ks. Legislativně, musí být krabicové mléko, které je vyrobeno metodou rBGH označeno, to však již neplatí pro sušené mléko a syrovátku, tedy také sušené syrovátkové, či mléčné koncentráty a izoláty. V tomto případě je již velmi složité rozlišit původ, navíc pokud se jedná o konečný produkt, např. Whey protein, který může být importován např. i na evropský trh.

Veškeré suroviny, které používá společnost Reflex nutrition jsou evropského původu, a to z těch nejkvalitnějších zdrojů, tedy bez použití výše uvedených metod.

Zdroj: www.reflexnutrition.cz
Datum vydání článku 13.1.2010

 

aktualizace článku 28.5.2010

Posilac
rekombinantní hovězí růstový hormon rBGH/rBST - obchodní název Posilac

V roce 1998 vypukla aféra kolem dodávek rekombinantního hovězího růstového hormonu rBGH/rBST pod obchodním názvem Posilac.
Tento hormon je zakázaný kvůli nežádoucím účinkům všude kromě Spojených států. Je používaný pro hovězí dobytek ke zvýšení produkce mléka (v průměru asi o 1/10). Růstový hormon u dobytka ve velké míře způsobuje mastitidu (hnisavý zánět vemene), kterou Monsanto (Monsanto Company je nadnárodní americká společnost podnikající v agrárním sektoru) kompenzuje vysokými dávkami antibiotik (s dalšími vedlejšími účinky), jež se uvolňují do mléka, způsobují různé zdravotní problémy a u žen riziko rakoviny prsu. Tuto souvislost objevili reportéři Fox News Jane Acre a Steve Wilson, kteří situaci natočili a sestříhali z ní reportáž. Vedení Fox News však na poslední chvíli odmítlo reportáž vysílat (Monsanto patří k jeho největším reklamním inzerentům). Následovalo přes 70 příkazů přepracovat tuto reportáž, snaha PR oddělení Monsanta o odvrácení pozornosti od Posilacu, výpověď Foxu těmto reportérům pro údajnou neprofesionalitu a soudní spor, který přilákal pozornost médií směrem k praktikám této společnosti. Podle tohoto případu vznikl i dokumentární film en:The Corporation.

V srpnu 2008 Monsanto prodalo Posilac firmě Elanco Animal Health, který je součástí farmaceutického koncernu Eli Lilly za 300 milionů dolarů.

Zdroj: www.wikipedia.org
Datum aktualizace 11.11.2010

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.