0
0 0 Kč

Košík je prázdný

MENU
RECENZE: WEIDER - Mango Madness Whey Protein Isolate

Recenze RECENZE: WEIDER - Mango Madness Whey Protein Isolate Vydáno: 01.09.2022

Michal Dimelis Autor článku
Michal Dimelis

Výrobce Weider

Značka Weider je jednou z nejuznávanějších značek v oboru sportovní výživy. Od roku 1936 je značka Weider synonymem zdraví a fitness po celém světě. Jeho výrobky jako je např. Mega Mass 4000, Premium Whey či aminokyseliny BCAA Syntho jsou nejoblíbenějšími ve svých kategorií. Značka Weider je spojená s osobou Joe Weidera, který zasvětil celý svůj život propagaci posilovacího tréninku a s tím spojeného životního stylu. Produkty Weider jsou uznávány z hlediska čistoty. Používají se suroviny z výhradně evropských zdrojů. Díky vysoké účinnosti mají stále vyšší oblíbenost u vrcholových resp. profesionálních sportovců.

Popis produktu
Osvěžující nápoj se syrovátkovou bílkovinou a sladidly. Obsahuje méně než 0,1g laktózy na 100ml nápoje. Syrovátkový proteinový izolát v již hotovém nápoji vhodný na rychlé doplnění bílkovin před či po tréninku.

Složení výrobku
V jedné dávce (tedy 500ml) je:

Bílkoviny - 16g
Sacharidy - 0,9g (z toho 0,5g cukrů)
Tuky - 0,5g
Sůl - 0,18g

Základem ve složení u tohoto výrobku je voda, dále syrovátkový izolát, okyselující látky - kyselina citrónová, kyselina fosforečná, přírodní aroma, barvící jedlé koncentráty: jablko, saflorový olej, mrkev, citrón, sůl.
Je slazen sladidle sukralóza.
Prodává se v balení po 500ml v příchuti mango.

Mé hodnocení
Jednou z vícero novinek se kterou přišel německý gigant Weider na trh je i tento hotový syrovátkový proteinový nápoj.
Když se nejprve podíváme na složení tohoto výrobku, pak musím konstatovat, že se jedná poměrně o čistý nápoj s ne moc přidanými zbytečnými aditivy, což u Weidera není úplně tak zvykem a to velice chválím. Vezmeme to popořadě. Proteinový nápoj obsahuje pouze syrovátkový izolát, tedy velmi dobře stravitelnou a využitelnou bílkovinu, která obsahuje minimum cukrů a tuků a špatně stravitelné laktózy. Už použití tak to kvalitní bílkoviny a ne žádného mixu či pouze samostatné mléčné bílkoviny vidím u Weidera jako obrovský pokrok. Dále je přidané přírodní aroma - mango (snad se dočkáme i v budoucnu dalších příchutí), okyselující látky, aby chuť byla správně vyvážená, přírodní barviva. Použitým sladidlem je pouze sukralóza, tedy jedno z nejšetrnějších umělých sladidel.
Prodává se zatím pouze v jedné příchuti - mango a já pevně doufám, že v budoucnu přibudou i další. 16g rychle stravitelných bílkovin v jedné láhvi je optimálním řešením, pokud nestíháte s jídlem před tréninkem (ačkoliv bych samozřejmě preferoval spíše pevnou stravu), ale v některých situacích to občas prostě nelze a samozřejmě i po tréninku, kdy je potřeba dodat tělu kvalitní bílkoviny pro maximální svalovou regeneraci a doplnění živin po fyzické aktivitě. Na trhu se většinou hotové proteinové nápoje hemží špatně stravitelnou mléčnou bílkovinou, která není nikterak zpracovaná a to zejména z důvodu ceny, tudíž takových hotových proteinů, který obsahuje pouze syrovátkový izolát není mnoho a to oceňuji.
Po otevření není nijak intenzivní vůně, ale to se tak trochu dalo čekat, když nejsou přidaná zbytečná aditiva. Chuťově nápoj působí spíše kyselejším dojmem, což ale třeba teď v letních měsících nevidím jako žádný velký problém a dá se s tím i počítat, když si koupím protein s tropickou ovocnou příchutí. Ačkoliv mám všeobecně mango rád, tak u tohoto proteinu to není zrovna extra chuťový zážitek, ale jsem zastáncem čistých a přírodních suplementů, tak to dokážu překousnout a tolerovat. Co mi na chuťi nejvíce vadilo je její příliš velká trpkost. Naopak co musím pochválit je že nápoj není sycený, tedy perlivý. Jak jsem se již v minulých recenzí např. u RTD Rush od stejné firmy zmínil, tak nemám rád zejména před tréninkem perlivé nápoje, jelikož se pak při samotném tréninku necítím zrovna komfortně.

Celkově musím tento proteinový hotový nápoj pochválit a zejména v letních měsících doporučuji ho vyzkoušet. Třeba jen stačí zajet k nám na prodejnu, koupit si ho vychlázený do vyhřátého auta super osvěžení a ještě tělu dodáte rychlé a kvalitní bílkoviny!

Hezký den Vám všem

Mango Madness Whey Protein Isolate 500 ml Weider

Osvěžující nápoj se syrovátkovou bílkovinou a sladidly. Obsahuje méně než 0,1g laktózy na 100ml nápoje.

59 Kč
Nedostupné

Bodové hodnocení

  • Složení 9 z 10
  • Rozmíchatelnost 10 z 10
  • Stravitelnost 9 z 10
  • Chuť 5 z 10

Celkové hodnocení

8 z 10

Michal Dimelis

Michal Dimelis
Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

GOLDFITNESS Prodejna Praha 10

V Olšinách 78/1270, 100 00 - Praha 10 - Strašnice

Pondělí - Pátek: 9 - 19 hod.

+420 274 774 632

GOLDFITNESS Sklad a prodejna Praha 8

Zdibská 2/229 (areál Zdibská), 182 00 - Praha 8 - Kobylisy

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod.

+420 736 631 669