RECENZE: WEIDER - Nový Mega Mass 4000

Výrobce Weider

Značka Weider je jednou z nejuznávanějších značek v oboru sportovní výživy. Od roku 1936 je značka Weider synonymem zdraví a fitness po celém světě. Jeho výrobky jako je např. Mega Mass 4000, Premium Whey či aminokyseliny BCAA Syntho jsou nejoblíbenějšími ve svých kategorií. Značka Weider je spojená s osobou Joe Weidera, který zasvětil celý svůj život propagaci posilovacího tréninku a s tím spojeného životního stylu. Produkty Weider jsou uznávány z hlediska čistoty. Používají se suroviny z výhradně evropských zdrojů. Díky vysoké účinnosti mají stále vyšší oblíbenost u vrcholových resp. profesionálních sportovců.


Popis produktu

Mega Mass 4000 od společnosti Weider je jeden z nejoblíbenějších sportovních gainerů všech dob. Obsahuje speciálně vyváženou směs proteinů a unikátní kombinaci sacharidů, které vytváří z Mega Mass 4000 ideální produkt pro sportovce s vyššími požadavky na příjem kvalitních sacharidů a bílkovin. To vše při zachování velice dobré rozpustnosti a perfektní chuti. Gainer s obsahem 20 % speciálně vyvážené směsi plnohodnotných proteinů, které podpoří Váš svalový růst. Obsahuje navíc unikátní kombinaci sacharidů. Tento výrobek představuje svým revolučním složením vyšší dimenzi energetických produktů využívaných sportovci v období přibírání svalové hmoty.
Podíl bílkovin podporuje nárůst svalové hmoty, chrání svalovou hmotu před devastací a urychluje regeneraci organismu. Zajišťuje optimální příjem kalorií. Navíc obsahuje kreatin, stopové prvky a vitaminy. Produkt je určen dospělým intenzivně cvičícím sportovcům, silovým sportovcům a kulturistům.

Složení výrobku

Ve 100g tohoto produktu je (příchuť čokoláda):

Sacharidy - 66g (z toho 10,6g cukrů)
Bílkoviny - 19g
Tuky - 1,8g
Sůl - 0,18g
Vitamin E - 4mg
Vitamin C - 27mg
Vitamin B1 - 0,75mg
Vitamin B2 - 0,5mg
Niacin - 5,3mg
Vitamin B6 - 0,5mg
Kyselina listová - 66,7mcg
Kyselina panthothenová - 2mg
Želzo - 5,1mg
Zinek - 3,3mg
Jód - 50mcg
Kreatin monohydrát - 2267 mg (z toho Kreatin 2g)

Základem ve složení tohoto výrobku je směs sacharidů (kukuřičný maltodextrin, přírodní pšeničný škrob, ovesná mouka a přírodní bramborový škrob),  proteinová směs (mléčný proteinový izolát, syrovátkový proteinový koncentrát, sušený vaječný albumin), 7% nízkotučný kakaový prášek, sladká sušená syrovátka, kreatin monohydrát, triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, sladidla: acesulfam K, sukralóza a steviol glykosidy, zahušťovadlo guarová guma, protispékavá látka oxid křemičitý, kyselina askorbová, pyrofosforečnan železitý, vitamin E, niacin, oxid zinečnatý, kyselina panthotenová, vitamin B6, thiamin, riboflavin, kyselina listová a jodid draselný.
Prodává se v balení po 3kg a 7kg ve třech příchutí: čokoláda, vanilka a jahoda.


Moje hodnocení

Tento velmi oblíbený produkt od Weidera Mega Mass 4000 prošel značnou inovací. Nejen, že si spousta z Vás zajisté všimlo, že se změnil obal výrobku, ale změnilo se i značně složení u tohoto produktu a to zejména sacharidová část. Dříve byly hlavním zdrojem sacharidů u Mega Mass 4000 dextróza, modifikovaný škrob a fruktóza, tedy převážně jednoduché cukry, které zajisté ocenili především tzv. hardgaineři, tedy těžce přibírající jedinci s velmi rychlým metabolismem. Ve 100g staré verzi bylo 69g sacharidů, což je téměř i nyní, ale rozdíl byl právě v jednoduchých cukrech, kde stará verze obsahovala celých 47g cukrů. Nyní nová verze jak jsem již psal výše ve složení výrobku obsahuje pouhých 10,6g jednoduchého cukru. Sacharidová část v nové verzi je tvořena komplexnějšími sacharidy jako jsou např. kukuřičný maltodextrin, ovesná mouka apod, tedy opravdu z tohoto produktu vypadly jednoduché cukry v podobě dextrózy a fruktózy. To zajisté ocení ta část klientely, která si potrpí na kvalitnější složení, ovšem za cenu mírně horší chutě, než byla původní verze tohoto oblíbeného gaineru. Osobně jsem rád za tento krok, který Weider udělal, jelikož v dnešní době již není gainer plný jednoduchých cukrů tak v oblibě, jako tomu bývávalo v minulosti. Naopak spousta našich zákazníků si čím dál více čtou složení výrobku a hledají pro sebe opravdu kvalitní produkty.
Pro tzv. hardgainery, tedy osoby, kteří mají problém s přibíráním, je úprava složení Mega Massu horší zprávou, ale myslím si, že není problémem si v dnešní době obstarat k tomuto gaineru za pár korun jednoduchý cukr v podobě např. Dextrózy a zkombinovat ho právě s tímto gainerem a tak navýšit kalorický příjem o tyto jednoduché sacharidy. A tím pak docílit požadovaného efektu.
Vyzkoušel jsem pro Vás jak chutnají obě tyto verze Mega Massu 4000 v příchuti čokoláda, která je u našich zákazníků dlouhodobě nejoblíbenější příchutí u tohoto gaineru.
Na první pohled po zamíchání a nalití do sklenice vypadají obě verze totožně. Barva stejná, vůně též podobná. Po ochutnání musím konstatovat, že starší verze Mega Massu 4000 je mnohem krémovitější a konzistencí hustší, než verze nová. Starší verze chutná jak opravdové kakao s mlékem :-). Nová verze je vodovější, spíše už připomíná proteinový nápoj. Sladkost je tak nějak stejná, ale u nové verze již jsou cítit zejména umělá sladidla a musím potvrdit, že je to poznat i kdybych nevěděl předem o jakou verzi se jedná. Tudíž po chuťové stránce, stará verze Mega Massu je úplně někde jinde.
Ale složení se zkvalitňilo, chuť též není taková, že by se nedala pít s oblibou, jen prostě už to není to, co to bývávalo.
Je zřejmé, že si nová verze najde své nadšence, ale i odpůrce, tak to už bývá se vším, již nyní máme na tento produkt řadu kontroverzních názorů, nicméně za mě je tento krok ze strany Weidera krokem jednoznačně k lepšímu.
Pevně věřím, že Mega Mass 4000 zůstane jedním z nejprodávanějších a nejoblíbenějších gainerů na našem trhu.
Hezký den Vám přeje Michal
Recenze Mega Mass 4000

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.