0
0 0 Kč

Košík je prázdný

MENU
RECENZE: WEIDER - 100% Whey Clean Formula

Recenze RECENZE: WEIDER - 100% Whey Clean Formula Vydáno: 01.09.2023

Michal Dimelis Autor článku
Michal Dimelis

Výrobce Weider

Značka Weider je jednou z nejuznávanějších značek v oboru sportovní výživy. Od roku 1936 je značka Weider synonymem zdraví a fitness po celém světě. Jeho výrobky jako je např. Mega Mass 4000, Premium Whey či aminokyseliny BCAA Syntho jsou nejoblíbenějšími ve svých kategorií. Značka Weider je spojená s osobou Joe Weidera, který zasvětil celý svůj život propagaci posilovacího tréninku a s tím spojeného životního stylu. Produkty Weider jsou uznávány z hlediska čistoty. Používají se suroviny z výhradně evropských zdrojů. Díky vysoké účinnosti mají stále vyšší oblíbenost u vrcholových resp. profesionálních sportovců.

Popis produktu
Syrovátkový koncentrát špičkové kvality GrassFit™ 80 WPC z Francouzských Alp. Bez přidaného cukru a bez umělých sladidel, obsahuje Stevii.
100% WHEY CLEAN Formula není jen tak ledajaký produkt, to znamená, že to není koktejl vyrobený ze standardního koncentrátu syrovátkové bílkoviny (WPC). Pro tento produkt jsme jako zdroj bílkovin použili inovativní surovinu GrassFit™ 80 WPC. Takto upravený protein se vyznačuje vysokou rozpustností a využitelností i při kyselém pH (žaludek), takže se rychle tráví a téměř okamžitě poskytuje živiny pro svalovou hmotu a regeneraci.
Surovina GrassFit™ 80 WPC se získává při nízké teplotě a mikro-ultra filtrací přes membrány. Získává se také ze syrového mléka, to znamená, že neprochází žádnou tepelnou úpravou, díky čemuž si uchovává všechny své živiny nedotčené, včetně bílkovin, které nepodléhají žádné denaturaci, takže si uchovávají všechny své esenciální aminokyseliny v perfektním stavu, včetně aminokyseliny Lysin, který je jedním z nejvíce citlivých na tepelnou úpravu a je často používán jako kvalitativní reference pro tento typ produktu. Toto je i důvod, proč má 100% WHEY CLEAN Formula vysoké procento esenciálních aminokyselin, včetně rozvětvených aminokyselin BCAA (leucin, isoleucin a valin).

Složení výrobku
V jedné dávce (tedy 30g) je:

Bílkoviny - 21,3g
Sacharidy - 3,4g (z toho 1,6g cukrů)
Tuky - 1g
Sůl - 0,345g

Základem ve složení tohoto proteinu je Syrovátkový koncentrát GrassFit™ 80 WPC z Francouzských Alp, přírodní aroma, zahušťující látka, chlorid sodný, laktáza.
Použitým sladidlem je steviol glykosidy.

Prodává se v balení po 2kg ve třech příchutí - čokoláda, jahoda a bílá čokoláda.

Mé hodnocení
Když jsem poprvé viděl složení tohoto Proteinu, tak jsem byl mile překvapen. Weider koncečně do toho šlápl a udělal konkurence schopný produkt, který se pyšní svou čistotou a jasným původem. Jedná se tedy o sice obyčejný syrovátkový koncentrát, ale je alespoň znám jasný původ a to GrassFit™ 80 WPC z Francouzských Alp. Složení je u tohoto proteinového nápoje zcela jednoduché a až na zahušťující látku neobsahuje žádná přidaná aditiva.
Samozřejmě tohle vše na mě udělalo velký dojem a musel jsem ho pro Vás otestovat.
Vybral jsem si ze třech příchutí, které se vyrábí samozřejmě tu nejméně tradiční a tou je bílá čokoláda. Upřímně jsem měl velká očekávání a už teď Vám předem musím sdělit, že jsem byl obrovsky zklamán.
Už po otevření balení nebyla cítit z tohoto Proteinu prakticky žádná vůně, to jsem ale očekával z důvodu použitého přírodního aroma, které většinou nebývá tak intenzivní.
Ovšem ten největší pro mě šok nastal po rozmíchání v šejkru. Ne jen že se nešlo pořádně zbavit hrudek, tak že se muselo šejkrem kvidlat opravdu celkem dlouho, ale nejhorší byla ta pěna! Nevybavím si u Proteinu nikdy větší pěnu než v tomto případě. Jak je vidět u hlavního obrázku, pěna zastupovala polovinu umixovaného nápoje. Zkoušel jsem nechat chvíli odstát, ale ani to nepomohlo. Tak že místo vychutnání si proteinového drinku jsem vždy pil pouze pěnu. Chuť navíc velmi nevýrazná, už tak trochu chápu absenci vanilkové příchutě, jelikož spíš než bílá čokoláda to chutná po takové ne příliš výrazné až mdlé vanilce.
Jak mě jistě již znáte z předešlých recenzí, chuť je pro mě vždy až na posledním místě. U doplňků stravy nikdy chuť neřeším, pokud je kvalitní složení s jasným původem, pak vypiju v podstatě cokoliv. Doplňky stravy se nepijí pro nějaký chuťový požitek. Ale co mě dokáže u hodnocení namíchnout je špatně rozpustný produkt a vysoká pěnivost. To se totiž výrazně negativně promítne do samotné konzumace.

Co říci závěrem, složení velmi chválím, ale vše kazí rozpustnost a pěnivost hotového nápoje. Upřímně jsem byl rád, až jsem se dostal na dno balení a mohl jsem se vrátit k mnou ověřeným a kvalitním Proteinům.
Hezký den přeji všem.

 

100% Whey Clean Formula 2 kg Weider

Syrovátkový koncentrát špičkové kvality GrassFit™ 80 WPC. Bez přidaného cukru a bez umělých sladidel, obsahuje Stevii.

1 690 Kč
Nedostupné

Bodové hodnocení

  • Složení 8 z 10
  • Rozmíchatelnost 1 z 10
  • Stravitelnost 7 z 10
  • Chuť 4 z 10

Celkové hodnocení

5 z 10

Michal Dimelis

Michal Dimelis
Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

GOLDFITNESS Prodejna Praha 10

V Olšinách 78/1270, 100 00 - Praha 10 - Strašnice

Pondělí - Pátek: 9 - 19 hod.

+420 274 774 632

GOLDFITNESS Sklad a prodejna Praha 8

Zdibská 2/229 (areál Zdibská), 182 00 - Praha 8 - Kobylisy

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod.

+420 736 631 669