0
0 0 Kč

Košík je prázdný

MENU
RECENZE: PROM-IN - Basic Whey 80

Recenze RECENZE: PROM-IN - Basic Whey 80 Vydáno: 02.06.2023

Michal Dimelis Autor článku
Michal Dimelis

Výrobce Prom-in

Výrobou doplňků stravy se Promil Nový Bydžov (Promil Sport Nutrition) zabývá od roku 1990, avšak první koncentrát syrovátkových bílkovin WPC se v Novém Bydžově vyráběl již od roku 1976 a používal se pro výživu československých vrcholových sportovců a olympioniků ve střediscích vrcholového sportu ČSTV. Promil Nový Bydžov byl prvním výrobcem koncentrátu syrovátkových bílkovin a výrobků na jeho bázi v Československu! V roce 2012 zaznamenal Promil řadu změn, především to byly nové receptury, značka změnila svůj vzhled a tvář a samozřejmě došlo i ke změně názvu - nově jsou veškeré produkty vyráběné pod značkou PROM-IN. Tato značka se vyznačuje vysokou kvalitou a to nejen díky způsobu výroby, ale též použitými surovinami s výhradně evropským původem a v neposlední řadě skutečně vynikající chutí!

Popis produktu
Tento Protein je vyroben výhradně ze syrovátkového koncentrátu vyrobeného ultra-mikro filtrační technologii za nízké teploty. Díky tomu si koncentrát zachovává množství bioaktivních frakcí. Obsahuje téměř 80% bílkovin. Má vynikající aminokyselinový profil a obsahuje vysoký podíl aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA). Též má vysokou biologickou hodnotu.

Složení výrobku
V jedné dávce (tedy 30g) je:

Bílkoviny - 21,8g
Sacharidy - 2,8g (z toho 2,4g cukrů)
Tuky - 3g
Sůl - 0g

Základem ve složení u tohoto produktu je syrovátkový koncentrát, dále obsahuje protispékavou látku oxid křemičitý, aroma a sladidla: sukralosa a neohesperidin.

Prodává se nyní již pouze v balení po 2250g ve třech příchutí - čokoláda, vanilka a exotické ovoce.

Mé hodnocení
Jeden z nejzákladnějších a nejobyčejnějších Proteinů, které máme u nás na eshopu v nabídce, to je Basic Whey od Prom-inu. Jak ho na první pohled charakterizovat? Asi tím, že ničím nenadchne, ale ani neurazí. Svého času se jednalo o jeden z nejlevnějších proteinů vůbec. Po velké cenové revoluci u suplementů, kdy bohužel i trh s doplňky stravy postihla inflace, se již i tento Protein dostal cenově na vyšší hladinu a tak již úplně nemůže plnit svůj účel, kdy původně ho firma Prom-in vyrobila pro zákazníky, který chtějí obyčejný Protein za rozumnou cenu. Byl zaměřen zejména na studenty a začátečníky v posilovně.
Jedná se o Protein, který je vyroben pouze z levných surovin. Jeho složení je naprosto jednoduché, obsahuje pouze syrovátkový koncentrát, kde můžeme očekávat vyšší množství laktózy (tudíž není určitě vhodný pro osoby trpící na intoleranci na laktózu). Neobsahuje žádné přidané trávicí enzymy ani probiotika, dokonce ani vitaminy a minerály, které by posunuly cenu zase více nahoru. Jednoduše řečeno, tento Protein za mě doporučuji klientele, která si úplně nepotrpí na kvalitu.
Měl jsem možnost vyzkoušet všechny tři příchutě, tedy čokoládu, vanilku i exotické ovoce. Jedno mají všechny příchutě společné a to je za mě až moc velká sladkost a navoněnost. Nepůsobí to příliš přirozeným dojmem a rychle se toho přepijete. Stravitelnost při vyšší dávce též již u mě pokulhávala a to snesu opravdu hodně :) . Jediným tedy pozitivem u tohoto Proteinu je bezproblémové rozmíchání bez hrudek a dalších nežádoucích aspektů. A to je ale žalostně málo..
Když bych měl stručně popsat jednotlivé příchutě, tak čokoláda za mě příliš mléčná a sladká, mám raději když je čokoláda cítit pravým hořkým kakaem, vanilka opravdu hodně převoněná aromaty, kde po pravé jednoduché vanilce není ve skutečnosti ani stopa a exotické ovoce je určitě zajímavou volbou. Mix ananasu, manga v mléčném provedení se ale po pár dávkách dle mého soudu "přepije" :) .

Dříve, když stál tento Protein kolem devíti stovek, tak se jednalo o obyčejný Protein, ale za velmi pěknou cenu. Nyní, kdy stojí téměř třináct stovek se za tuto cenu již nevyplatí koupit a ohlédl bych se jinde v této cenové kategorii.
Hezký den Vám všem!

Basic Whey 80 2250 g Prom-IN

BASIC WHEY PROTEIN je vyroben výhradně ze syrovátkového koncentrátu vyrobeného ultra-mikro filtrační technologii za…

1 289 Kč
Nedostupné

Bodové hodnocení

  • Složení 5 z 10
  • Rozmíchatelnost 9 z 10
  • Stravitelnost 4 z 10
  • Chuť 5 z 10

Celkové hodnocení

6 z 10

Michal Dimelis

Michal Dimelis
Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

GOLDFITNESS Prodejna Praha 10

V Olšinách 78/1270, 100 00 - Praha 10 - Strašnice

Pondělí - Pátek: 9 - 19 hod.

+420 274 774 632

GOLDFITNESS Sklad a prodejna Praha 8

Zdibská 2/229 (areál Zdibská), 182 00 - Praha 8 - Kobylisy

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod.

+420 736 631 669