0
0 0 Kč

Košík je prázdný

MENU
RECENZE: NUTRIWORKS - Pre Worx

Recenze RECENZE: NUTRIWORKS - Pre Worx Vydáno: 01.06.2022

Michal Dimelis Autor článku
Michal Dimelis

Výrobce Nutriworks

finská značka ze země tisíce jezer. Celkový koncept značky, která byla založena v roce 2009 v Helsinkách, vychází z moderního a etického přístupu ke sportovní výživě a to jak v souvislosti s nejnovějšími trendy, tak se zdravým životním stylem. Projekt značky vznikl také v reakci na sílící tzv. mainstreamový trend levné sportovní výživy velmi nízké kvality. NutriWorks tak představuje profesionální koncept sportovní výživy určený především pro sportovní kluby, výživové poradce a specializované prodejce. Všechny produkty jsou vyráběny ve Finsku a Švédsku v souladu s nejvyššími normami kvality. Hlavní filozofií značky je maximální možná kvalita, funkčnost, jednoduchost a přijatelná cena. Zboží je nabízeno ve dvou řadách - bílá řada je koncipována bez použití umělých sladidel a černá řada s minimalizovaným obsahem umělých sladidel.

Popis produktu
Jedná se o komplexní stimulační doplněk pro předtréninkovou podporu. Tento pre-workout obsahuje 12 účinných látek. Pre Worx 2.0 je nejnovější doplněk značky Nutriworks pro komplexní povzbuzení před tréninkem. Obsahuje účinné složky zaměřené na oblast tvorby oxidu dusnatého (L-citrulin-DL-malát, L-arginin alfa-ketoglukatarát), na oblast tvorby karnosinu (beta-alanin), na oblast tvorby svalové hmoty a regenerace (kreatin monohydrát, taurin), na oblast optimalizace neurotransmiterů (tyrosin), na povzbuzení (extrakt z guarany, kofein), na vyrovnání stresového efektu (L-theanin), na antioxidační podporu (kyselina L-askorbová) a podporu energetického metabolismu (nikotinamid). Tento produkt je určen pro všechny, kteří hledají povzbuzení do tréninku, posílení tréninkových výsledků a budování svalové hmoty.

Složení výrobku
1 dávka (tedy 15g) obsahuje:

L-Citrulin-DL-Malát - 3,4g
Beta-Alanin - 3g
AAKG - 2,1g
Taurin - 0,9g
L-Tyrosin - 0,9g
L-Fenylalanin - 0,3g
L-Theanin - 0,086g
Kreatin monohydrát - 1,7g
Extrakt z guarany - 260mg
Kofein - 111mg
Niacin - 17mg
Vitamin C - 86mg

Je použité pouze sladidlo Steviol-glykosidy.

Prodává se v balení po 500g v jedné příchuti borůvka.

Mé hodnocení
Když jsem poprvé viděl složení tohoto pre-workoutu, řekl jsem si, že určitě stojí za vyzkoušení. V jedné dávce taková klasická dávka 3g Citrulinu a 2g AAKG, 3g Beta Alaninu, nechybí Kreatin, naopak nejsou přítomny Bcaa, které ale pre-workout nutně obsahovat nemusí, spíš jde o takový bonus a jak ušetřit nějakou tu kačku (nebo v dnešní době více kaček :) ), pokud Bcaa též užíváte. Ze stimulantů se mi líbí zařazení Guarany, ale též je přítomen kofein a taurin.
Co ale je celkem raritou u pre-workoutů je nepoužité umělé sladidlo, ale pouze Steviol-glykosidy. Byl jsem hodně zvědavý jak takový pre-workout může chutnat a samozřejmě jsem neočekával žádné zázraky, protože vím, že ochutit pre-workout, který obsahuje (v tomto případě 12 látek) není jednoduché. Co mě zklamalo byla velmi špatná rozmíchatelnost. Lžičkou jsem zde absolutně nepochodil, i po dlouhém míchání se veškerý obsah usadil na vrchu sklenice a dole byla téměř čirá voda. Tudíž musel jsem míchat v šejkru, jiná cesta u tohoto pre-workoutu totiž bohužel nevede. I po rozmíchání v šejkru se tvořily velice nepříjemné hrudky a pěna. Tudíž celkovou přípravu tohoto nápoje i jeho konzumaci hodnotím negativně. Chuťově to pro mě bylo naprosto odlišné než jsem očekával. Určitě ne tedy, že by mi tento nápoj chutnal, ale byl sladký, ale opravdu hodně sladký! Čekal jsem spíše hořko-kyselou chuť, ale určitě ne sladkou. Bylo znát, že zde výrobce použil opravdu velké množství sladidla (Steviol-glykosidy), která zcela ovládla chuť tohoto pre-workoutu i před aromatem lesního ovoce. Chuť mě tedy taky celkem znepokojila, ačkoliv dokážu vypít cokoliv, pokud se tedy dostaví požadovaný účinek.

Ovšem ani ten se nedostavil, tedy alespoň ne v takové míře, v jaké jsem očekával, pokud se tedy podívám na složení tohoto pre-workoutu. Mírná pumpa během tréninku a mírně zvýšená chuť do tréninku, řadí tento pre-workout do zcela běžného průměru.

Za mě tedy složení výrobku převyšuje samotný účinek a požitek z tohoto nápoje.

Přeji všem pěkný den

Pre Worx 2.0 500 g NutriWorks

Doplněk značky Nutriworks pro komplexní povzbuzení před tréninkem.

899 Kč
Nedostupné

Bodové hodnocení

  • Složení 8 z 10
  • Rozmíchatelnost 1 z 10
  • Stravitelnost 10 z 10
  • Chuť 4 z 10

Celkové hodnocení

6 z 10

Michal Dimelis

Michal Dimelis
Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

GOLDFITNESS Prodejna Praha 10

V Olšinách 78/1270, 100 00 - Praha 10 - Strašnice

Pondělí - Pátek: 9 - 19 hod.

+420 274 774 632

GOLDFITNESS Sklad a prodejna Praha 8

Zdibská 2/229 (areál Zdibská), 182 00 - Praha 8 - Kobylisy

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod.

+420 736 631 669