RECENZE: NUTREND - Hydro Whey

Výrobce Nutrend

 

Značka Nutrend je neoddělitelně spjata se sportem a do svého širokého portfolia doplňků výživy promítá bohaté zkušenosti ze spolupráce se špičkovými sportovci. Nutrend je přední český výrobce výživy a doplňků stravy nejen pro sportovce, ale i pro všechny, kteří preferují aktivní  životní styl. Naše dynamicky vzkvétající společnost byla založena v roce 1993 a v současné době má téměř 170 zaměstnanců různých profesí a specializací. Nutrend je oficiálním dodavatelem Českého olympijského výboru.

 

Popis produktu

 

Izolát nativní syrovátkové bílkoviny je považován za jeden z nejvýhodnějších zdrojů bílkoviny z hlediska vstřebatelnosti, ale také využitelnosti. Pokud se taková bílkovina podrobí částečné enzymatické hydrolýze, vznikne mimořádně kvalitní produkt, pro obnovu svalových vláken po náročné fyzické aktivitě a hlavně potřebný svalový růst. Právě tento izolát nativní syrovátkové bílkoviny představuje hlavní surovinu unikátního produktu HYDRO WHEY, který uvádí společnost Nutrend jako nejžhavější novinku mezi proteiny. Obsahuje prvotřídní a značkový hydrolyzovaný izolát syrovátkové bílkoviny Hydrovon™, který díky šetrné hydrolýze neztrácí na své biologické hodnotě a vyniká skvělým aminokyselinovým spektrem. HYDRO WHEY obsahuje 80% prvotřídní bílkoviny a nulové množství cukrů s výjimkou přirozeně se vyskytujících. K zbarvení produktu jsou použita výhradně přírodní barviva a skvělou chuť mu dodává pouze stévie a sukralóza.

 

Složení výrobku

 

V jedné dávce (tedy 40g) je:

Bílkoviny - 40g

Sacharidy - 2,4g (z toho 1,1g cukru)

Tuky - 0,6g

Vláknina - 0,6g

Základem ve složení je hydrolyzovaný syrovátkový proteinový izolát, kakao, pšeničná vláknina (bezlepková), aroma, stabilizátory, trávicí enzym laktáza.

Sladidly jsou sukralóza a steviol-glykosidy.

Prodává se v balení po 1600g ve třech příchutí: čokoláda, vanilka a jahoda.

 

Moje hodnocení

 

U této recenze můžu porovnávat tento Hydrolyzát od Nutrendu s konkurenčním hydrem od Prom-inu. Co se složení týče, tak tam se mi líbí jednodušší složení u firmy Prom-in, kde nejsou aditiva, stabilizátory apod. Určitě též výhodnější balení nabízí firma Prom-in a to balení po 2250g o proti tomuto, kde je pouze 1600g. Měl jsem možnost vyzkoušet pouze jednu příchuť a to čokoládu. Prášek není téměř vůbec prašný, je velmi snadno rozpustný a plně instantní. Stravitelnost jak se samozřejmě u hydrolyzovaného proteinu očekává je velmi dobrá. Co se chuti týče, tak dříve bylo zvykem, že každý správný hydrolyzovaný protein je charakteristický svojí hořkou chutí. Pro spoustu výrobců bylo těžké ochutit tento druh proteinu, aby vyhovoval všem svým zákazníkům. Nyní už spousta výrobců, mezi nimi je i Nutrend a Prom-in svá Hydra natolik dokázali ochutit, že hořká chuť prakticky neexistuje. Mě osobně tento fakt poměrně vadí, jelikož musím uznat, že dřívější hydolyzát od Prom-inu v příchutí čokoláda byl pro mě tím nejchutnějším čokoládovým proteinem, který jsem kdy pil. Poté i firma Prom-in změnila recepturu a nyní je chuť prakticky stejně nasládlá jak u klasického syrovátkového koncentrátu. Nutrend toto Hydro vyrobilo teprve dá se říci nedávno, tak chuť už vyšperkovali tak, aby vyhovovala většině svým klientům. Tedy ani tato čokoláda u Nutrendu již není nahořklá, ale na mě tedy bohužel celkem sladká, jak bych u Hydra já osobně očekával. Nicméně, kdybych měl srovnat čokoládu od Nutrendu a Prom-inu, tak i po chuťové stránce mi v tuto chvíli vychází lépe hydrolyzát od firmy Prom-in.

Každopádně hydrolyzátů na trhu není příliš. Tak že i tak mohu tento od Nutrendu doporučit vyzkoušet.

Přeji pěkný den

Michal

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.