0
0 0 Kč

Košík je prázdný

MENU
RECENZE: HIGH5 - Protein Recovery

Recenze RECENZE: HIGH5 - Protein Recovery Vydáno: 03.06.2019

Michal Dimelis Autor článku
Michal Dimelis

Výrobce High5

HIGH5 je celosvětově oceňovaná anglická společnost s více než dvacetiletou tradicí a předním postavením na trhu sportovní výživy pro vytrvalostní sporty. A proč jsou produkty High5 světovou špičkou? Firma nespoléhá na marketingová pozlátka, ale na složení a obsah produktů s minimalizovaným, nebo nulovým obsahem umělých sladidel a balastnách složek. Díky tomuto přístupu společnost High5 vyvinula produkty obsahující složky ověřené nejen vědeckými studiemi, ale především vrcholovými sportovci v praxi. High5 je tak každý rok partnerem pro více než 300 vytrvalostních a významných závodů a událostí po celém světě. Sportovní výživa High5 je vyvíjena a vyráběna přímo na výrobních linkách své sesterské společnosti Reflex Nutrition, s níž sdílí filozofii maximální možné kvality a účinnosti s tradicí a dobrým jménem více než 20 let.

Popis produktu

Protein Recovery je lahodný proteinový nápoj s vyváženou směsí bílkovin a rychlých sacharidů určený po podporu organismu po intenzivním vytrvalostním výkonu. Právě v tomto momentu přichází bolest a ztuhlost svalů, je vyčerpán svalový glykogen, což ústí v únavu a vyčerpání. Unikátní forma syrovátkového WPI proteinu (izolát nejvyšší kvality) a sacharidů obsažená v Protein Recovery je vybrána tak, aby zajistila co nejrychlejší regeneraci po výkonu. Protein Recovery je sestaven speciálně pro rozmíchávání v mléce, čímž se stává v rámci profesionální sportovní výživy výjimkou. Jaký je důvod? Odpověď je jednoduchá: po namáhavém, intenzivním vytrvalostním výkonu, který může trvat až několik hodin, dochází k překyselení organizmu vlivem katabolických procesů, takže by mohl standardní sportovní nápoj rozpuštěný ve vodě spolupůsobit v některých situacích v tomto překyselení. Chutný mléčný koktejl je tak v tomto případě tou nejlepší volbou, protože kromě rychlé regenerace a lahodné chuti, navozuje rychlé zklidnění a relaxaci. Protein můžete také rozmíchat v kokosovém, sojovém nebo rýžovém mléce, samozřejmě je vhodná i čistá voda.

Složení výrobku

V jedné dávce (tedy 60g) je:

Sacharidy - 41g (z toho cukry 7,5g)

Bílkoviny - 18g

Tuky - 0,3g

Sůl - 0,38g

Základem ve složení tohoto produktu je maltodextrin, syrovátkový proteinový izolát (30%), fruktóza a aromata

Prodává se v balení po 1600g ve třech příchutí: čokoláda, banán+vanilka  a letní ovoce.

Moje hodnocení

Vyzkoušel jsem pouze na zkoušku tento sacharidovo-proteinový přípravek, který je spíše zaměřený pro vytrvalostní sportovce. Měl jsem možnost ochutnat příchuť kombinovanou, tedy banán s vanilkou. Líbí se mi u tohoto produktu jednoduché, za to velmi funkční složení pro určité druhy sportu. Největší plus vidím v tom, že firma High 5 zde nepoužila absolutně žádná sladidla a to ani steviol-glykosidy. Produkt je slazen pouze přírodními zdroji z maltodextrinu a fruktózy. Též oceňuji zastoupení velmi kvalitního zdroje bílkovin, kterým je syrovátkový izolát, který je velmi dobře stravitelný a využitelný pro řadu sportovců.

Produkt jsem vyzkoušel po ukončení tréninkové jednotky, kde vidím největší opodstatnění. Protein Recovery je velmi snadno rozmíchatelný, prašnost minimální. Vůně velmi příjemná, chuť hodnotím neutrálně. Jelikož nejsou obsaženy vůbec žádná sladidla, tak díky tomu výrobek je opravdu minimálně sladký, jen lehce je cítit spíše po banánu. Maltodextrin je sám o sobě bez jakékoliv chuťi a jedinou sladkost tomuto produktu tak dodává pouze fruktóza. Jelikož je ale výrobek určený zejména na použití po tréninku, pak se dá celkem dobře pozřít a díky němu bude rozhodně Vaše regenerace na vyšší úrovni.

Osobně tento produkt doporučuji všem vytrvalostním sportovcům, ať se jedná o atletické sporty, či fotbal, hokej, silové sporty. Každému, kdo potřebuje po tréninkové jednotce dopřát tělu dostatečný přísun sacharidů a kvalitní bílkovinu.

Hezký den Vám přeje Michal

Michal Dimelis

Michal Dimelis
Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

GOLDFITNESS Prodejna Praha 10

V Olšinách 78/1270, 100 00 - Praha 10 - Strašnice

Pondělí - Pátek: 9 - 19 hod.

+420 274 774 632

GOLDFITNESS Sklad a prodejna Praha 8

Zdibská 2/229 (areál Zdibská), 182 00 - Praha 8 - Kobylisy

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod.

+420 736 631 669