Přijďte k nám, NAŠE PRODEJNY JSOU STÁLE OTEVŘENÉ!
Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
>>> více info

RECENZE: GF NUTRITION - Diamond Protein Blend

Výrobce GF NUTRITION

Značka GF nutrition je ryze česká značka a vznikla za účelem nabídnout trhu něco, co z trhu bohužel postupně mizí. Mnoho společností a výrobců ve svých začátcích upřednostňovalo a nabízelo kvalitu před kvantitou, tato skutečnost se ale poslední roky mění a poněkud vytrácí.
"Slušnost není slabost"
Společnost GF nutrition vznikla právě za tímto účelem a spolu s předními dánskými a českými nutričními specialisty chce nabídnout svým zákazníkům prvotřídní kvalitu a to nejen technologií výroby, ale především diamantovou čistotou použitých surovin a jasného zdroje u každého výrobku. Původním záměrem GF nutrition bylo garantovat našim zákazníkům pouze evropské zdroje surovin, nicméně pro kategorii aminokyselin byla jasnou volbou japonská Kyowa® a když se nám po oslovení tohoto výrobce dostala pozitivní odpověď, byla volba jasná. Stejně tak zdroj kvalitního a čistého kreatinu, kdy v úvahu připadala pouze německá varianta Creapure Creatine®, či v případě proteinu britská značka Volac a jeho bílkovina Volactive®. Samozřejmě tato filosofie s sebou nese svá rizika a tím je hlavně vyšší pořizovací cena našich produktů, i tak jsme ale přesvědčeni, že je stále mnoho zákazníků, kterým záleží na čistotě produktů a ruku v ruce tím i na svém zdraví.

 

Popis produktu

Prémiový vícesložkový (noční) protein, obsahující 77% výběrových bílkovin v optimalizovaném poměru s garancí vysoké kvality a jasného původu zdrojových surovin. Základ proteinu Diamond Protein BLEND tvoří směs tří vybraných bílkovin v poměru 50:40:10.

Základ proteinu Diamond Protein BLEND tvoří směs tří vybraných bílkovin:

- Nativní (nedenaturovaný) mléčný koncentrát získaný ultrafiltrací přímo z kravského mléka - 80% Micelární kasein (zdroj Německo) = 50%

- Nativní (nedenaturovaný) syrovátkový izolát a koncentrát v poměru 70:30. Obsah bílkovin se v závislosti na příchuti pohybuje v rozmezí 77 – 79% bílkovin. Výběrová a prvotřídní bílkovina od britské společnosti Volac a to jak v podobě izolátu, tak i menšinově zastoupeného koncentrátu. Obě bílkovinné frakce jsou vyrobeny tzv. CFM metodou tedy metodou Cross Flow Microfiltration (zdroj Volac® Velká Británie) = 40%

- Vaječný albumin vysoké kvality z lokální produkce splňující nejvyšší standardy kvality (zdroj Německo) = 10%

Diamond Protein BLEND je navíc obohacen o vitamíny řady B, C a D3 (25% RHP) v každé dávce. Samozřejmostí jsou i trávicí enzymy Opti-7-DigestTM a probiotika britské společnosti Lactospore® (Bacillus Coagulans). Je přirozeně bohatý na aminokyseliny BCAA a přispívá k udržení, růstu a regeneraci svalové hmoty.

Stejně jako při výrobě syrovátkového proteinu Diamond Whey Protein, tak i zde u vícesložkového proteinu je naším hlavním cílem nekompromisní kvalita zpracování a původ veškerých surovin. Nechceme trhu nabídnout „jen“ další vícesložkový protein poskládaný z nejlevnějších zdrojů a s nejlevnějším způsobem zpracování, to umí a dělá dnes "kde kdo". V Diamond Protein BLENDu jsou zastoupeny tři druhy bílkovin, takže vývoj tohoto proteinu trval déle... Většinově zastoupený Micelární kasein německé produkce dělá z produktu Diamond Protein BLEND bezkonkurenční a dlouhodobý zdroj bílkovin pro podporu nárůstu svalové hmoty či pro doplnění bílkovin. Diamond Protein BLEND je výsledkem spojení britské kvality spolu s německou precizností a smyslem pro detail a čistotu, obsahuje minimum sacharidů, tuků a téměř nulový obsah laktózy - samozřejmě bez lepku! Poměr syrovátkového izolátu a menšinově zastoupeného koncentrátu v poměru 70:30 jsme zvolili pro vylepšení chuťového zážitku.

Použité zdroje bílkovin je možné díky jasnému původu vysledovat až k původnímu evropskému zdroji mléka. Díky tomu si můžete být jisti, že Diamond Protein BLEND je a bude vždy v té nejvyšší kvalitě!

 

Složení výrobku

V jedné dávce (tedy 25g) je:

Bílkoviny - 19,25g

Sacharidy - 1,05g (z toho 0,9g cukrů)

Tuky - 0,5g


Sůl - 0,525g

Trávicí enzymy Opti-7-Digest - 37,5mg

Vitamin C - 20mg

Probiotika Lactospore - 12,5mg

Niacin-Vitamin B3 - 4mg

Vitamin B6 - 350mcg

Vitamin B2 - 350mcg

Vitamin B1 - 275mcg

Kyselina listová - 50mcg

Biotin - 12,5mcg

Vitamin D3 - 1,25mcg

Vitamin B12 - 0,625mcg

Základem ve složení tohoto vícesložkového proteinu je micelární kasein (50%), ultrafiltrovaný nedenaturovaný (nativní) syrovátkový proteinový izolát WPI a ultrafiltrovaný nedenaturovaný (nativní) syrovátkový proteinový koncentrát WPC v garantovaném poměru izolát:koncentrát 70:30 (40%), vaječný albumin (10%), kakaový prášek, himálajská sůl, barvivo karamel, beta karoten a prášek z fialové mrkve (liší se od příchutě), přírodní aroma.


Je slazen sladidly steviolglykosidy a sukralozou.

Prodává se v balení po 1,8kg ve třech příchutí - dvojitá čokoláda, vanilka a borůvka/jogurt.

 

Moje hodnocení

Na tuhle novinku jsem se hodně těšil až vyzkouším a to z toho důvodu, že syrovátkový Diamond Whey od stejné firmy je za mě nejlepším proteinem, který jsem kdy vyzkoušel, ať co se týče zcela přírodního ochucení, tak i svým složením je bezkonkurenční. Byl jsem tedy zvědav, zda laťka bude překonána, či naopak bude tento produkt pro mě mírným zklamáním.

Nejprve se podíváme na složení, tam za mě není absolutně co vytknout. Jak u syrovátkové verze, tak i zde je v prvé řadě výrobcem uveden jasný původ surovin, ať se jedná o VOLAC (Velká Británie), který je i u syrovátkového proteinu, či německý kasein a vaječný albumin. Tudíž opět kvalita nejvyšího kalibru. Zpracování též naprosto v pořádku. Nechybí značkové trávicí enzymy a probiotika (Opti-7-Digest a Lactospore) a samozřejmostí jsou i přidané vitaminy. No a co dále? Dále už téměř nic! Ano to znamená opět žádné zbytečné aditiva a nesmysly, což vidím jako obrovské plus. Pouze přidané přírodní barvivo a aroma.

Výběr je ze tří příchutí - dvojitá čokoláda, vanilka a borůvka, na kterou jsem byl sakra zvědavý :), jelikož ovocná příchuť v podobě jahody u Diamond Whey mě nadchla natolik, že ji společně s kokosem řadím k nejoblíbenějším.

A právě borůvku a ještě i čokoládu jsem pro Vás vyzkoušel. Po otevření balení se ihned linula po místnosti velmi intenzivní a příjemná vůně. Rozmíchatelnost v šejkru naprosto v pořádku na vrchu se utvořila mírná ale příjemná pěna. Celkově o proti Diamond Whey působí koktejl hustějším dojmem a je to takový klasicky milkshake, díky micelárnímu kaseinu, který je zde v největším zastoupení. Samotná chuť u obou příchutí byla famózní, ale borůvka? Ta splnila moje očekávání a dokonce snad ještě více překvapila než jsem čekal. Ta je za mě opravdu velmi povedená a dominuje. Čokoláda taktéž hustější konzistence o proti vodnatější konzistenci u Diamond Whey. Tudíž milovníci mléčných koktejlů si příjdou na své. Žádná chemická pachuť v puse, jen pravá přírodní chuť a akorát sladké jak to mám rád. Stravitelnost jak je u GF Nutrition zvykem naprosto v pořádku.


Budu se nejspíš opakovat, ale je to další vydařený a povedený kousek od této firmy a musím konstatovat, že se jedná určitě o nejlepší vícesložkový protein na trhu, alespoň tedy za mě. Pokud se ale podíváte na složení, původ surovin a pak ho i ochutnáte, zajisté mi dáte za pravdu.

Hezký den Vám přeji.

 

BODOVÉ HODNOCENÍ (1 nejhorší - 10 nejlepší)
Složení - 10
Rozmíchatelnost - 10
Stravitelnost - 10
Chuť - 9

Celkový dojem - 10

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.