:::::: »  Sacharidy, Proteiny, Aminokyseliny, Kreatin, Spalovače tuků, Stimulanty  « ::::::

Zvětšení svalového objemu a zvýšení tělesné hmotnosti

Co se dávkování týká, tak nejlépe doporučuji tři denní dávky Giant Mega Massu 4000 po 80g, tedy celkem denně přijmete cca až 250 gramů tohoto gaineru. První dávku doporučuji s odstupem od snídaně a to alespoň dvě hodiny po snídani (dopolední svačina), druhou dávku za předpokladu, že trénujete v odpoledních hodinách doporučuji cca dvě hodiny před tréninkem a třetí dávku - rovněž cca 80g ihned po ukončení tréninku pro doplnění energetických ztrát způsobených tréninkem. Ve dnech volna se ranní neboli dopolední dávka nemění, druhou dávku užijte odpoledne a třetí ve večerních hodinách. Nutno dodat, že v žádném případě neužívejte tento, ani jiný gainer před jídlem, poměrně dost zasytí a neměl(a) byste sílu na klasické jídlo, což je v objedmové fázi nebo ve fázi přibírání škoda. Jídlo bych stavěl vždy na první místo. Při tomto dávkování je přírůstek zaručen i u jedinců, kteří mají obzvlášť rychlý metabolismus. Jestliže nezvládate z časových nebo jiných důvodů dávkovat 3x denně, doporučuji tedy dávky dvě, ale 120 gramové. Snažte se nevypouštět dávku po ukončení trénninku, patří mezi stěžejní...

Pokud patříte mezi návštěvníky posiloven a fitnesscenter a chcete tento Giant Mega Mass 4000 doplnit ještě o další suplementy, tak zde ve stručnosti uvedu další doplňky, které násobí výsledný efekt a to nejen v nabraném objemu, ale též v získané síle a svalové vytrvalosti.

K doplňkům samotným, k Giant Mega Massu 4000 doporučuji suplement, který je dle mého názoru v dnešní době tím nejefektivnějším což dokazuje i jeho vysoká prodejnost a hlavně spokojenost zákazníků, kteří jej objednávají opakovaně což je myslím pro daný výrobek vždy tou nejlepší reklamou. Tím doplňkem je známý výrobek americké firmy BSN s názvem NITRIX. Obrazně řečeno, cílem Nitrixu je zvětšení krevního toku a krevního řečiště a díky tomuto efektu je do svalové buňky vyplavovánno více živin a více kyslíku a díky tomu je sval schopen vyšších výkonů a to nejen co se síly týká, ale i vytrvalosti, takže kombinace Giant Mega Massu 4000 a Nitrixu je vysoce účinná a efektivní.

Dávkování Nitrixu doporučuje výrobce a originální etiketa (nikoliv český překlad) u sportovců vážící více jak 90kg 12 tablet denně a to vždy na prázdný žaludek (3x čtyři tablety). Ihned po probuzení čtyři tablety Nitrixu (po cca 30 - 40 minutách můžete snídat nebo vypít proteinový či sacharidový koktejl), dále cca 20 minut před tréninkem a další čtyři tablety ihned po jeho ukončení. Ve dnech volna opět ráno čtyři tablety, dále odpoledne a večer před spaním (na prázdný žaludek - jídlo snižuje efekt Nitrixu). Pokud vážíte do 90kg, tak výrobce doporučuje 3x tři tablety denně.

Jako další suplement v tzv. pomyslném žebříčku důležitosti a pro ty nenasytnější :-) bych doporučoval Max Anabol EXT. Tento doplněk patří sice mezi ty nejdražší suplementy, ale myslím, že kdo jej vyzkoušel, tak mi určitě dá za pravdu že stojí o Max Anabolu EXT napsat pár řádků. Max Anabol EXT je vědecky podložený unikátní produkt americké firmy Max Muscle vyvinutý k maximální podpoře produkce testosteronu a blokující nežádoucí estrogen. Tato extrémní formule obsahuje kombinaci minerálů a rostlinných extraktů v přesném poměru. Doporučuji dávkovat tři tablety večer před spaním, ale z ohlasu i doporučení výrobce doporučuji dávkovat každých 12 hodin tři tablety (tedy šest tablet Max Anabolu EXT denně)

Pro ty nejnáročnější bych dále doporučoval doplnit klasický kreatin monohydrát, pro svojí absolutní čistotu bych doporučil určitě Pure Creatine od firmy Weider. Dávkování doporučuji prvních 10 dní až 25g denně, osobně se přikláním k 0,25 g kreatinu na 1kg tělesné hmotnosti v sytící fázi, takže pro 100kg sportovnce doporučuji 25g kreatinu denně. Po těchto deseti dnech můžete dávku snížit na cca 15 g denně po dobu dalších čtyř týdnů (vždy rozdělit cca do tří dávek - jedna kávová lžička = 5g). Pokročilí nadšenci v oblasti fitness a kulturistiky mi snad prominou, že jsem v tomto pomyslném žebříčku důležitosti jednotlivých doplňků sportovní výživy nezmínil aminokyseliny, které považuji za jedny ze základních a ty bych doporučoval užívat nepřetržitě, zejména pak aminokyseliny BCAA pro ochranu svalové hmoty, její regeneraci a pro svalový růst. Díky ceně a složení doporučuji aminokyseliny též od firmy Weider a to Maximum BCAA Syntho. Mají vynikající složení, vysoké zastoupení a obsah všech BCAA aminokyselin (Valin, Leucin, Isoleucin) a jsou obohaceny o transportní systém PTK, který zvyšuje efektivitu těchto aminokyselin...

Jak jsem se již zmiňoval, cílem tohoto článku jsem Vás nechtěl přesvědčit o bezpodmínečném užití všech těchto jmenovaných doplňků, je to tzv. pomyslný žebříček důležitosti jednotlivých doplňků sportovní výživy, který Vám pomůže přibrat svalovou hmotu a objem. V každém případě, pokud chcete přibrat, tak základem jsou určitě sacharidy a potom se můžete už rozhodnout zda sacharidy doplnit o další suplementy či nikoliv.

Závěrem jsem ještě chtěl uvést, že ikdyby jste se rozhodli užívat veškeré tyto výše jmenované doplňky sportovní výživy, tak i přesto nemusíte mít žádné obavy z jakéhokoliv předávkování, tyto doplňky se nijak záporně neovlivňují, nevylučují a naopak výsledný efekt mnohonásobně zvyšují....

zdroj: Goldfitness.cz
datum vydání článku 10.08.2008

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.