:::::: »  Sacharidy, Proteiny, Aminokyseliny, Kreatin, Spalovače tuků, Stimulanty  « ::::::

Weider Tribulus Terrestris - Stažen z trhu

WEIDER - Tribulus Terrestris 120 kapslí

EXP: 09/2014 a 08/2016

Na základě kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) a pozdějšímu detailnímu rozboru výrobku Tribulus Terrestris, byl stažen z trhu Tribulus Terrestris 120 kapslí - výrobce WEIDER. Jedná se o šarži L:21024070/1 - EXP: 9/2014 a šarži L:41023041/9 - EXP: 08/2016

Tato podrobná analýza detekovala v námi distribuovaném produktu Tribulus Terrestris 120 kapslí značky WEIDER, stopy prohormonu 1-Dehydroandrostenedion v množství 0,359mg/kg (1mg = miliontina kilogramu).

Dle našeho názoru se jedná o mezeru v legislativě vzhledem ke stanovení "limitních hranic těchto složek". Tribulus Terrestris obsahuje ve své přirozené formě steroidní saponiny, jejichž molekulární struktura je velmi blízká prohormonům. Bohužel však v naší republice není v rámci výroby a distribuce sportovní a doplňkové výživy, žádná hladina (norma) pro tyto složky, jako je tomu např. u jiných skupin zboží. Pokud jsme již tak daleko, že naše laboratoře dokáží detekovat takové stopové množství látek, tak je na místě, aby byly stanoveny přesné normy těchto látek, zvláště pak v případech, jakým je právě problém s výrobky Tribulus Terrestris, kdy molekulární struktura některých obsažených látek je velmi podobná a blízká látkám, které samotné laboratoře detekují a řekněme "vyhledávají".

Nicméně nelze tvrdit, že tato stopová množství nežádoucích složek obsahují produkty všech značek na trhu s obsahem extraktu Tribulus Terrestris, tak jak to prezentují někteří prodejci, které tento problém také postihl. Od těchto tvrzení se naše společnost plně distancuje, protože poškozují dobré jméno doplňkové a sportovní výživy, což je v současné době vzhledem k legislativním opatřením EU velmi kontraproduktivní. Jinými slovy, plně přijímáme zodpovědnost za tento problém, který je naším vlastním problémem.

Produkt Tribulus Terrestris značky WEIDER s okamžitou platností stahujeme z prodeje a pro jistotu naší a hlavně našich zákazníků nestahujeme z prodeje pouze vybrané šarže, ale veškerý Tribulus Terrestris značky WEIDER.

V každém případě a to ať již je pravda na té či oné straně, rádi bychom se našim zákazníkům velice rádi omluvili. V případě, že byste měli zájem o vrácení peněz za tento produkt, prosíme Vás o jeho zaslání na adresu na adresu GOLDFITNESS s.r.o., V Olšinách 1270/78, 100 00 - Praha 10. Následně Vás budeme kontaktovat s příslušnou náhradou. V každém případě vracet můžete i již otevřené balení.

My tento problém budeme podrobně sledovat a průběžně budeme informovat a dalším vývoji v problematice výrobků Tribulus Terrestris.

Pokud ale i tak hledáte kvalitní Tribulus Terrestris a to od stejného výrobce - německé značky WEIDER, máme pro Vás potěšující zprávu, stejné kontrole a stejné podrobné analýze byl podroben i Tri-Complex Tribulus a výsledek zcela negativní!!

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.