:::::: »  Sacharidy, Proteiny, Aminokyseliny, Kreatin, Spalovače tuků, Stimulanty  « ::::::

Vánoční dárky do posilovny

Vánoční dárky do posilovny

Tak už jsou tady. Vánoce. Čas shánět dárky, prodírat se přeplněnými nákupními centry a zahřívat se svařeným vínem, zatímco se mráz pokouší proniknout přes hřejivou vrstvu oblečení. Ale také čas klidu, pohody, lásky a vědomí toho, že jsme si v rodině navzájem blíž.
Ať už se nadcházející sváteční dny chystáte prožít jakkoliv, připravili jsme pro vás několik tipů, jak vykouzlit úsměv na tváři zapáleného sportovce. Buďte si jisti, že obdarovaný vaši snahu určitě ocení a že pro něj hodnotný dárek bude představovat velkou motivující inspiraci do dalšího tréninkového úsilí. Kromě konkrétních odkazů se pak můžete projít i další bohatou nabídkou právě na stránkách společnosti Goldfitness, kde vám již řadu let s důrazem na zákaznickou spokojenost nabízíme bohatý výběr téměř všeho, co k posilování a dobrému pocitu z rozvoje fyzické kondice potřebujete.

Tréninkové rukavice a sportovní oblečení
Zkuste odhadnout velikost dlaně svojí přítelkyně nebo přítele a vyberte některé z řady tréninkových rukavic. Na rozdíl od darovaného oblečení se do správné velikosti většinou lépe trefíte. Pokud i tenhle dobře míněný pokus selže, nenošené rukavice vám rádi vyměníme. Pokud vaše drahá polovička již rukavice má a je s nimi spokojená, můžete jednoduše koupit stejnou značku. Zároveň nebudete mít ani práci se zvolením potřebné velikosti. Ostatní sportovní oblečení můžete pro větší jistotu vybrat předem společně. I když závěrečné překvapení nebude možná tak velké, z radosti a spokojenosti se nic nevytratí.

Sportovní taška
Sportovní taška je neodmyslitelnou součástí při návštěvě posilovny. Asi nikdo nebude příliš nadšený, pokud by měl věci nosit v nějaké obyčejné náhradní tašce, která slouží k naprosto jinému účelu. Dobrou sportovní taškou rozhodně nic nezkazíte. Poohlédněte se nejdříve po tom, kolik věcí si váš partner s sebou většinou nosí, přidejte trochu prostoru navíc a podle toho vyberte její velikost. Menší rozměry se pak ideálně mohou hodit i na každodenní nošení nejen když se jde sportovat, ale skvěle poslouží i pro přenos doma připravených jídel a svačin.

Jednoruční činky
Udělají radost jak ženám, tak mužům a to zvláště těm, kteří si alespoň občas rádi zacvičí doma. Skvělé i dobře vypadající jsou osy činek s chromovaným úchopem, kotouče pak mohou být taktéž chromované anebo pogumované. Muži v každém případě ocení větší počet výměnných kotoučů, které se dají případně i dokoupit. I pro ženy se hodí malé činky s vyměnitelnými kotouči, díky kterým bude možné podle potřeby měnit příslušnou váhu.

Shaker
Hodí se výtečně nejen na domácí přípravu proteinových, sacharidových a dalších nápojů, ale i pro jejich přenos do posilovny, na výlety, na cesty či do zaměstnání. Na trhu jich existuje celá řada od těch klasických až po ty vybavené originálně řešenou pružinou či se zásobníkem na tablety. Shaker přitom nemusí ke svému nejhlavnějšímu účelu, tedy rozmíchávání a přenosu sacharidových či proteinových nápojů, ale vhodně poslouží i v případě, kdy si chcete vzít s sebou do posilovny nebo někam jinam zásobu čisté pitné vody.

Proteinové tyčinky
Představují ideální náhradu ve chvílích, kdy z jakéhokoliv důvodu nelze sníst klasické jídlo nebo svačinu. Zakupte několik různých druhů tyčinek a uvidíte, že váš nápad nezůstane bez odezvy. Pro ženy a muže, kteří se snaží o redukci tuku či usilují o zisk výhradně čisté svalové hmoty, budou vhodnější tyčinky s vyšším obsahem bílkovin. Naopak ti, kteří potřebují celkově zesílit a přibrat, ocení spíše vyváženou kombinaci proteinové i sacharidové složky.

Multibalíček a doplňky výživy
Pokud chcete udělat druhému radost a pomoci mu k dosažení konkrétních tréninkových cílů, kupte mu balení oblíbeného doplňku výživy, který používá a na který je zvyklý. Může to být jak proteinový nebo sacharidový přípravek, tak i další doplňky výživy třeba v podobě multivitaminového preparátu, omega-3 mastných kyselin a řady dalších. Nebo se můžete pokusit sestavit menší dárkový balíček podle vašeho uvážení. Když k tomu navíc přidáte třeba balení celozrnných těstovin či tabletovaných pivovarských kvasnic, nemůžete se svým nápadem minout černý střed terče.

Členství do fitness klubu
Praktický dárek, který však dokážou naplno ocenit většinou jen ti, kdo pravidelně cvičí. Většinou nebývá příliš moudré zakoupit permanentku s cílem přimět svého partnera k pravidelným návštěvám sportovního zařízení. Snad jen s jedinou výjimkou v případě, že by o předplacených vstupech či členství v klubu před vámi otevřeně uvažoval.

Intervalový časovač
Znáte to - každý se někdy do cvičení musí trochu nutit. Aby tomu tak nebylo, je možné zkusit se při zlepšování kondice spolehnout na elektronického pomocníka, který celou tu práci s pracným odpočítáváním přestávek mezi jednotlivými sériemi či intervaly udělá sám. Hodinky či mobil mohou určitě stačit, ale ideálnější a snad i více motivující je pořídit intervalový časovač speciálně navržený pro příznivce jak aerobních aktivit, tak pro nadšence posilování. Malý, lehký a jen váš – ideální společník pro povzbuzení na tréninku bude vždy s vámi. Kde koupit? Můžete se porozhlédnout po webu, a pokud si nebudete jisti, zkuste kliknout třeba zde

Tyčový mixér
Tenhle šikovný pomocník dokáže uspořit spoustu času s přípravou sportovních koktejlů. Navíc lze přidat i doplňující oblíbené ingredience například v podobě čerstvého ovoce a vylepšit tak chuťové a nutriční vlastnosti výsledného nápoje. Vhodné je dbát na to, aby přidaných věcí nebylo příliš - vždyť v jednoduchosti je kolikrát ta největší síla. I když ponorný tyčový mixér budete pořizovat za účelem přípravy sportovních nápojů, svoje využití bezpochyby najde i při přípravě ostatních jídel u vás doma. Při výběru můžete zkusit zapátrat třeba v nabídce tradičního českého výrobce spotřebičů pro domácnost.

Kuchyňská váha
Tento dárek určitě potěší každého, komu není lhostejná velikost porcí, které si dává na talíř. Vážit lze nejen krajíčky chleba, ale třeba i proteinový prášek, oříšky, ovesné vločky či maso. S funkcí tara, která po položení misky na vážící plochu dokáže vynulovat hodnotu na nulu, je navíc všechno mnohem jednodušší. S tímto dárkem rozhodně neuděláte chybu a svoje využití najde v kuchyni i pro jiné, než právě sportovní účely. Pokud hledáte inspiraci, podívejte se pro představu třeba na následující přehled.

Osobní váha
Není nic inspirativnějšího, než vidět, jak jdou kila postupně dolů. Taková sestupující tendence potěší zejména ženy a také muže, kteří se snaží zhubnout. Pokud se však někdo snaží nabrat svaly, bude raději svědkem toho, jak digitální číslice přeskakují k vyšším hodnotám. Z pochopitelného hlediska se jedná spíše o ideální dárek pro muže, který touží po větších svalech. Pokud bude dárek kupovat muž, bude možná vhodnější pojmout jej jako společný tak, aby se něžnější polovička necítila uražená. Jestliže vás nápad zaujal, určitě objevíte v nabídce kamenných obchodů i e-shopů tu váhu, která bude odpovídat vašim požadavkům. Zvolit můžete klidně jednodušší výrobek se základním ovládáním, který však i přesto nabídne kvalitní a dostačující službu.

Ručníky a tekuté mýdlo
Ručník se pro sportovní účely hodí v každém ohledu. Kvalitní výrobek by měl nejen dobře sát, ale být schopen zachovat si svoje vlastnosti i po mnohonásobném přeprání. Relativně menší rozměry se pak dobře hodí přímo do posilovny, kde ručník slouží k pokládání na sedací desky strojů, na kterých se cvičí. Ideální je koupit alespoň dva tak, aby v případě vyprání byl stále dostupný náhradní kus. Přidat můžete i vhodnou sprchovou kosmetiku, která můžete použít nejen po skvěle vydařeném tréninku, ale i doma po náročném dni pro osvěžení a uvolnění.

Námět a text: Karel Šedivý
spisovatel, trenér II. třídy, absolvent Trenérské školy se specializací "kulturistika" na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, odborný poradce a autor mnoha článků časpisu Svět kulturistiky.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.