Přijďte k nám, NAŠE PRODEJNY JSOU STÁLE OTEVŘENÉ!
Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
>>> více info

Suplementace v době Covidu

Pokud i v době Covidu jste aktivní, cvičíte a sportujete všude jak se to jen dá (což Vám rozhodně doporučuji), tak i v tomto období je nesmírně důležitá suplementace. Ptáte se PROČ?

Je to jednoduché, zejména je důležité v této době co nejvíce dbát na Váš imunitní systém a pokud to alespoň trochu myslíte s cvičením vážně a chcete dobře vypadat, pak dalším důležitým bodem je ochránit co největší množsví svalové hmoty před rozpadem.

Ukážu Vám, jaké suplementy a proč užívám já. Není nutné v této době užívat všechny suplementy, na které jste běžně zvyklí, ale chce to suplementovat s rozumem.

 

PO SNÍDANI:

4 kapsle Omega 3

1 tableta Multivitaminu

1 kapsle Vitamin C + Vitamin D3 + Zinek

PŘED TRÉNINKEM:

1 odměrka Pre-Workoutu

PŘI TRÉNINKU:

1 odměrka Intra Workoutu

PO TRÉNINKU:

1 odměrka Proteinu

PO VEČEŘI:

4 kapsle Omega 3

1 kapsle Multivitaminu

PŘED SPÁNKEM:

3 kapsle Hořčík + Zinek

Vidíte, že suplementů není opravdu mnoho. Ale jsou to pro mě ty základní suplementy, na které nedám dopustit. Pojďme si je tedy podrobněji vysvětlit.

1. PROTEIN - GF NUTRITION - Diamond Whey Protein

Protein i v této době bych rozhodně volil ten nejkvalitnější. Na proteinu bych nikdy nešetřil na úkor kvality. Protein do sebe ládujeme deno denně, proto by jste se měli zajímat co protein obsahuje a odkud pochází. Já osobně bych nerad pil každý den něco, co nemá ověřený původ a zatížil tak moje trávení.

Protein dávám po tréninku a ještě ho přidávám do ovesných vloček jako svačinu přes den.

2. MULTIVITAMIN - PROM-IN - Vita Solution a GF NUTRITION - Cardio Plus

Ano vidíte správně. Užívám hned dva multivitaminy. Ráno po snídani dávám komplexnější od Prom-inu Vita Solution, který obsahuje široké spektrum vitaminu a minerálů. Večer po večeři dávám od GF Nutrition Cardio PLUS, který ne jen že podpoří kardiovaskulární systém, ale obsahuje ty nejdůležitější vitaminy a minerály ve vyšším množství než-li Vita Solution, proto preferuji střídání těchto dvou přípravků.

Multivitamin dávám vždy po jídle s obsahem nějakého tuku, jelikož obsahuje vitaminy rozpustné v tucích A, E, D a K.

3. OMEGA 3 - PROM-IN - Omega 3

Další pro mě nepostradatelný doplněk, který jen tak z jídla nezískáte. Spousta lidí má silný deficit Omega 3 mastných kyselin o proti Omega 6 a 9 mastných kyselin, který jsou snadněji dostupné ze stravy. U spoustu lidí tak funguje jejich nerovnáha a díky tomuto deficitu nastupují různé záněty v těle. Navíc Omega 3 mastné kyseliny pozitivně působí na kardiovaskulární systém a prokazatelně snižují hladinu cholesterolu.

Omegy dávám vždy po jídle spolu s  multivitaminem, lépe se tak vstřebají vitaminy rozpustné v tucích, o kterých jsem se zmiňoval výše.

4. VITAMIN C + VITAMIN D3 + ZINEK - GF NUTRITION - Immunity PRO

To nejleší na imunitu v jednom balení! Zejména v zimních měsících, kdy je sluneční záření velmi nedostačující, preferuji užívání této kombinace po celé toto období.

Tento přípravek užívám vždy po jídle s nějakým obsahem tuku a to z důvodu obsahu Vitaminu D3, který je rozpustný v tucích.

5. HOŘČÍK A ZINEK - GF NUTRITION - Magnesium Bisglycinate + Zinc

Synergenní kombinace těchto dvou minerálů, kteří jsou u spousty lidí deficitními. Hořčík působí pozitivně na nervovou soustavu, tak že by ho měli užívat nejen sportovci, ale i například lidé, kteří mají náročnější zaměstnání. Navíc snižuje míru únavy a podporuje normální funkci svalů. Zinek působí pozitivně na imunitní systém a udržuje normální hladinu hormonů v těle. Navíc ženy si ho chválí z důvodu přispívání vyšší pevnosti vlasů :)

Tento přípravek užívám vždy na lačno před spánkem. Oba tyto minerály mají nejvyšší využitelnost právě na lačno, jelikož například hořčík se nedoporučuje užívat spolu s vápníkem, z důvodu nižší jeho využitelnosti. A před spánkem je ideální doba užití, jelikož forma Glycinu podpoří a zkvalitní Váš spánek.

6. PRE-WORKOUT - GF NUTRITION - GF Training

I v této době nezapomínám na kvalitní pre-workout, který mj. obsahuje i Bcaa, čímž zabiji dvě mouchy jednou ranou a dodám tak tělu i nějaké ty aminokyseliny. Volím jednoznačně tento přípravek, který obsahuje zejména Citrulin ve vysoké dávce, díky tomu lépe prokrvím svaly a zásobím je tak živinami potřebné k lepší regeneraci. Samozřejmě jako každý správný pre-workout obsahuje dále také beta alanin, který podporuje výkonnost, kreatin, AAKG a nechybí stimulant v podobě kofeinu.

Dávám vždy 30 minut před tréninkem.

7. INTRA WORKOUT - GF NUTRITION - Intra Amino Blend

Poslední doplněk, který užívám je nápoj během cvičení. Obsahuje směs všech esenciálních aminokyselin, které si tělo neumí vytvořit samo. Nechybí samozřejmě Glutamin a elektrolyty, tedy další látky, na které při tréninku nedám dopustit. A jako třešníčka na pomyslném dortu je další dávka Citrulinu a Betain, kterým podpořím můj trénink i v této špatné době na maximum.

Tento nápoj piji během celého tréninku, navíc chutná lépe než samotná voda, tak že si ten trénink i zpříjemním :) .

I v této době nezapomínejte na správnou a efektivní suplementaci. Pokud po Vašem tělu chcete nějaké výkony, musíte mu to vrátit a dopřát mu vše potřebné co k tomu výkonu bude potřebovat.

Hezký den Vám všem a opatrujte se

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.