Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
  >>> více info

RECENZE: WEIDER - Isolate Whey 100 CFM

Výrobce Weider

Značka Weider je jednou z nejuznávanějších značek v oboru sportovní výživy. Od roku 1936 je značka Weider synonymem zdraví a fitness po celém světě. Jeho výrobky jako je např. Mega Mass 4000, Premium Whey či aminokyseliny BCAA Syntho jsou nejoblíbenějšími ve svých kategorií. Značka Weider je spojená s osobou Joe Weidera, který zasvětil celý svůj život propagaci posilovacího tréninku a s tím spojeného životního stylu. Produkty Weider jsou uznávány z hlediska čistoty. Používají se suroviny z výhradně evropských zdrojů. Díky vysoké účinnosti mají stále vyšší oblíbenost u vrcholových resp. profesionálních sportovců.

Popis produktu

Kvalitní proteinový produkt pro přípravu nápoje na bázi izolátu syrovátkové bílkoviny a enzymů. 82% syrovátkový izolát s vynikající chutí. Protein bohatý na aminokyseliny BCAA (L-leucin, L-isoleucin, L-valin) a L-Glutamin, který je ve svalové buňce zastoupen až z 80%. Kvalitní proteinový produkt pro přípravu nápoje na bázi izolátu syrovátkové bílkoviny a enzymů.

Složení výrobku

V jedné dávce (tedy 30g) je:

Bílkoviny - 25g

Sacharidy - 0,9g (z toho 0,3g cukrů)

Tuky - 0,8g

Vláknina - 0,8g

Multi směs enzymů - 50,1mg

Základem ve složení tohoto proteinového nápoje je syrovátkový izolát, emulgátor sójový lecithin, kakaový prášek, zahušťující látky, aroma, multi směs enzymů.

Je slazen sladidly: acesulfam-K, sukralóza a steviol glykosidy.

Prodává se v baleních po 908g a 2kg ve čtyřech příchutí - čokoláda, vanilka, jahoda a cookies.

 

Moje hodnocení

Celkem novější produkt z dílny německého renomovaného výrobce Weidera. Nástupce CFM Whey Proteinu, který se již přestal vyrábět. Nejprve se podíváme blíže na složení tohoto proteinu, jak už bývá u mých recenzí zvykem.

Jediný druh bílkoviny, který je zde zastoupený je syrovátkový izolát, tedy se jedná o poměrně rychlý protein, vhodnější spíše na užití v období tréninku. Nechybí zbytečně přidaná aditiva v podobě zahušťujících látek a emulgátorů.
Naopak plusem je přidání trávicích enzymů.

Co ale mě na první pohled zaráží nejvíce je opravdu značné množství sladidel. A to je u Weidera velkým problémem již delší dobu. Sází na sice velmi dobré ochucení, ale za cenu přidání sladidel jako je Acesulfam-K, který se už v žádném kvalitním proteinu v současné době neobjevuje. Přidání steviolu-glykosidy je už spíše jen tak na oko pro zákazníka, aby si myslel že se jedná o zdravější proteinový nápoj.

Tudíž ze složení mám spíše rozporuplné pocity a negativa převládají nad pozitivy.

K samotné mé ochutnávce. Vyzkoušel jsem příchuť čokoláda. Výborná rozpustnost (což by mělo být u syrovátkového proteinu samozřejmostí), mírná pěna na vrchu což já osobně mám rád. Velmi příjemná vůně a dobrá chuť, ovšem za cenu, kterou jsem již zmiňoval a to je přemíra umělých sladidel. Stravitelnost naprosto v pořádku.

Co říci závěrem. Čekal bych čistější složení, když už Weider přišel s touto novinkou a určitě bych neočekával tolik umělých sladidel. Osobně bych preferoval jiné proteinové nápoje než-li tento.

Hezký den Vám přeji.

 

BODOVÉ HODNOCENÍ (1 nejhorší - 10 nejlepší)
Složení - 5
Rozmíchatelnost - 10
Stravitelnost - 10
Chuť - 8

Celkový dojem - 8

 

Proteinový izolát naleznete v našem obchodě po kliknutí na tento odkaz

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.