ROZVOZY PO PRAZE NAŠÍ DOPRAVOU JEŠTĚ DNES!!

Upozornění! DPD nepřijímá platby v hotovosti. V případě dobírky je nutné platit kartou přímo řidiči

RECENZE: WEIDER - Day a Night Casein

Výrobce Weider

Značka Weider je jednou z nejuznávanějších značek v oboru sportovní výživy. Od roku 1936 je značka Weider synonymem zdraví a fitness po celém světě. Jeho výrobky jako je např. Mega Mass 4000, Premium Whey či aminokyseliny BCAA Syntho jsou nejoblíbenějšími ve svých kategorií. Značka Weider je spojená s osobou Joe Weidera, který zasvětil celý svůj život propagaci posilovacího tréninku a s tím spojeného životního stylu. Produkty Weider jsou uznávány z hlediska čistoty. Používají se suroviny z výhradně evropských zdrojů. Díky vysoké účinnosti mají stále vyšší oblíbenost u vrcholových resp. profesionálních sportovců.

Popis produktu

Day & Night Casein s vysokým podílem aminokyselin BCAA a glutaminu. 100% Casein obsahuje přes 84% čistého kaseinu a velice nízký obsah cukru a tuku. Předností tohoto proteinu je i jeho vynikající chuť. Jako kasein se označuje hlavní proteinová složka mléka, která činí asi 80% mléčného proteinu. Kasein vykazuje speciální výživově-fyziologické a funkční vlastnosti, které ho zřetelně odlišují od ostatních mléčných bílkovin. Kasein je pomalu tráven a jeho užívání vede k nepřetržitému předávání aminokyselin (stavebních složek svalů) do krevního oběhu. Svalová tkáň může být díky kaseinu zásobována „stavebním materiálem“ až 7 hodin. Jde o nejdelší zásobování v porovnávání s ostatními druhy proteinů. Day & Night Casein se ideálně hodí jako poslední jídlo před spaním nebo jako „přemostění“ mezi delšími pauzami v jídle. Rovněž je možné ho využít při ochraně svalstva při dlouhotrvajících vytrvalostních trénincích.

Složení výrobku

V jedné dávce (tedy 25g) je:

Bílkoviny - 20g

Sacharidy - 1,2g (z toho 0,5g cukrů)

Tuky - 0,5g

Vláknina - 0,9g

Základem ve složení tohoto produktu je kaseinát vápenatý, odtučněný kakaový prášek (u příchutě čokoláda). Je slazen sladidly - Acesulfam-K, cyklamát sodný a sacharin sodný.

Prodává se v balení po 500g a 1800g ve čtyřech příchutí: čokoláda, vanilka, čokoláda s kokosem a red berry.

Moje hodnocení

Na první pohled pěkný design obalu proteinu od gigantické firmy Weider. Ovšem ne vždy platí, že to co pěkně vypadá z venku, bude dobré i uvnitř. Asi těmito slovy bych začal moje hodnocení tohoto proteinové nápoje.

Pokud se podíváme na složení tohoto kaseinu, pak v první řadě bych hned vytknul použitou surovinu v podobě kaseinátu vápenatého. Kaseinát vápenatý je velmi špatně stravitelná bílkovina na rozdíl od micelárního kaseinu. Dále použitá umělá sladidla. Též špatně..

Složení tedy neodpovídá mým požadavkům o kvalitním proteinovém nápoji.

Co se samotné chuti týče, tam není co vytknout. Výhodou ne jen tohoto kaseinového nápoje je hustota hotového nápoje. Pokud si pohrajete s množstvím přidané vody (či dokonce mléka), pak Vám vznikne lahodný krémový nápoj, či si lze umíchat i např. pudink, který si můžete na dobrou noc vychutnat na lžičce. Rozmíchatelnost trochu pracnější kvůli již zmiňované hustotě. O stravitelnosti jsme si již toho zde napsali dost. Bohužel není úplně v pořádku a citlivější jedinci se můžou po tomto nápoji silně nadýmat.

 

Navíc, když se podíváme na cenu, pak mi nezbývá nic jiného než bohužel tento produkt osobně nedoporučit.

 

Hezký den Vám přeje Michal

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.