RECENZE: WEIDER - Bcaa+Energy

Výrobce Weider

Značka Weider je jednou z nejuznávanějších značek v oboru sportovní výživy. Od roku 1936 je značka Weider synonymem zdraví a fitness po celém světě. Jeho výrobky jako je např. Mega Mass 4000, Premium Whey či aminokyseliny BCAA Syntho jsou nejoblíbenějšími ve svých kategorií. Značka Weider je spojená s osobou Joe Weidera, který zasvětil celý svůj život propagaci posilovacího tréninku a s tím spojeného životního stylu. Produkty Weider jsou uznávány z hlediska čistoty. Používají se suroviny z výhradně evropských zdrojů. Díky vysoké účinnosti mají stále vyšší oblíbenost u vrcholových resp. profesionálních sportovců.

Popis produktu

Tento hotový nápoj je vynikajícím společníkem do fitka. Osvěžující nápoj v 500 ml láhvi poskytne 5g BCAA v optimálním poměru 2:1:1, 100 mg kofeinu a také elektrolyty. Nápoj není sycený. Může se používat před, během i po tréninku. Je vhodný jak při nabírání, tak při rýsování nebo hubnutí. Kvůli obsahu kofeinu jsou vhodné spíše před a během tréninku, než po jeho ukokončení, kdy stimulace většinou není nutná. Navíc obsahuje niacin, který snižuje vyčerpání a draslík, který je důležitý při látkové přeměně živin.

Složení výrobku

V jedné láhvi (500ml) je:

Sacharidy - 0g

Bílkoviny - 0g

Tuky - 0g

Sůl - 0,59g

Niacin - 10,7mg

Draslík - 315mg

Bcaa - 5g (v poměru 2:1:1)

Kofein - 100mg

Základem ve složení tohoto výrobku je voda, kyselina citronová, L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin, regulátory kyselosti, aroma, přírodní kofein, konzervanty, vitamin B6 a niacin.

Je slazen sukralózou a Acesulfam-K.

Prodává se v balení po 500ml ve dvou příchutí - citron a pomeranč.

Moje hodnocení

Osobně jsem vyzkoušel obě příchutě, který Weider u tohoto nápoje vyrábí, tedy pomeranč i citron. Co se složení týče, za mě osobně to není nic, co bych měl pít každý den, jelikož aditiv je zde opravdu celkem požehnaně. Na druhou stranu se mi líbí kombinace větvených aminokyselin a elektrolytů, což považuji za velmi důležitý doplněk intra workout. Též oceňuji, že nápoj je již hotový a nemusí se míchat a všelijak připravovat, prostě se jen otevře a pije :) . Co bych naopak ve složení nemusel je stimulant kofein. Stimulantů je všude požehnaně a navíc do sebe dávat dalších 100mg kofeinu ještě navíc při tréninku, jelikož složení odpovídá právě spíše použití při samotném tréninku, není úplně to, co by kdokoliv z nás potřeboval.

Co se samotné chuti týče, více mě oslovila příchuť citron. I když jsem spíše na pomerančové příchutě, když se jedná o citrusové plody, tak u tohoto nápoje mě citron zaujal více. Překvapilo mě, že nápoj není příliš sladký, což při tréninku osobně mám raději než přeslazené nápoje. Citron chutná podobně jak oblíbený sprite.

Za mě určitě doporučuji vyzkoušet, hodí se nejen do fitka, ale i na cesty, dovolené teď v létě apod.

Hezký den Vám přeje Michal

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.