Přijďte k nám, NAŠE PRODEJNY JSOU STÁLE OTEVŘENÉ!
Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
>>> více info

RECENZE: REFLEX - Growth Matrix

Výrobce Reflex

Chtěli byste vyzkoušet doplňkovou výživu? Tak proč nesáhnout po tom nejlepším? Když se jedná o zdraví a rychlé výsledky, tak na prvním místě je samozřejmě kvalita. V oblasti výrobních značek sportovní výživy je Reflex nutrition v Británii jasnou jedničkou na trhu a v současné době je i nejdynamičtěji rostoucí evropskou značkou. Logicky si Reflex tedy volí ti, kteří chtějí tu nejlepší kvalitu. Reflex používá jen suroviny jasného původu, prověřené klinickými studiemi. Každá šarže každého produktu je před expedicí 2x testována v laboratoři Reflex nutrition a 1x v nezávislé laboratoři, produkty jsou vyráběny v souladu s normami kvality ISO9001 a ISO17025 a jsou prověřeny vrcholovými sportovci. Navíc, za těmito produkty stojí přes 10 let vývoje a naprostá důvěra zákazníků! Absolutní čistota produktu a zdravotní nezávadnost. vyrobeno výhradně ze surovin s původem v Evropské Unii. Neobsahuje tzv. rBGH mléko (tato technologie je v EU zakázána).

Popis produktu

Growth Matrix využívá nejnovějších klinických studií a poznatků v oblasti potréninkové proteinové syntézy svalových vláken a nabízí nekompromisní produkt, který garantuje svalové přírůstky. Společnost Reflex Nutrition se zabývá výrobou doplňků sportovní výživy od roku 1996. Za tu dobu jsme vytvořili důvěryhodný výzkum založený na intenzivním silovém tréninku, suplementaci a nových strategiích regenerace, které mohou stimulovat rychlý svalový růst a sílu. Náš vědecký a vývojový tým využil těchto praktických znalostí a vytvořil nofou formuli s názvem Growth Matrix. Tento jedinečný produkt je zformulován jako kompletní potréninková formule a je dávkován bezprostředně po ukončení tréninku. Produkt Growth Matrix je určen pro všechny profesionální silové sportovce, kteří chtějí využít svůj potréninkový svalový potenciál na maximum. Díky vysokému obsahu aminokyselin má produkt lehce nahořklou příchuť, což však v této oblasti není na závadu, protože zde má své absolutně přednostní místo kvalita!

Složení výrobku

V jedné dávce (105g) je:

Bílkoviny - 37,8g

Sacharidy - 57,8g (z toho 10g cukrů)

Tuky - 2,2g

Vláknina - 0,95g

Sůl - 0,68g

L-Leucin - 7g

Glutamin Peptid - 5g

Creapure Creatin - 2,5g

Základem ve složení tohoto produktu jsou glukózové polymery, hydrolyzát syrovátkového proteinu (stupeň hydrolýzy 30%), L-Leucin, peptidicky vázaný L-Glutamin, přírodní barvivo odtučněný kakaový prášek, Creapure Creatin, přírodně identické a umělé aroma, chlorid sodný, vitamin B6.

Je slazen sladidly: Acesulfam - K a sukralózou.

Prodává se v balení po 1890g ve dvou příchutí - čokoláda a ovocná směs.

Moje hodnocení

Moje hodnocení začnu tak jako vždy a to mým pohledem na složení produktu jako celku. Líbí se mi zastoupení rychlých cukrů i rychlých bílkovin, což samozřejmě odpovídá potréninkovému produktu. Glukózové polymery a hydrolyzát syrovátkové bílkoviny jsou nejspíš správnou volbou, i když já osobně vzhlížím k hydrolyzovanému proteinu trochu skepticky. Můj názor je takový, že hydrolyzát syrovátkové bílkoviny ano, ale pouze v malém množství a raději vícekrát denně jako okamžité doplnění aminokyselin. Výrobce uvádí, že v jedné dávce je téměř 40g bílkovin, kdy jediným zdrojem je právě hydrolyzát, nebo-li předtrávená bílkovina. Myslím si, že člověk takové velké množství bílkovin z hydrolyzátu v jedné dávce nevyužije. Hydrolyzát syrovátkové bílkoviny byl trend před několika více lety, nyní už jeho sláva značně upadá i proto spousta výrobců ho ani nevyrábí. Proto i tvrzení výrobce, že se jedná o nekompromisní produkt je tvrzením již poněkud zastaralým.

Naopak velké plusy vidím v obsahu velké dávky Leucinu (7g na dávku) na zvýšení proteosyntézy po tréninku, stejně jako dávka Glutaminu v peptidové podobě a nechybí ani Kreatin s ochrannou známkou Creapure. Tudíž vše potřebné co po tréninku má smysl je zde obsaženo a to v takových dávkách, že už nic navíc přidávat nemusíte.

Zastaralý je i ochucení tohoto produktu kdy výrobce uvádí umělé aroma a nechvalně známé sladidlo Acesulfam-K.

Měl jsem možnost ochutnat příchuť čokoláda. Nápoj trochu více pěnil. Vůně taková spíše mdlá, nic po čem by se Vám okamžitě měly sbíhat sliny :) . Ale co nejhorší byla chuť. Výrobce uvádí, že produkt je hořký (jelikož hydrolyzát syrovátkové bílkoviny má typickou hořkou chuť). A upřímně když zabrousím do minulých let a měl jsem moje první Hydro od Prom-inu, tak jejich hořká čokoláda chutnala fantasticky a v tu dobu se to nedalo srovnávat s přeslazeným čokoládama, které byly na trhu. Pak Prom-in změnil recepturu a na popud zákazníkům, kteří volali po větším oslazením jejich Hydra se bohužel chuť změnila a už to prostě nebylo ono. Tudíž chtěl jsem tím říci, že s hořkou čokoládou rozhodně problém nemám, ba naopak.

Jen že tady ta hořkost byla opravdu příliš. Čokoládová chuť za mě nevýrazná, prakticky byla cítit pouze hořká chuť a nic víc. Je to samozřejmě způsobeno i vysokou dávkou Leucinu, který je též hořký. A tato kombinace způsobila až extrémní hořkost. Moc si nedovedu představit jak může chutnat druhá příchuť smooth fruit. A vlastně ani to vědět raději nechci :).

Co říci závěrem. Velmi slušný produkt, který má již svá léta slávy za sebou a nebylo by od věci ho trochu vylepšit a zmodernizovat. Pokud jste vysazený na dobrou chuť, pak raději jděte o dům dál ;)

BODOVÉ HODNOCENÍ (1 nejhorší - 10 nejlepší)

Složení - 6

Prašnost a pěnivost - 6

Stravitelnost - 10

Chuť - 1


Celkový dojem - 6

Hezký den Vám přejiAutor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.