RECENZE: PUNTURA - Káva s Reishi


Výrobce Puntura


Pod značkou Puntura Vám nabízíme velmi kvalitní doplňky, které spolehlivě dodávají životní energii a udržují zdraví. Premium Puntura tvoří osvědčené doplňky stravy - sušená šťáva mladého ječmene, sušená šťáva mladé Alfalfa, Chlorella, Spirulina, Cordyceps Sinesis a pro kosmetické účely extra čistý Arganový olej. S prémiovými produkty od Puntury se budete cítit lépe. Společnost Puntura vyvinula velké úsilí, aby její produkty patřily k těm nejvíce kvalitním, účinným a důvěryhodným. Oslovila nejlepší výrobce a dodavatele z celého světa. Spolupracuje s nejmodernějšími laboratořemi, které dodávané produkty zpracovávají velmi šetrně, tedy postupem, který jejich blahodárné účinky nikterak nenaruší. Nabízené produkty řady Puntura Premium jsou balené v certifikovaných farmaceutických lahvích z tmavého skla. Díky tomu nedochází k nežádoucímu působení světla a uvolňování toxických látek z umělohmotných obalů. Jsme toho názoru, že prémiové produkty si jednoznačně zaslouží i kvalitní a líbivé obaly.

Popis produktu

Černá instantní káva 100% Arabica obohacená extraktem medicinální houby Reishi v množství 5%. Reishi je vzácná houba z řádu chorošovitých. V jednom sáčku kávy je 250mg Reishi extraktu. Balení obsahuje 20ks sáčků po 5g. Výrobek neobsahuje žádný přidaný cukr, laktózu, mléčnou bílkovinu a konzervanty.

Káva s Reishi PUNTURA je balena v sáčcích hmotnosti 5g. Extrakt medicinální houby Reishi (Canoderma Lucidum) tvoří 5% obsahu. V jednom sáčku kávy je tedy 250mg Reishi extraktu, což je polovina množství Reishi, které je obsahem tobolky produktu Reishi extrakt Puntura Premium. Sáčky jsou baleny v papírové krabičce Puntura po 20-ti ks. Obsah sáčku vysypte do šálku 150 - 200ml, zalijte horkou vodou, zamíchejte… a užijte si svůj šálek zdravější kávy.

Reishi je velmi vzácná houba z řádu chorošovitých. Reishi Puntura Premium je vyrobena metodou extrakce a díky tomu je jeho složení ojedinělé. Obsahuje 50% polysacharidů, 10% triterpenů a více než 25% Beta-D-glukanů. Již po mnoho tisíceletí tvoří základ TČM kde je právem nazývána houbou nesmrtelnosti.

Pro výrobu instantní kávy Puntura s Reishi je použita káva 100% Arabica kvality A+. Pěstuje se v Čínské provincii Yunnan za přísných ekologických podmínek (díky ideálním podmínkám pro pěstování kávy v Číně, pochází 95% produkce z této oblasti). Pěstování kávy má zde tradici více než 130 let. Pro vysokou kvalitu je ve světě velmi kladně hodnocena a není divu, že právě káva z oblasti Yunnan je kávou několika světoznámých značek. Káva s Reishi Puntura je vyrobena v Číně.


Druhou složku tohoto instantního nápoje (5%) tvoří extrakt medicinální houby červené Reishi, Ganoderma Lucidum, česky Leskokorka lesklá (250mg v jednom sáčku). Tato houba je v tradiční čínské medicíně nazývána houbou nesmrtelnosti. Tisíce let tvoří zlatý pilíř TČM mezi medicinálními houbami. Moderní výzkumy prokázaly v Reishi přítomnost látek, které se aktivně podílí na oddálení buněčného stárnutí. Je velmi bohatá na bílkoviny, aminokyseliny, polysacharidy a především triterpeny. Hlavním přínosem Reishi je schopnost modulovat a podporovat imunitní a obranný systém organismu na celostní úrovni.

 

Složení výrobku

Sacharidy - 1,96g (z toho 0g cukrů)

Bílkoviny - 1,09g§

Tuky - 0,05g

Sodík - 9,55mg

Vláknina - 0,2g

Základem ve složení tohoto produktu je instantní kávový prášek pražené kávy Arabica - 95% a extrakt houby Reishi (Ganoderma Lucidum - Leskokorka lesklá) – 5%

Prodává se v balení po 20 sáčkách  (20x5g).

 

Moje hodnocení

Dostal se ke mně vzorek od výrobce Puntury, tak jsem samozřejmě mile rád tento produkt vyzkoušel a následně mohu zhodnotit. Navíc jsem opravdovým milovníkem kávy, díky tomu mě tento produkt hned na první pohled opravdu zaujal.

Když se podíváme na složení tohoto výrobku, pak je na první pohled patrné o co se jedná a o jak čistý a kvalitní produkt jde. Výrobce Puntura detailně popisuje odkud je získaná káva i Reishi, tedy jediné dvě složky v tomto produktu. Tím pádem má konečný konzument jistotu, jak kvalitní produkt se mu do ruky dostal.

O Reishi je toho celkem dost již popsáno od výrobce v popisu produktu. Jedná se o uznávanou houbu pro své léčivé schopnosti. Má pozitivní vliv na imunitní systém, pomáhá dlouhověkosti a duševní kondici. Patří též mezi adaptogenní houby, což znamená, že pomáhá organismu vyrovnat se s negativními dopady stresu - zvýšenou zánětlivostí, nízkou hladinou energie, poškozením cév či různými typy hormonální nerovnováhy. Houba Reishi má též antioxidační vlastnosti, chrání před vznikem rakoviny, autoimunitními chorobami, alergiemi či infekcemi.

Nyní k samotné mé ochutnávce. Výrobce uvádí, že obsah sáčku se má zalít 150ml-200ml horké vody. Zvolil jsem nižší množství vody, tedy cca. 150ml. Káva plně instantní, stačilo párktrát zamíchat lžičkou a byla připravena ke konzumaci. Po celé místnosti byla cítit příjemná ale dost intenzivní vůně kvalitní kávy. Po ochutnání musím uznat, že káva je opravdu hodně silná a kvalitní. Kávoví nadšenci si určitě příjdou na své. Chuť Reishi je tam také velmi intenzivní. Když bych to měl shrnout, pak v celku to chutná jako taková netradiční silná bylinková káva.


Za mě to bylo příjemné zpestření, ale nejsem si jistý, zda bych chtěl pít každý den tento druh kávy. Osobně kdybych chtěl užívat houbu Reishi, pak bych raději zvolil kapslovou podobu od stejného výrobce a kávu bych si dopřál v podobě espressa, na který jsem zvyklý.

 

Hezký den Vám přeji.

 

Kávu s Reishi naleznete v našem obchodě po kliknutí na tento odkaz

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.