0
0 0 Kč

Košík je prázdný

MENU
RECENZE: ORANGEFIT - Protein

Recenze RECENZE: ORANGEFIT - Protein Vydáno: 02.01.2023

Michal Dimelis Autor článku
Michal Dimelis

Výrobce Orangefit

Holandská značka Orangefit nabízí etickou sportovní a doplňkovou výživu nejvyšších parametrů, zaměřenou na následující nosné cíle: 100% rostlinné zdroje - prémiová kvalita (GMO free) - udržitelný rozvoj (uhlíková stopa) - evropská produkce - přednostně evropské suroviny - bez obsahu umělých sladidel a syntetických balastních složek – 100% recyklovatelné obaly.
Motto Orangefit: Naše hodnoty určují náš cíl! Přejeme si, aby jste se cítili zdraví a fit. Zdravou alternativu k živočišným produktům si může občas, pravidelně nebo trvale dopřát každý od sportovce, až po lidech v kanceláři. To vše bez zbytečného přetěžování naší matky Země.

Popis produktu
Orangefit Protein je kompletní zdroj bílkovin se všemi důležitými aminokyselinami, včetně těch esenciálních. Jde o naprosto čistý, rostlinný protein evropského původu, dostupný v pěti  lahodných příchutích. Prémiový žlutý hrášek nejvyšší kvality je naší skutečnou hvězdou a optimálním, panensky čistým zdrojem lehce stravitelných bílkovin. Produkt neobsahuje živočišné přísady, plniva a umělá sladidla. Vyberte si z pěti příchutí, ochucených přírodní vanilkou, čokoládou, nebo ovocem.
Protein představuje velmi kvalitní a vyvážený zdroj všech důležitých esenciálních aminokyselin, charakteristický je optimální obsah BCAA, glutaminu a lysinu, ale také argininu,  glycinu a všech dalších důležitých aminokyselin. Po proteinovém shaku byste se měli cítit skvěle. Proto si myslíme, že je důležité nejen to, aby Orangefit Protein chutnal dobře a byl vyroben z nejlepších ingrediencí, ale také aby na něj Vaše tělo dobře reagovalo. Takže žádný mléčný cukr, lepek, sója, neplnohodnotné zdroje bílkovin a umělá sladidla.

Složení výrobku
V jedné dávce (tedy 25g) je:
Bílkoviny - 20g
Sacharidy - 1,8g (z toho 1g cukrů)
Tuky - 2g
Sůl - 1,1g

Základem ve složení tohoto proteinu je hrachová bílkovina, kakaový prášek, přírodní aroma, zahušťovadlo xantanová guma, sladidlo steviol-glykosidy.

Prodává se v balení po 450g či 1kg v pěti příchutí - čokoláda, vanilka, jahoda, banán a mango s broskví.

Mé hodnocení
Dostal se mi do rukou tento veganský rostlinný protein od holandského výrobce Orangefit, tudíž ho ochutnat a napsat na něj recenzi bylo to první co mě napadlo.
Když se podíváme na složení, tak firma Orangefit se pyšní hrachovou bílkovinou evropského původu, kdy ale bohužel není uvedený přesný původ. Jinak je složení čisté bez zbytečně přidaných aditiv a umělých sladidel, obsahuje tedy pouze zahušťovadlo pro lepší konzistenci v podobě xantanové gumy. Je slazen pouze Steviolem Glykosid.
Měl jsem možnost ochutnat dvě příchutě - vanilku a mango s broskví. Na to že se jedná o rostlinný hrachový protein, kdy je většinou problémem rozmíchatelnost a hrudkovatost, tak zde stačilo párkrát zatřepat a šejk byl hotov. Vůně pouze velice decentní, hned je znát že se jedná o čistý přírodní protein. Po chuťové stránce když budu porovnávat pouze s rostlinnými veganskými proteiny (jinak by to nebylo ani fér), tak se jedná o vcelku chutný protein. Na přední příčky bych ho úplně nezařadil, ale rozhodně mě nezklamal. Není přeslazený a stejně jako vůně i chuť je velice decentní, spíš cítíte mírné aroma někde v dáli po vanilce resp. mangu s broskví. Vanilka je samozřejmě ještě hůře dochucená, až řekl bych mdlá, ale to jsem i čekal u tohoto typu proteinového nápoje. Mango s broskví pro mě určitě chutnější, ačkoliv se jedná spíše o příchuť manga, broskev jsem nepocítil.

Za mě určitě jeden z těch lepších rostlinných proteinů ne jen pro vegany. Chuťově i složením splňuje určitá kritéria, které od kvalitnějšího rostlinného proteinu očekávám.
Hezký den a vše nejlepší do Nového Roku!

 

 

Protein 1000 g Orangefit

Prémiový rostlinný protein z evropského žlutého hrachu. Vyberte si z 5 jedinečných, lahodných rostlinných příchutí.…

999 Kč
Nedostupné

Bodové hodnocení

  • Složení 7 z 10
  • Rozmíchatelnost 8 z 10
  • Stravitelnost 8 z 10
  • Chuť 6 z 10

Celkové hodnocení

7 z 10

Michal Dimelis

Michal Dimelis
Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

GOLDFITNESS Prodejna Praha 10

V Olšinách 78/1270, 100 00 - Praha 10 - Strašnice

Pondělí - Pátek: 9 - 19 hod.

+420 274 774 632

GOLDFITNESS Sklad a prodejna Praha 8

Zdibská 2/229 (areál Zdibská), 182 00 - Praha 8 - Kobylisy

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod.

+420 736 631 669