0
0 0 Kč

Košík je prázdný

MENU
RECENZE: NUTREND - Iso Whey Prozero

Recenze RECENZE: NUTREND - Iso Whey Prozero Vydáno: 14.12.2021

Michal Dimelis Autor článku
Michal Dimelis

Výrobce Nutrend

Značka Nutrend je neoddělitelně spjata se sportem a do svého širokého portfolia doplňků výživy promítá bohaté zkušenosti ze spolupráce se špičkovými sportovci. Nutrend je přední český výrobce výživy a doplňků stravy nejen pro sportovce, ale i pro všechny, kteří preferují aktivní  životní styl. Naše dynamicky vzkvétající společnost byla založena v roce 1993 a v současné době má téměř 170 zaměstnanců různých profesí a specializací. Rovněž společnost Nutrend neustále expanduje do zahraničí, v současné době dodává své produkty do téměř 60 zemí.

Popis produktu

Produkt z řady proteinů s vysokým obsahem bílkovin, vyrobený metodou CFM. Použití izolované syrovátkové bílkoviny zaručuje maximální kvalitu a jeden z nejlepších zdrojů esenciálních aminokyselin, a také přirozeně se vyskytující vysoký obsah BCAA. Tento produkt je vytvořen tak, aby splňoval nejpřísnější diety vrcholových sportovců, tím pádem je téměř bez obsahu laktózy, a hlavně bez cukru!

Produkt je obohacen o aminokyselinu L-glutamin a vitamin B6, který přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, dále pak k normální tvorbě červených krvinek a snížení únavy. Trávicí enzymy umožní přijímat produkt ISO WHEY PROZERO s relativně krátkým odstupem (cca 60 minut) od běžné stravy, nebo od sportovní aktivity. Bílkoviny přispívají k růstu a k udržení svalové hmoty, dále pak k udržení normálního stavu kostí.

Složení výrobku
V jedné dávce (tedy 25g) je:

Bílkoviny - 21g

Sacharidy - 1,3g (z toho 0,8g cukrů)

Tuky - 0,5g

Vláknina - 0,1g

Sůl - 0,2g

Trávicí enzymy - 14mg

L-Glutamin - 1g


 

Základem ve složení tohoto proteinu je syrovátkový izolát, L-glutamin, kakao, sušené plnotučné mléko, aroma, zahušťovadlo, protispékavá látka, směs trávících enzymů Digezyme® .

Je slazen sladidly sukralóza a steviol-glykosidy.

Prodává se v balení po 500g a 2250g v šesti příchutí - čokoláda brownie, jahoda, vanilkový pudink, bílá čokoláda, cookies a slaný karamel.

Mé hodnocení

Nutrend tento protein prezentuje jako jeden z jejich špičkových proteinů, tak se na něj pojďme podívat blíže. Hlavní složkou bílkovin je syrovátkový izolát vyrobený CFM metodou, ovšem bez udání původu. Pozitivem je určitě přidaný L-glutamin a směs značkových trávicích enzymů. Pokrok u Nutrendu vidím i v použitých sladidel, čímž je kombinace sukralózy a steviolu glykosidy. Naopak negativa vidím jak už bývá zvykem v balastních látek (zahušťovadla, protispékavé látky) a nedokáži pochopit, proč do syrovátkového izolátu dají sušené plnotučné mléko. Hlavní výhodou syrovátkového izolátu je nižší obsah laktózy, tudíž je bílkovina lépe stravitelná a využitelná, jen že to se samozřejmě příčí s dosazením plnotučného sušeného mléka, kde naopak bude laktózy spousta a jediný pádný důvod vidím nejspíš ve zlepšení chuťi, jiné vysvětlení proto nemám. Pak ale tato složka tento protein bohužel znehodnocuje.

Měl jsem možnost vyzkoušet 2 príchutě jahodový cheesecake a vanilkový pudink. Vždy když vidím takové to originální názvy příchutí, tak se lehce pousměji, jelikož těžko někdo rozpozná, že se jedná např. o vanilkový pudink o proti klasické vanilce. Spíše je to takové lákadlo pro spotřebitele, kteří vidí něco netradičního :) . Vůně u obou příchutí nebyla nijak zvlášť intenzivní, spíše mdlá. Na vrchu se utvořila po umíchání mírná pěna, bohužel rozmíchatelnost opět jak bývá u Nutrendu zvykem ne příliš oslnivá a tvořily se v menší míře hrudky. Chuťově za mě takový průměr. Jahoda spíše umělá, vanilka mdlejší. Obě příchutě méně sladké, což ale mně určitě nevadí. 

Co říci závěrem. Jeden z těch kvalitnějších proteinů od Nutrendu, bohužel s velkou černou kaňkou ve složení.

Přeji všem pěkný den

Iso Whey Prozero 500 g Nutrend

Produkt z řady proteinů s vysokým obsahem bílkovin, vyrobený metodou CFM. Použití izolované syrovátkové bílkoviny…

414 Kč
Nedostupné

Bodové hodnocení

  • Složení 8 z 10
  • Rozmíchatelnost 7 z 10
  • Stravitelnost 8 z 10
  • Chuť 7 z 10

Celkové hodnocení

8 z 10

Michal Dimelis

Michal Dimelis
Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

GOLDFITNESS Prodejna Praha 10

V Olšinách 78/1270, 100 00 - Praha 10 - Strašnice

Pondělí - Pátek: 9 - 19 hod.

+420 274 774 632

GOLDFITNESS Sklad a prodejna Praha 8

Zdibská 2/229 (areál Zdibská), 182 00 - Praha 8 - Kobylisy

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod.

+420 736 631 669