Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
>>> více info

RECENZE: NUTREND - Creatine Mega Strong Powder

Výrobce Nutrend

Značka Nutrend je neoddělitelně spjata se sportem a do svého širokého portfolia doplňků výživy promítá bohaté zkušenosti ze spolupráce se špičkovými sportovci. Nutrend je přední český výrobce výživy a doplňků stravy nejen pro sportovce, ale i pro všechny, kteří preferují aktivní  životní styl. Naše dynamicky vzkvétající společnost byla založena v roce 1993 a v současné době má téměř 170 zaměstnanců různých profesí a specializací. Nutrend je oficiálním dodavatelem Českého olympijského výboru.

Popis produktu

Tento koncentrovaný kreatinový produkt obsahuje kombinaci 6 forem kreatinu. Díky tomu je oproti samotnému kreatinu monohydrátu mimořádně účinný.Kreatin dokáže při pravidelné konzumaci zvýšit sílu a pozitivně ovlivňuje svalový výkon při krátkodobém výkonu o vysoké intenzitě. Pozitivního účinku lze dosáhnout při příjmu minimálně 3 gramy kreatinu denně. CREATINE MEGA STRONG POWDER je obohacen o aminokyselinu L-glutamin. Pro zvýšení efektivnosti doporučujeme používat v tzv. kreatinových cyklech.

Složení výrobku

V  jedné dávce (tedy 5g) je:

Sacharidy - 0,09g

Bílkoviny - 1,5g


Tuky - 0g

Sůl - 0g

Mix Kreatinu - 3540mg

(Creapure Creatine, kreatin pyruvát, kreatin citrát, kreatin ethyl ester, trikreatin malát, kre-alkalyn)

z toho čistý kreatin - 3g

L-Glutamin - 1268mg

Dále produkt obsahuje aroma, koncentrát ze světlice barvířské, sladidla sukralóza a acesulfam K, protispékavá látka oxid křemičitý.

Prodává se v balení po 500g ve třech příchutí: ananas, broskev, punč+lesní plody.

Moje hodnocení

Tato recenze vznikla jen díky tomu, že se ke mně náhodou dostal vzorek tohoto produktu od Nutrendu. Nemám v oblibě u doplňků výživy typu kreatin, glutamin apod. ochucené verze. Za prvé zbytečná umělá sladidla, kterých je mraky všude okolo nás a za druhé finančně si rozhodně nepolepšíme, ba naopak.

Chápu ochucené verze např. u aminokyselin, zejména esenciálních, které chutnají naturálně až moc hořce, což většině spotřebitelům může vadit. Ale kreatin a glutamin naturálně je prakticky bez chuti, proto naštěstí 98% firem na trhu vyrábí pouze verzi bez příchutě.

Ale ok, je tu i menší poptávka po ochucené verzi, proto s touto verzí přišel na trh právě např. Nutrend.

Když se podíváme na složení tohoto produktu, pak mi dáte za pravdu o čem jsem se zmiňoval právě výše. Kromě mixu kreatinu, kde jsou zastoupeny různé formy i např. Kre Alkalyn a Ethyl Ester, tedy formy kreatinu naprosto zbytečné a méně účinné než klasický Creapure kreatin s ochrannou známkou, se zde nachází zmiňovaná aromata a umělá sladidla v podobě sukralózy a Acesulfamu-K. Spoustu éček, i když to lze konzumovat i v naturální podobě.

Když si finální produkt přepočítáme, tak zjistíme, že čistého kreatinu (tedy mixu kreatinů) v celém balení nalezneme pouhých 354g za aktuální cenu 585 Kč!

Což v podstatě za 300g kreatin necelých 6 stovek je opravdu značná suma, když se prodává i kvalitní naturální Creapure kreatin v množství 500g do pěti stovek.

No to jen tak na okraj mého hodnocení, každý si na to obrázek udělá doufám že sám.

Co se samotné ochutnávky týče, pak rozpustnost naprosto v pořádku. Měl jsem k dispozici příchuť ananas. Chuťově za mě hodně otřesný a nepovedený. Kdyby to alespoň dobře chutnalo, když už někdo sáhne po ochucené verzi kreatinu, ale já raději vypiju naturální čistý kreatin smíchaný jen s vodou než toto..

Chuť za mě hodně velkým zklamáním. Na to, že jsou použita hned dvě umělá sladidla, tak příliš oslazený tento nápoj nebyl, aroma ananasu chutnalo taky nevýrazně.

Prostě za mě hodně nepovedený a celkem i zbytečný produkt, to ať se na mě nikdo nezlobí :) .

Hezký den Vám přeji.

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.