Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
>>> více info

RECENZE: HIGH5 - EnergySource

Výrobce High5

HIGH5 je celosvětově oceňovaná anglická společnost s více než dvacetiletou tradicí a předním postavením na trhu sportovní výživy pro vytrvalostní sporty. A proč jsou produkty High5 světovou špičkou? Firma nespoléhá na marketingová pozlátka, ale na složení a obsah produktů s minimalizovaným, nebo nulovým obsahem umělých sladidel a balastnách složek. Díky tomuto přístupu společnost High5 vyvinula produkty obsahující složky ověřené nejen vědeckými studiemi, ale především vrcholovými sportovci v praxi. High5 je tak každý rok partnerem pro více než 300 vytrvalostních a významných závodů a událostí po celém světě. Sportovní výživa High5 je vyvíjena a vyráběna přímo na výrobních linkách své sesterské společnosti Reflex Nutrition, s níž sdílí filozofii maximální možné kvality a účinnosti s tradicí a dobrým jménem více než 20 let.

Popis produktu

Palivo s vysokým obsahem energie, aditivem důležitých minerálů (Na, K) v alkalizujících citrátových formách (stabilizace pH) a komplexní směsí minerálů z čištěné mořské soli, určené pro aktivní a profesionální sportovce. Produkt je vhodný pro dodání energie, důležitých iontů a plnohodnotnou hydrataci během výkonu i pro tzv. sacharidovou superkompenzaci před výkonem. Výrobce slibuje vysokou využitelnost. Produkt byl prověřen na nejtěžších světových závodech. Důležité minerály jsou v citrátových formách. Produkt je vhodný pro vegany i vegetariány.

Složení výrobku

Jedna dávka (tedy 47g) obsahuje:

Sacharidy - 44g (z toho 18g cukrů)

Bílkoviny - 0g

Tuky - 0g

Sůl - 0,6g

Základem ve složení tohoto produktu je maltodextrin, fruktóza 32%, kyselina citrónová a jablečná, aromata, mořská sůl 0,3%.

Prodává se v balení po 1kg, 2200g a 47g sáčky (nyní jsou pouze k dispozici sáčky) v příchuti - citrus, pomeranč, letní ovoce a lesní ovoce. 

Moje hodnocení

Měl jsem možnost pro Vás vyzkoušet a ohodnotit příchuť letní ovoce. Co se složení týče, jedná se o produkt, který je primárně pro vytrvalostní sporty např. atletiku, cyklistiku, hokej, fotbal či plavání. Já, jakož to silový sportovec jsem využil ochutnávku v období po tréninku, kdy vyšší množství sacharidů neuškodí.

Již po otevření jednorázového sáčku jsem ucítil velmi intenzivní a příjemnou vůňi po ovoci. Rozmíchatelnost naprosto v pořádku, produkt plně instantní, stačí k zamíchání obyčejná lžička. Pěnivost absolutně žádná. Nápoj po chuťové stránce na mě příliš sladký, ale co jiného od produktu tohoto druhu čekat, že? Jinak chuť velice příjemná po letním ovoci (něco mezi ananasem a mangem). Nemůžu srovnávat s ostatními příchutěmi, ale za mě co se týče všech aspektů hodnocení vcelku v pořádku. Zkoušel jsem nápoj po tréninku nohou, kde cukříky navíc v této podobě opravdu bodly ;) .

Doporučuji vyzkoušet zejména všem vytrvalostním sportovcům, kteří tuto energii v prášku zajisté ocení.

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.