Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
  >>> více info

RECENZE: GF NUTRITION - Intra AMINO Blend

Výrobce GF Nutrition

Značka GF nutrition je ryze česká značka a vznikla za účelem nabídnout trhu něco, co z trhu bohužel postupně mizí. Mnoho společností a výrobců ve svých začátcích upřednostňovalo a nabízelo kvalitu před kvantitou, tato skutečnost se ale poslední roky mění a poněkud vytrácí.
"Slušnost není slabost"
Společnost GF nutrition vznikla právě za tímto účelem a spolu s předními dánskými a českými nutričními specialisty chce nabídnout svým zákazníkům prvotřídní kvalitu a to nejen technologií výroby, ale především diamantovou čistotou použitých surovin a jasného zdroje u každého výrobku. Původním záměrem GF nutrition bylo garantovat našim zákazníkům pouze evropské zdroje surovin, nicméně pro kategorii aminokyselin byla jasnou volbou japonská Kyowa® a když se nám po oslovení tohoto výrobce dostala pozitivní odpověď, byla volba jasná. Stejně tak zdroj kvalitního a čistého kreatinu, kdy v úvahu připadala pouze německá varianta Creapure Creatine®, či v případě proteinu britská značka Volac a jeho bílkovina Volactive®. Samozřejmě tato filosofie s sebou nese svá rizika a tím je hlavně vyšší pořizovací cena našich produktů, i tak jsme ale přesvědčeni, že je stále mnoho zákazníků, kterým záleží na čistotě produktů a ruku v ruce tím i na svém zdraví.

Popis produktu

Vysoký podíl BCAA a EAA aminokyselin spolu s elektrolyty a vitamíny! Sofistikovaný intra-tréninkový hydratační nápoj, který je cíleně vytvořen pro "intra-tréninkovou" potřebu - tedy pro použití přímo během náročných vytrvalostních, silových či jakýchkoliv sportovních aktivit. Intra AMINO Blend se naprosto odlišuje od ostatních podobných doplňků a to svým složením, které obsahuje nejen 14 gramů esenciálních aminokyselin na jednu dávku (z toho 10 gramů BCAA v poměru 2:1:1) - zdroj fermentace, ale je navíc doplněný o optimální dávku elektrolytů pro efektivní hydrataci, dále obsahuje L-Glutamine (zdroj fermentace), L-citruline a Betain! Celá tato směs je dále obohacena o vysokou dávku vitamínu C a B.

Složení výrobku

V jedné dávce (tedy 20g) je:

Bcaa 2:1:1 - 10g

L-Glutamine - 1,94g

L-Citruline Malát - 1,94g

L-Lysine - 1,44g

Betain (Trimethylglycine) - 0,94g

L-threonin - 0,44g

L-phenylalanin - 0,44g

L-hystidin - 0,44g

L-tryptofan - 0,44g

L-methionin - 0,248g

Vitamin C - 0,25g

Chlorid sodný - 0,24g

Chlorid draselný - 0,24g

Vitamin B6 - 0,002g

Použitými přírodními barvivy je prášek z červené řepy (meloun) a beta karoten (grep), aromata (meloun a grep), sladidlem je pouze sukralóza.

Prodává se v balení po 500g ve dvou příchutí - meloun a grep.

Moje hodnocení

Novinka od firmy GF Nutrition v podobě instantních esenciálních aminokyselin v sypké podobě nemohla mému oku uniknout. Když se podíváme na složení tohoto produktu, pak musím konstatovat a opět vychválit velmi kvalitně složený produkt. V jedné dávce 10g bcaa v optimálním poměru 2:1:1 v kombinaci s ostatními esenciálními aminokyselinami hrají prim v tomto produktu. Dle nejnovějších vědeckých studií je právě užívání komplexních esenciálních aminokyselin mnohem podstatnější než užívání samotných Bcaa. Navíc přidaný glutamin, citrulin, betain a zejména elektrolyty označuje tento produkt za špičkový. Já osobně považuji kombinaci EAA, glutaminu a elektrolytů za takovou svatou trojici v období tréninku. Většina firem vyrábí buď samotné bcaa v kombinaci s glutaminem, či bcaa v kombinaci s elektrolyty, ale bohužel opravdu malé množství firem zkombinuje tyto 3 důležité prvky dohormady. Když k tomu připočteme obvyklou čistotu produktu bez přidaných aditiv, tak vznikl za mě vyjímečný produkt. Tak že za to mi nezbývá jen a jen chválit.

Vyrábí se pouze 2 příchutě, tak jsem sáhl po grepu. Vůně po otevření balení příjemná, mírná. Rozmíchatelnost naprosto v pořádku, bez hrudek a bez pěnivosti. Co se chuťi týče, kvalitní esenciální aminokyseliny mají obvyklou pachuť a jsou jakoby nasmrádlé. Stejně jako např. samotné bcaa, které se vyznačují hořkou chuťí, tak i komplexní EAA mají tradiční chuť. Tudíž chuť za mě celkem příjemná, není to nic co bych pil během dne jen tak na chuť, ale tento produkt je určený zejména při použítí před či během tréninku na maximální zefektivnění tréninku. Já osobně je popíjím během tréninku, abych zajistil přísun aminokyselin a elektrolytů po celý trénink, což zejména v letních měsících je velmi důležité. Během tréninku je to příjemný osvěžující nápoj a pije se rozhodně lépe než čistá samotná voda. Nedráždí žaludek což je samozřejmě plus.

Za mě doporučuji v jakém koliv sportovním odvětví.

BODOVÉ HODNOCENÍ (1 nejhorší - 10 nejlepší)
Složení - 10
Rozmíchatelnost - 10
Chuť - 7

Celkový dojem - 9

 

Přeji Vám pěkný den

 

Instatní esenciální aminokyseliny naleznete v našem obchodě po kliknutí na tento odkaz

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.