Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
>>> více info

RECENZE: GF NUTRITION - GF Training

Výrobce GF Nutrition

Značka GF nutrition je ryze česká značka a vznikla za účelem nabídnout trhu něco, co z trhu bohužel postupně mizí. Mnoho společností a výrobců ve svých začátcích upřednostňovalo a nabízelo kvalitu před kvantitou, tato skutečnost se ale poslední roky mění a poněkud vytrácí.
"Slušnost není slabost"
Společnost GF nutrition vznikla právě za tímto účelem a spolu s předními dánskými a českými nutričními specialisty chce nabídnout svým zákazníkům prvotřídní kvalitu a to nejen technologií výroby, ale především diamantovou čistotou použitých surovin a jasného zdroje u každého výrobku. Původním záměrem GF nutrition bylo garantovat našim zákazníkům pouze evropské zdroje surovin, nicméně pro kategorii aminokyselin byla jasnou volbou japonská Kyowa® a když se nám po oslovení tohoto výrobce dostala pozitivní odpověď, byla volba jasná. Stejně tak zdroj kvalitního a čistého kreatinu, kdy v úvahu připadala pouze německá varianta Creapure Creatine®, či v případě proteinu britská značka Volac a jeho bílkovina Volactive®. Samozřejmě tato filosofie s sebou nese svá rizika a tím je hlavně vyšší pořizovací cena našich produktů, i tak jsme ale přesvědčeni, že je stále mnoho zákazníků, kterým záleží na čistotě produktů a ruku v ruce tím i na svém zdraví.

Popis produktu

Směs „Vše v jednom“ určená přímo pro použití před tréninkem. Dvanáct nejúčinnějších látek v maximálních možných dávkách a v optimálním poměru, které posunou Váš trénink za hranice Vašich představ! GF Training obsahuje v jedné dávce nejen 5g Citrulinu, 4g L-Arginine AKG, 3g Beta Alaninu a další, ale zároveň tělu dodá látky, které při náročném tréninku tělo nezbytně potřebuje. Tato skutečnost odlišuje GF Training od běžných před-tréninkových doplňků, i zde jsme se snažili přidat „něco více“ a tak v jedné dávce GF Training přijmete zároveň 6g aminokyselin BCAA v optimálním poměru 2:1:1 pro energizaci, ale zároveň a hlavně pro ochranu svalové hmoty, dále obsahuje téměř 2g vysoce rozvětveného cyklického dextrinu, který má přímou souvislost s energií a výdrží při tréninku a co víc, vysoce rozvětvený cyklický dextrin se vstřebává postupně a tím zajistí konstantní hladinu krevního cukru. Celé této směsi asistuje přítomnost Taurinu (500mg) a vysoké dávky kofeinu (250mg). To vše je navíc obohaceno 250mg vitamínu C, který by rozhodně před tréninkem neměl chybět v žádném suplementačním plánu. Samozřejmostí je použití ingrediencí špičkové kvality a čistoty, v případě aminokyselin použití fermentované formy, to vše bez použití zbytečných balastních látek!

Složení výrobku

V jedné dávce (tedy 25g) je:

Citrulin Malate - 5g

AAKG - 4g

Beta Alanin - 3g

Bcaa - 6g (poměr 2:1:1)

Creatine Monohydrát - 2g

Cyklický Dextrin - 1,7g

Glycerol - 500g

Taurin - 500mg

Kofein - 250mg

Vitamin C - 250mg

V celém produktu je kromě těchto účinných látek přidáno pouze aroma (pomeranč nebo višeň), barvivo (beta karoten či extrakt z červené řepy), kyselina citrónová (regulátor kyselosti) a použitým sladidlem je sukralóza.

Prodává se v balení po 400g ve dvou příchutí - višeň a pomeranč.

Moje hodnocení

Ihned po mé první recenzi na produkt od firmy GF Nutritoon Diamond Whey Protein, se kterým jsem byl nadmíru spokojený jsem musel od této firmy vyzkoušet i další produkt a tím je samozřejmě pre-workout GF Training.

Nejprve pár slov ke složení u tohoto produktu. Na první pohled mě zaujalo jasné a stručné složení bez zbytečně přidaných aditiv a dalších složek. Pouze přírodní barviva v podání beta karotenu a extraktu z červené řepy. A zejména musím pochválit látky, které tato předtréninková formule obsahuje, protože je zde vše opravdu podstatné, co člověk může svému tělu před tréninkem dopřát a to v nejvyšších možných dávkách, která česká legislativa povoluje.

V prvé řadě jedna pro mě z nejdůležitějších látek a tou je Arginin ve formě Citrulinu a Alfaketoglutarátu v celkovém množství 9g na dávku! To Vám zajistí dostatečný přísun krve do Vašich svalů a tím pádem mnohem lepší napumpování a prokrvení, díky kterému se živiny lépe transportují do svalové buňky.

Další nedílnou součástí pre-workoutů je samozřejmě beta-alanin, tedy ta látka, po které cítite po těle pro někoho mírně nepříjemné štípání, ale pro někoho fakt, že pre-workout funguje tak jak fungovat má. Hlavními funkcemi Beta Alaninu jsou podpora výkonu a oddálení únavy, odbourávání kyseliny mléčné a tím pádem rychlejší regenerace. Zejména ale působí na právě již zmíněný Arginin synergicky, tedy se tyto dvě aminokyseliny navzájem podporují ve svém účinku.

Bcaa (leucin, Isoleucin a Valin), tedy esenciální aminokyseliny, které tělo neprodukuje samo, v dávce 6g, díky kterým budete dostatečně regenerovat a navíc ochráníte svalovou hmotu před rozpadem.

Kreatin, jeden z nejúspěšnějších doplňků výživy vůbec v dávce 2g. Na kreatin existuje vůbec nejvíce pozitivních studií, které zaručují jeho funkčnost. Svalová buňka bude díky němu lépe hydratována a díky němu zažijete lepší silový výkon.

Cyklický Dextrin, ne moc známý druh cukru, který ale je v dnešní době čím více oblíbený jak u silových, tak i vytrvalostních sportovců. Jedná se o pokročilejší formu sacharidu, která Vám zajistí lepší výkonnost a rychlejší regeneraci po tréninku.

Glycerol, olej, který podobně jako kreatin tahá vodu do svalu, čímž Vám zajistí lepší svalovou pumpu. Jeho výhodou je i použití v letních teplých měsících, kdy se hodně potíte, jelikož díky němu nebudete ztrácet tolik vody a tak nehrozí dehydratace a ztráta elektrolytů.

Samozřejmě v tomto produktu nechybí stimulanty, které podpoří Váš výkon a mysl na maximum v podobě kofeinu a taurinu.

Posledním bodem je Vitamin C, který je nedílnou součástí předtréninkové suplementace.

Tolik pár mých slov ke složení tohoto produktu a funkcí všech látek v něm obsažené.

Vyzkoušel jsem obě příchutě, tedy pomeranč i višeň. Po otevření obou balení velmi intenzivní a příjemná vůně. Rozmíchatelnost naprosto v pořádku, produkt je instantní. Chuťově velice příjemné a musím uznat na to, že tento produkt neobsahuje jako konkurenční produkty miliony balastních látek a zbytečností, které tam být opravdu nemusí a vtšina výrobců to tam cpe, aby to prostě a jednoduše dobře chutnalo, tak tento pre-workout je i tak dle mého jeden z nejchutnějších, které jsem kdy ochutnal. Dokonce je pro mě i velice obtížné říci jaká příchuť mě oslovila více, jako to vždy v mých recenzí dělávám. Prostě a jednoduše stojí obě příchutě za to! A ikdyž jsem napoprvé sáhl po višňi, která mě zlákala více, tak i pomeranč bych klidně a s čistým svědomím příště ochutnal jako první.

Co se efektu, tedy té nejdůležitější části této recenze týče, tak zde nemám naprosto žádnou výhradu. Funguje naprosto báječně, velký příliv energie po celý trénink, žádný takový ten prosulý dojezd, ale cítil jsem se svěží i po hodně těžkém a silovém tréninku. Napumpování až brutální. Opakovaně vyzkoušeno a vždy s velkým úspěchem, ne jak u jiných pre-workoutů, kdy fungují pouze 2-3 tréninky.

Dával jsem ochutnat i jiným sportovcům včetně bojových sportů a i v tomto odvětví si ho nemohou vynachválit.

Za mě v tuto chvíli (možná se budu opakovat) ale nejlepší pre-workout, který splňuje všechny má přísná kritéria.

Hezký den

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.