Rozvoz po Praze naší dopravou JEŠTĚ DNES!
  >>> více info

RECENZE: CNP - Pro Peptide

Výrobce CNP

Originální sportovní výživa z Manchesteru s tradicí od roku 1998. Dobré jméno značky je nerozlučně spjato se zakladatelem, britskou legendou Kerry Kayesem a nezávislou organizací producentů farmářského mléka First Milk (2000 nezávislých farmářů po celé Anglii, Skotsku a Walesu). Kerry Kayes je bývalý britský kulturista, trenér a výživový specialista. Kayes pravidelně a dlouhodobě poskytuje cenné rady špičkovým sportovcům a klubům, ať se jedná o UFC nebo špičkové týmy Premier League, rugby, cyklistické týmy.
Produkty CNP jsou kompatibilní se Světovou antidopingovou agenturou (WADA) a jsou testovány společností LGC (jednou z nejuznávanějších nezávislých laboratoří pro dozor nad dopingem).

Popis produktu

Prémiová proteinová směs Time Release Protein Matrix pěti různých zdrojů bílkovin zaručující dostatek rychle vstřebatelných i postupně uvolňovaných živin, s přidanými enzymy, biokulturami, hořčíkem a glutaminem.Jedná se o vícesložkový protein nové generace poskytující živiny po celý den a během noci díky více druhům pozvolna vstřebávaných bílkovin. Pro Peptide obsahuje komplex pěti zdrojů proteinu zaměřený na postupné uvolňování bílkovin po celý den.


Složení výrobku

V jedné dávce (tedy 30g) je:

Bílkoviny - 21,6g

Sacharidy - 2,49g (z toho 0,6g cukrů)

Tuky - 1,02g

Sůl - 0,15g

Hořčík - 57mg

DigeZymeTM - 23,1mg

Základem ve složení tohoto proteinu je proteinová směs (mléčný proteinový izolát, micelární kasein, nativní syrovátkový proteinový koncentrát, vaječný albumin, nativní syrovátkový proteinový izolát), peptidicky vázaný glutamin, aroma, slunečnicový olej v prášku, barvivo beta karoten, LactosporeTM, chlorid sodný, zahušťovadla, odpěnovač, oxid hořečnatý.

Použitým sladidlem je sukralóza.

Prodává se v balení po 908g a 2270g v sedmi příchutí - čokoláda, vanilka, banán, jahoda, čoko+karamel brownie, birthday cake, čoko+máta.

Moje hodnocení

Měl jsem možnost vyzkoušet příchuť jahodu, ačkoliv bych raději volil jiné pro mě lákavější příchutě. Nejprve co se složení proteinu týče. Jedná se o vícesložkový proteinový nápoj, tedy pozvolna uvolňující se bílkoviny vhodné spíše během dne či na noc. Základní proteinovou složkou z té směsy proteinů a nejvíce tedy zastoupený je mléčný izolát (tedy nejlevnější a nejhůř stravitelný zdroj). Ostatní zdroje jako micelární kasein, nativní syrovátkový koncentrát a izolát, vaječný albumin jsou za mě v pořádku. Škoda jen, že pořadí není jiné a nejvíce je zastoupený právě mléčný izolát. Ovšem jako velké minus vidím v nejasném původu těchto bílkovin a neuvedený podíl množství jednotlivých druhů bílkovin. Další minusy jsou přidané aditiva jako zahušťovadla a odpěnovač (to vidím a slyším snad zcela poprvé :) ).

Plusem jsou přidané značkové probiotika a trávicí enzymy. Použito je nejméně škodlivé umělé sladidlo - sukralóza.

Po otevření balení velmi příjemná ale ne moc intenzivní vůně jahody. Použitým barvivem je beta karoten, tedy přírodní barvivo, které jsem zapomněl zmíňit jako plus. Po zamíchání v šejkru se na vrchu utvořila velmi příjemná pěna a celkově koktejl působil velmi mléčným a hutným dojmem i právě díky tomu, že se jedná o vícesložku. Samotná chuť mě příliš nepřekvapila, jahoda umělá, jsem zvyklý na přírodní aroma v podobě jahody od konkurenční firmy a to je za mě špička. Jediné co jsem ocenil je právě ten příjemný mléčný hutný koktejl, které mám osobně radši než-li také ty vodové, ale to je dáno právě více zdroji bílkovin v něm obsažené.

Stravitelnost za mě v pořádku, ačkoliv laktózy zde bude celkem dost, tudíž nedoporučuji osobám s intolerancí na laktózu.

Celkově tento protein vidím na takový průměr, nebo-li nenadchne ale neurazí.

Přeji všem pěkný den.

 

BODOVÉ HODNOCENÍ (1 nejhorší - 10 nejlepší)

Složení - 5

Rozmíchatelnost - 7

Stravitelnost - 6

Chuť - 6

Celkový dojem - 6

 

Vícesložkový protein Pro Peptide naleznete v našem obchodě po kliknutí na tento odkaz

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.