0
0 0 Kč

Košík je prázdný

MENU
RECENZE: CNP - Pro MR

Recenze RECENZE: CNP - Pro MR Vydáno: 14.01.2022

Michal Dimelis Autor článku
Michal Dimelis

Výrobce CNP
Originální sportovní výživa z Manchesteru s tradicí od roku 1998. Dobré jméno značky je nerozlučně spjato se zakladatelem, britskou legendou Kerry Kayesem a nezávislou organizací producentů farmářského mléka First Milk (2000 nezávislých farmářů po celé Anglii, Skotsku a Walesu). Kerry Kayes je bývalý britský kulturista, trenér a výživový specialista. Kayes pravidelně a dlouhodobě poskytuje cenné rady špičkovým sportovcům a klubům, ať se jedná o UFC nebo špičkové týmy Premier League, rugby, cyklistické týmy. 
Produkty CNP jsou kompatibilní se Světovou antidopingovou agenturou (WADA) a jsou testovány společností LGC (jednou z nejuznávanějších nezávislých laboratoří pro dozor nad dopingem).

Popis produktu
Komplexní vysokoproteinová náhrada jídla s obsahem unikátní proteinové směsi se stejnými složkami jako ve vlajkovém produktu CNP PRO PEPTIDE. Spolu s proteinovou směsí obsahuje komplexní sacharidy, vitamíny a minerály, a celkem pouze 255 kalorií. Jedná se o komplexní náhradu jídla určená pro konzumaci během snídaně nebo kdykoli během dne. Tato směs poskytuje tělu živiny po celý den.

Díky obsahu maltodextrinu a MCT tuků dostává tělo okamžitou i postupně vstřebatelnou energii.

Produkt je vhodný pro všechny jedince zaměřené na superkomplexní náhradu stravy pro každý den, efektivní náhradu stravy během snídaně, celého dne nebo před spaním.

Složení výrobku
V jedné dávce (tedy 72g) je:

Bílkoviny - 42g
Sacharidy - 10g (z toho 2,7g cukrů)
Tuky - 2,6g
Sůl - 0,8g

Základem ve složení u tohoto produktu je směs proteinů (mléčný proteinový koncentrát, nativní syrovátkový koncentrát), kakaový prášek, peptidicky vázaný glutamin, maltodextrin, VanaCream50-Q (slunečnicový olej prášek), fruktooligosacharidy, aroma, vaječný albumin, odpěnovač, stabilizátor, emulgátor, trávicí enzymy DigeZymeTM.

Dále vitaminy a minerály: Vitamin A, E, D, K, C, B1, B2, B6, B12, kyselina listová, vápník, draslík, fosfor, hořčík, železo, zinek, jód, selen, chrom, měď, mangan a molybden.

Použitým sladidlem je sukralóza.

Prodává se v jednorázovém sáčku po 72g v příchuťi: čokoláda, vanilka a jahoda.

Mé hodnocení
Měl jsem příležitost pro Vás vyzkoušet tuto náhradu stravy od britského výrobce CNP. Co je za mě trochu na škodu, že se tento produkt vyrábí pouze v malých jednorázových sáčkách, nikoliv v klasickém celém balení. Dobře, pro někoho může být výhodou, že dávka je již naporcovaná a snadno tedy přenosná na cesty, do zaměstnání apod. Ale cenově to samozřejmě vyjde mnohem dráž. Když se podíváme na složení tohoto produktu, pak je evidentní, že převažují zejména bílkoviny před sacharidy, kterých je na mě v dávce 72g opravdu žalostně málo (10g sacharidů na 1 porci). Pokud se jedná o náhradu stravy a tváří se jako komplexní náhrada stravy, pak zde funguje určitý nepoměr mezi bílkovinami a sacharidy, jelikož 42g bílkovin o proti 10g sacharidů, to spíše se tváří jako méně procentní proteinový nápoj tvořený dvěma odměrkami.
Jak výrobce uvádí, že ho lze použít například místo snídaně mně přijde jako nesprávné tvrzení, jelikož právě snídaně by měla obsahovat u každého člověka mnohem více sacharidů. A to nemluvím o tom, že jak koukám, tak koukám jako hlavní zdroj sacharidů vidím maltodextrin a zdroj tuků slunečnicový olej. Tady si tedy firma CNP příliš bodů nenahnala..

Co musím naopak pochválit jsou přidané vitaminy, minerály a trávicí enzymy. Použitým jediným sladidlem je sukralóza, což je za mě také v pořádku.
Vyzkoušel jsem příchuť čokoládu a vanilku. 1 dávka obsahuje 72g prášku, tudíž je nutné použít vícero vody, aby se dalo tak nějak zamíchat v šejkru. I tak ale po dlouhém míchání zůstávají hrudky a tak zamíchatelnost pokulhává. Celkově je koktejl hustějšího charakteru, jelikož se jedná o převážně mléčnou bílkovinu (Kasein). Chuť za mě v pořádku, taková dobrá mléčná čokoláda či akorát sladká vanilka. Se stravitelností jsem také žádný problém neměl.

Co napsat závěrem. Osobně bych viděl náhradu stravy jinak sestavenou, více komplexnější s kvalitnějšími zdroji sacharidů a tuků.

Hezký den Vám přeji

 

Michal Dimelis

Michal Dimelis
Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

GOLDFITNESS Prodejna Praha 10

V Olšinách 78/1270, 100 00 - Praha 10 - Strašnice

Pondělí - Pátek: 9 - 19 hod.

+420 274 774 632

GOLDFITNESS Sklad a prodejna Praha 8

Zdibská 2/229 (areál Zdibská), 182 00 - Praha 8 - Kobylisy

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod.

+420 736 631 669