RECENZE: CNP - Premium Whey

Výrobce CNP

Originální sportovní výživa z Manchesteru s tradicí od roku 1998. Dobré jméno značky je nerozlučně spjato se zakladatelem, britskou legendou Kerry Kayesem a nezávislou organizací producentů farmářského mléka First Milk (2000 nezávislých farmářů po celé Anglii, Skotsku a Walesu). Kerry Kayes je bývalý britský kulturista, trenér a výživový specialista. Kayes pravidelně a dlouhodobě poskytuje cenné rady špičkovým sportovcům a klubům, ať se jedná o UFC nebo špičkové týmy Premier League, rugby, cyklistické týmy.
Produkty CNP jsou kompatibilní se Světovou antidopingovou agenturou (WADA) a jsou testovány společností LGC (jednou z nejuznávanějších nezávislých laboratoří pro dozor nad dopingem).

Popis produktu

Pokročilá proteinová formule obsahující tři různé zdroje bílkovin bohaté na BCAA, glutamin a leucin, s přidaným extraktem z ženšenu nepravého a astragalu Astragin®. Protein složený ze tří různých zdrojů syrovátkových bílkovin zajistí co nejefektivnější doplnění živin po tréninku nebo kdykoli během dne. Premium Whey obsahuje přidané extrakty adaptogenních rostlin, které zlepšují vstřebávání živin do svalu.

Složení výrobku

V jedné dávce (tedy 30g) je:

Bílkoviny - 23,2g

Sacharidy - 2,6g (z toho 1,8g cukrů)

Tuky - 2,1g

Sůl - 0,23g

Astragin® - 50mg

Základem ve složení u toho proteinového nápoje je směs proteinů (syrovátkový koncentrát, syrovátkový izolát, syrovátkový hydrolyzát, sušené odstředěné mléko, aroma, sůl, stabilizátor, ženšen nepravý, emulgátor.

Je slazen sladidlem sukralóza.

Prodává se v balení po 1kg a 2kg v příchutí: slaný karamel, čaj a cereální mléko.

Moje hodnocení

Dalším vyzkoušeným proteinem od firmy CNP byl z mé strany Premium Whey. V celku netradiční složení proteinového nápoje, kdy je do něj přidán adaptogen ženšen a s netradičními příchutěmi. Měl jsem možnost ochutnat příchuť chai (čaj) a taková příchuť se opravdu jen tak nevidí, nikdy jsem u proteinového nápoje podobnou příchuť nezaregistroval. Výrobce CNP uvádí, že se jedná přímo o příchuť indického čaje. Jinak co se týče složení, tak se nejedná o nic převratného až na již zmíněný ženšen. Protein obsahuje tři druhy syrovátkových bílkovin, kde bude převládat zejména syrovátkový koncentrát, bohužel výrobce neuvádí procentuální rozložení všech druhů bílkovin. Zejména nejspíš kvůli chuťi je zde přidáno odstředěné mléko, což značí spolu s koncentrátem přemíru laktózy. Použitým sladidlem je pouze sukralóza.

Byl jsem opravdu moc zvědavý, jak takový protein může vonět a hlavně chutnat. Po otevření balení byla cítit opravdu velmi intenzivní, ale příjemná chuť po čaji. Rozmíchatelnost trochu pokulhávala, místami se objevily menší hrudky. Na vrchu sklenice se objevila příjemná pěna. Po prvním ochutnání musím uznat, že jsem byl trochu z toho rozpačitý :) . Velmi nezvyklá chuť, která se podobala čaji smíchaným s mlékem, nebo-li takový mléčný čaj. Ale po dalším a dalším ochutnání musím konstatovat, že mi protein opravdu zachutnal. Velmi zajímavá a netradiční chuť, která mě opravdu příjemně překvapila. Problémy se stravitelností jsem já osobně žádné nepocítil, ačkoliv jak jsem psal výše, protein díky svému složení bude obsahovat zajisté vyšší množství laktózy.

Určitě tento protein se svými netradičními příchutěmi doporučuji vyzkoušet všem, kteří hledají změnu v chuti, ovšem dávejte pozor pokud máte problémy s laktózou, pak tento protein nebude příliš pro Vás vhodným.

Hezký den přeji.

BODOVÉ HODNOCENÍ (1 nejhorší - 10 nejlepší)

Složení - 6

Rozmíchatelnost - 6

Stravitelnost - 5

Chuť - 8

Celkový dojem - 6

 

Třísložkový syrovátkový protein Premium Whey naleznete v našem obchodě po kliknutí na tento odkaz

 

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.