RECENZE: NUTREND - Bcaa Mega Strong Powder

Výrobce Nutrend

Značka Nutrend je neoddělitelně spjata se sportem a do svého širokého portfolia doplňků výživy promítá bohaté zkušenosti ze spolupráce se špičkovými sportovci. Nutrend je přední český výrobce výživy a doplňků stravy nejen pro sportovce, ale i pro všechny, kteří preferují aktivní  životní styl. Naše dynamicky vzkvétající společnost byla založena v roce 1993 a v současné době má téměř 170 zaměstnanců různých profesí a specializací. Nutrend je oficiálním dodavatelem Českého olympijského výboru.

Popis produktu

BCAA Mega Strong Powder je praktická forma instantního nápoje esenciálních větvených aminokyselin (BCAA) s regeneračním poměrem 4:1:1 (L-leucin, L-isoleucin, L-valin).Přípravek Bcaa Mega Strong je obohacen o L-Glutamin, který přispívá k metabolismu svalových proteinů a zlepšuje metabolismus svalů. Dále podporuje znovuobnovení glykogenových zásob. Díky velmi dobré rozpustnosti ve vodě je zaručena okamžitá vstřebatelnost.

Složení výrobku

V jedné dávce (tedy 10g) je:

Bílkoviny - 7,3g

Sacharidy - 0,4g (z toho 0,02g cukrů)

Tuky - 0,04g

L-Leucin - 4g

L-Isoleucin - 1g

L-Valin - 1g

L-Glutamin - 2,7g

Dalšími složkami ve složení jsou regulátory kyselosti, aromata, protispékavé látky.

Použitými sladidly jsou sukralóza a Acesulfam-K.

Prodává se v balení po 500g v příchutích: pomeranč, ananas, grep, višeň a meloun.

Moje hodnocení

Jedná se o sypké bcaa v prášku, tedy jejich hlavní výhodou je použití i během tréninkové aktivity. Osobně se mi příliš nezamlouvá poměr 4:1:1, jelikož tento poměr bcaa bych spíše doporučil dávat až po tréninku, to z toho důvodu, že je navýšený množství Leucinu, který je výborným pomocníkem na zvýšení proteosyntézy po tréninkové aktivitě. Měl jsem možnost vyzkoušet příchuť pomeranč. Upřímně mi jedna příchuť na ochutnání stačila, jelikož další bych s děkuji odmítl. Rozpustnost výrobku celkem špatná, lze tedy zamíchat i lžičkou, ale trvá to déle než jsem zvyklý u konkurenčních instantních bcaa. Pokud použijete šejkr, tak pěnivost je příliš velká a nezbyde Vám poté nic jiného než čekat, až pěna trochu opadne, či muset popíjet nepříjemně chutnající pěnu. Příchuť pomeranč je poněkuď hořčí a kyselejší, což osobně mi tolik nevadí, ovšem tohle je až moc hořké a rozhodně bych to nepil s chutí.

Co se složení týče, tak jsou tam zbytečně použitá aditiva a přiliš sladidel, i když chuť tomu neodpovídá.
Za mě tato instantní bcaa nemohu doporučit.

Hezký den Vám přeje Michal

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.