PRODEJNY Goldfitness.cz - OTEVŘENY!

Upozornění! DPD nepřijímá platby v hotovosti. Je nutné platit kartou přímo u řidiče
ROZVOZY PO PRAZE NAŠÍ DOPRAVOU JEŠTĚ DNES!!

Protodioscin - prekurzor DHEA (dehydroepiandrosteron)

Je všeobecně známo, že hlavní účinnou složkou Tribulus Terrestris je protodioscin. Na základě četných studií bylo také zjištěno, že denní dávka 400 – 700 mg Protodioscinu, může zvýšit hladinu testosteronu (DHEA - dehydroepiandrosteron , testosteron, dihydrotestosteron ) v krvi až o 30%. Protože se jedná o stimulaci tvorby testosteronu přirozenou cestou, lze Protodioscin využívat bez problému jak ve vrcholovém sportu, tak v oblasti welness, sexuálního libida atd. Právě to z něj vytváří velmi perspektivní suplement nového tisíciletí.

Hlavní otázkou se tak stal přesný mechanizmus účinku. Právě na toto téma proběhlo v posledních letech několik velmi zajímavých studií, které přinesly překvapivé výsledky, s nichž lze vyvodit mechanizmus účinku, který dle všeho působí ve dvou hlavních směrech:

  • A/ Stimulace luteinizačního hormonu
  • B/ Přímá přeměna na DHEA (dehydroepiandrosteron)

Stimulace luteinizačního hormonu

Luteinizační hormon, neboli Lutropin (LH), patří do skupiny tzv. gonadotropních hormonů, tedy hormonů které řídí činnost pohlavních žláz, následné vylučování testosteronu a tvorbu spermií ( spermatogeneze ). Hladina luteinizačního hormonu klesá s přibývajícím věkem, s tím je také spojen pokles sexuálního libida, popř. úbytek svalové hmoty.

DHEA

Nejnovější klinické studie vycházejí z předpokladu, že dochází ve zvýšené míře také k přímé konverzi Protodioscinu na DHEA (dehydroepiandrosteron). DHEA je tělu vlastní endogenní steroid (prohormon), který má široké spektrum biologických funkcí v těle savců a může být následně přeměněn na androstenediol a testosteron.

Hlavní účinky Protodioscinu z dostupných studií:

  • Zvýšení hladiny Testosteronu až o 30%
  • Nárůst síly a svalové hmoty, urychlení regenerace
  • Zvýšení tvorby spermií a zvýšení jejich pohyblivosti. Nárůst počtu Sertoliho buněk ve varlatech ( buňky zodpovědné za spermatogenezi ) o 40%.
  • V některých případech zvýšení objemu ejakulátu až na dvojnásobek
  • V klinické studii s 212 pacienty, 85% pacientů s poruchou sexuálního libida – libido obnoveno během 30 dnů, 84% pacientů s poruchou sexuálního libida – libido obnoveno během 6 0 dnů

Protodioscin je vhodný i pro ženy, kde dochází k odlišnému mechanizmu účinku, konkrétně ke zvýšení hladiny folikostimulačního hormonu (FSH) a estradiolu, nárůstu libida a ke zmírnění negativních klimakterických příznaků (období přechodu)

Související články: Tribulus Terretsris a Protodioscin

Zdroj: www.reflexnutrition.cz
Datum vydání článku: 21.10.2010

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.