:::::: »  Sacharidy, Proteiny, Aminokyseliny, Kreatin, Spalovače tuků, Stimulanty  « ::::::

Představujeme naše odborníky: Karel Šedivý

Karel Šedivý
spisovatel, trenér II. třídy, absolvent Trenérské školy se specializací "kulturistika" na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, odborný poradce a autor mnoha článků časpisu Svět kulturistiky.

Zdravím všechny příznivce kulturistiky, fitness a cvičení vůbec. O posilování jsem se začal zajímat v roce 1985 a ani na chvíli jsem neváhal, že jdu po správné cestě. V roce 1997 jsem u Petra Stacha, našeho vynikajícího odborníka a praktika, absolvoval trenérský kurz a získal kvalifikaci trenéra II. třídy. Ve stejném roce jsem se pak přihlásil k dálkovému studiu Trenérské školy se specializací kulturistika na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, které jsem řádně dokončil v roce 2001.
Již v průběhu studia jsem začal spolupracovat se Světem kulturistiky, kde mi také vyšly moje první články. Občasnému psaní jsem se pak věnoval několik dalších let, ve stejnojmenném vydavatelství jsem také některé ze svých myšlenek přenesl do čtyř vydaných publikací. V poslední době se věnuji především příspěvkům pro internetový portál Světa kulturistiky, do kterého přispívám jak vlastními texty, tak především překlady anglických článků zaměřených na kulturistiku a fitness.
V roce 1998 jsem si svůj sportovní obzor rozšířil o trénink karate (styl Shotokan kombinovaný s technikami z kyokushin karate), kterému se věnuji dodnes. Nepravidelně provozuji i sezónní sporty, jakými jsou třeba plavání, jízda na kole, lyžování či obyčejné procházky v přírodě, rád si ale i odpočinu, třeba u dobrého filmu. Zajímám se o trendy a novinky ve stravování a v alternativní medicíně (homeopatie, fytofarmakologie, akupunktura a další), volný čas trávím s rodinou a se svými přáteli.

Krátké představení knih Karla Šedivého:

KONEČNĚ MOHUTNÝ
Vše o kulturistice, tréninku a výživě

TEKUTÉ SVALY
Naprosto ojedinělá publikace vznikla na základě diskusí kolem proteinových a sacharidových nápojů, kdy čtenáři časopisu Svět kulturistiky se stále častěji obraceli na naše vydavatelství s žádostí o množství rad a informací. Autor publikace Karel Šedivý vycházel nejen ze svých zkušeností, ale i zkušeností mnoha cvičenců a vrcholových sportovců, výrobců, informací domácích i zahraničních. Bez naprostého soustředění a maximálního nasazení autora publikace by nikdy tato kniha nemohla vzniknout. Pokud patříte mezi ty cvičence a sportovce, kteří chtějí získat množství informací o základním produktu na výstavbu svalové hmoty a na získání dostatečné energie, naše publikace je určena právě vám. Informace vám pomohu získat přehled o těchto nápojích, pomohou vám při jejich dokonalé přípravě, stanoví správný čas konzumace a mnoho dalších důležitých a užitečných informací, které v konečném výsledku pomohou při tvarování vaší postavy, získání tolik potřebné síly, obratnosti, ohebnosti a nastolí správný směr pro váš další sportovní rozvoj

TRÉNINKOVÉ METODY A PRINCIPY POUŽÍVANÉ V KULTURISTICE
Tréninkové metody používané v kulturistice - tréninkové metody a principy se při posilování a kulturistice vyvíjely. Od jednoduchých opakování se v průběhu desetiletí vyvinula celá škála nejrůznějších postupů, jejichž úkol byl jediný – správným zařazením do tréninku rozvinout postavu podle představ každého cvičence a sportovce. Mnohdy ovšem právě správné zařazení do tréninku bývá alfou a omegou dosažení odpovídajících výsledků. Proto vznikla publikace autora Karla Šedivého, který vám přináší ucelený pohled na metody a principy používané při tréninku, popsal jejich provedení a význam, stanovil tréninkový cíl, doporučil minimální tréninkovou vyspělost, doporučil řazení do tréninkových jednotek a také určil použití pro jednotlivé tělesné somatotypy. V publikaci nechybí ani cenné tréninkové tipy

ZÁZRAK ZVANÝ POSILOVNA
Kniha seznamuje nejširší veřejnost s místem, které čím dál víc vyhledává nejširší veřejnost - s posilovnou, nebo chcete-li fitness centrem. Prakticky se jedná o manuál, jak se v posilovně orientovat, jak si najít trenéra, jak si sestavit první tréninky, které cviky jsou nejvhodnější pro tu kterou svalovou partii, jak si sestavit první opravdu kvalitní jídelníček a mnoho dalších užitečných rad a informací. Na 200 stranách jsou uvedeny zkušenosti autora publikace Karla Šedivého, vše doplněno 150 fotografiemi našich i zahraničních modelů. Jedná se o mimořádně kvalitní publikaci, která si klade za cíl uceleně, odborně ale přitom jasně a srozumitelně informovat nejširší veřejnost o posilování jako jedné z nejlepších pohybových aktivit vůbec. A to v dnešní době, kdy si každý z nás zodpovídá za svůj zdravotní stav, není určitě málo.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.