Novinky od GF NUTRITION

PROTEIN - Diamond Protein BLEND

Prémiový vícesložkový (noční) protein, obsahující 77% výběrových bílkovin v optimalizovaném poměru s garancí vysoké kvality a jasného původu zdrojových surovin. Základ proteinu Diamond Protein BLEND tvoří směs tří vybraných bílkovin v poměru 50:40:10.

Základ proteinu Diamond Protein BLEND tvoří směs tří vybraných bílkovin:

  • Nativní (nedenaturovaný) mléčný koncentrát získaný ultrafiltrací přímo z kravského mléka - 80% Micelární kasein (zdroj Německo) = 50%
  • Nativní (nedenaturovaný) syrovátkový izolát a koncentrát v poměru 70:30. Obsah bílkovin se v závislosti na příchuti pohybuje v rozmezí 77 – 79% bílkovin. Výběrová a prvotřídní bílkovina od britské společnosti Volac a to jak v podobě izolátu, tak i menšinově zastoupeného koncentrátu. Obě bílkovinné frakce jsou vyrobeny tzv. CFM metodou tedy metodou Cross Flow Microfiltration (zdroj Volac® Velká Británie) 40%

  • Vaječný albumin vysoké kvality z lokální produkce splňující nejvyšší standardy kvality (zdroj Německo) = 10%.

     

Diamond Protein BLEND je navíc obohacen o vitamíny řady B, C a D3 (25% RHP) v každé dávce. Samozřejmostí jsou i trávicí enzymy Opti-7-DigestTM a probiotika britské společnosti Lactospore® (Bacillus Coagulans). Je přirozeně bohatý na aminokyseliny BCAA a přispívá k udržení, růstu a regeneraci svalové hmoty.

V čem vyniká?

Výjimečnost u tohoto proteinu vidím ve dvou aspektech. Tím prvním je jasný původ suroviny! Stejně jako u Diamond Whey Proteinu obsahuje syrovátkovou bílkovinu z britské mlékárny Volac, která je za mě nejlepší mlékárnou na výrobu proteinových nápojů v Evropě. Volac nabízí maximální možnou kvalitu v kombinaci s čistotou. Nechci zde vyzdvihovat pro Volac standardní označení produktů tzv. Grass Fed (mléko pochází od volně pasoucích se krav krmených travou) nebo GMO free a rBGH free, Kosher i Halal certifikaci a další a další pro Volac v dnešní době už standardy.  Diamond Protein BLEND uvádí původ suroviny (Volac) přímo na etiketě, tak se ptám, proč 90% konkurenčních firem neuvádí původ svých surovin na etiketě výrobku? Přeci, když se někdo může pyšnit kvalitními použitými surovinami, pak je logicky na etiketě výrobku uvede. Bohužel opravdu většina firem doplňků výživy to na svých proteinech neuvádí, tím pádem si můžeme domyslet původ surovin (Polsko, Čína atd.)Tak že za mě, by měl konečný spotřebitel nejen koukat na složení produktu, ale i na použité suroviny, pokud u daného proteinu je jasný původ, nejlépe přímo na etiketě, pak je vše v naprostém pořádku a můžete být klidní, že jste své peníze utratili za opravdu kvalitní bílkovinu s velmi dobrou stravitelností a zdravotní nezávadností. Další složky bílkovin (micelární kasein a vaječný albumin) jsou původem z Německa.

Druhým aspektem je čistota produktu. Diamond Protein BLEND neobsahuje žádné zbytečné přidané aditiva (éčka). Pouze přírodní barviva a dochucovadla, ty se liší samozřejmě od příchutě, ale můžeme si nějaké z nich vyjmenovat: barviva - karamel, beta karoten, červená řepa a spirulina.

Použitými sladidly jsou steviol-glykosidy a sukralóza, tedy nejméně škodlivá sladidla.

Vícesložkový protein Diamond Protein BLEND naleznete v našem obchodě po kliknutí na tento odkaz

 

GAINER - Diamond MASS

Prémiová sacharidovo-proteinová formule, obsahující výběrové bílkoviny, aminokyseliny, organické sacharidy a trehalózu v optimalizovaném poměru. Minimální obsah laktózy a dalších neplnohodnotných látek zajišťuje maximální využitelnost a výsledný efekt, který navíc násobí i množství probiotických kultur a trávicích enzymů. Maximální čistota, garance vysoké kvality a jasný původ zdrojových surovin je samozřejmostí!

Základ Diamond Massu tvoří tří-složková směs sacharidů a vybraných bílkovin nadstandardní kvality původem výhradně a pouze z evropských zemí. Směs je obohacena o značkový KYOWA glutamin, aminokyseliny BCAA v optimalizovaném poměru 4:1:1 (L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin), MCT olej a vitamíny řady B, C, a D3 ve 100% RHP.

Sacharidovou směs Diamond Massu tvoří Trehalóza, kukuřičné polymery (kukuřičný škrob - 72% amylopektinu), a maltodextrinu DE19 získaného enzymatickou hydrolýzou kukuřičného škrobu.
Trehalóza je neredukující cukr ze skupiny disacharidů. Stabilizuje buněčné membrány, podílí se na stavbě stěny svalových buněk a může být syntetizována až třemi různými způsoby což z ní dělá velice významnou látku. 
Kukuřičné polymery (kukuřičný škrob - 72% amylopektinu). Amylopektin slouží jako dlouhodobý zdroj energie, obsahuje lehce stravitelné sacharidy, reguluje hladinu krevního cukru a má v porovnání např. s dextrózou nižší glykemický index.
Maltodextrin DE 19 - maltodextrin získaný enzymatickou hydrolýzou kukuřičného škrobu o dextrózovém ekvivalentu 19 umožňuje optimální a opětovnou syntézu glykogenu.

Proteinovou složku tvoří Nativní syrovátkový izolát a koncentrát získaný pomocí mikrofiltrace a ultrafiltrace (cross flow microfiltration - CFM) v poměru 70:30 izolát:koncentrát (vyrobeno ve Velké Británii pod ochrannou známkou Volac!) a Nativní (nedenaturovaný) mléčný koncentrát získaný ultrafiltrací přímo z kravského mléka - 80% Micelární kasein vyrobený v Německu!
Ptáte se proč tak kvalitní zdroj bílkovin do gaineru? Správná otázka a jednoduchá odpověď! Jednak jdeme v dnešní době tak trochu “proti proudu”, nekvalitních nebo průměrných gainerů je na trhu celá řada, snažíme se dělat věci jinak, navíc a co je podstatné, obsah bílkovin je v tomto gaineru více jak v pětinovém množství z celého obsahu a pokud bychom použili obyčejný koncentrát syrovátkové bílkoviny tzv. WPC, tak na problém nadýmání a zažívacích obtíží nebudete dlouho čekat, navíc takto zpracovaný gainer velký efekt při budování hmoty mít nebude, nekvalitní suroviny, ať už to jsou bílkoviny či sacharidy enormně zatíží trávicí trakt a tím očekávaný výsledný efekt téměř anulují. Proto jsou pro nás i minoritně zastoupené suroviny a složky v našich produktech vybírány s vysokým důrazem na čistotu a kvalitu. Jen tímto přístupem lze zaručit spokojenost našich zákazníků. 

Dále jsme tuto sofistikovanou směs obohatili o fermentovaný Glutamin Kyowa Quality, která zaručuje vysoký standard a farmaceutickou čistotu. Glutamin je aminokyselina, která je ve svalové buňce zastoupena v nejvyšší míře a to až z 75%. Glutamin chrání svalovou hmotu, urychluje regeneraci, napomáhá svalovému růstu a velmi posiluje imunitní systém. Značka Kyowa Quality je zárukou ultra čistých forem aminokyselin.
BCAA v optimalizovaném poměru 4:1:1 (L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin). Aminokyseliny BCAA není třeba dlouze představovat, poměr 4:1:1 ve prospěch L-Leucinu jsme zvolili proto, že právě L-Leucin se nejvíce podílí na nárůstu svalové hmoty a podporuje regeneraci po ukončení tréninku a to jak silového, tak vytrvalostního.
MCT (Medium Chain Triglycerides) neboli kyselina Kapronová, Kaprylová a Kaprinová - mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem. Mají vysokou energetickou hodnotu, vyšší než-li sacharidy a kromě posílení imunitního systému jsou často využívány při vytrvalostních sportech, kdy pomáhají spalovat tuky místo glykogenu.

Diamond Mass je navíc obohacen o nálož vitamínů, v každé dávce obsahuje 100% doporučené denní dávky vitamínů řady B,  vitamínu D3 a 50% vitamínu C!
Samozřejmostí jsou trávicí enzymy Opti-7-Digest a probiotika britské společnosti Lactospore® (Bacillus Coagulans) pro ještě lehčí stravitelnost.

V čem vyniká?

Opět se budu opakovat, ale kvalitní produkt se pozná zejména podle toho, zda-li výrobce uvede původ surovin. U gaineru Diamond MASS tomu není jinak, stejně jako u proteinových produktů. Opět i zde najdeme syovátkový izolát a koncetrát z mlékarny VOLAC (Velká Británie)  a micelární kasein z Německa.

Kvalitní složení sacharidové části v podobě trehalózy, kukuřičných polymerů a maltodextrinu DE 19, tedy kombinace pomalejších a rychlejších sacharidů, kteří se vhodně doplňují.

Žádný přidaný jednoduchý cukr v podobě levné glukózy a fruktózy, jak to vyrábí spousta konkurenčních firem.

Gainer je navíc obohacený o L-Glutamin KYOWA, tedy certifikovaný Glutamin s jasným původem a zárukou čistoty, Bcaa v optimálním poměru 4:1:1 s navýšeným množstvím Leucinu (ideální volba po tréninku), MCT tuky, vitaminy a nechybí značkové trávicí enzymy a probiotika (opět s jasným původem).

Konečný spotřebitel má u tohoto gaineru jistotu opravdu vysoké kvality s jasným původem všech složek a nekupuje tak "zajíce v pytly".

Gainer Diamond MASS naleznete v našem obchodě po kliknutí na tento odkaz

 

OMEGA 3 - Cod Liver Oil

Prémiový rybí olej extrahován z čerstvých jater tresky obecné (Gadus morhua), které jsou loveny přímo v chladných vodách kolem Islandu. Struktura EPA a DHA v GF Omega 3 - Cod Liver Oil je několikanásobně více využitelná a vstřebatelná, než u obdobných produktů původem z rybího tuku, či dalších obdobných produktů.

Struktura EPA a DHA v GF Omega 3 - Cod Liver Oil je několikanásobně více využitelná a vstřebatelná, než u obdobných produktů původem z rybího tuku, či dalších obdobných produktů.

Omega 3 mastné kyseliny jsou považované za jeden z nejdůležitějších doplňků a to nejen ve sportovní výživě. Jedná se o velmi důležitou složku potravy, které bohužel ale nevěnujeme tolik pozornosti, kolik bychom měli a to ani u našich dětí. Omega-3 mastné kyseliny patří v dnešní době mezi nejkomplexněji prostudované živiny, na které je nespočet odborných a klinických studií. Jedná se o rodinu polynenasycených tuků, které musíme získat ze stravy (tělo si jej neumí vyrobit samo).

Olej z tresčích jater společnosti GF nutrition je významným zdrojem omega 3 mastných kyselin a bohatý na mastné kyseliny EPA (kyselina eikosapentaenová), DHA (kyselina dokosahexaenová) a vitamíny A a D.

V čem vyniká?

I v tomto případě hraje jednoznačnou roli původ. Omega od GF Nutrition pochází z Islandu (LYSI) to, co odlišuje LYSI olej z tresčích jater je profil a struktura mastných kyselin EPA, DHA a vysoká hladina vitamínů A a D3.
Olej se fyzicky získává z čerstvých jater tresky obecné (Gadus morhua), které jsou loveny přímo v chladných vodách kolem Islandu. Játra pocházejí z rybích populací, které jsou přísně kontrolovány islandskými orgány, a jsou proto plně udržitelná. Zásoby ryb jsou navíc certifikovány Marine Stewardship Council (MSC).

Společnost LYSI hf ICELAND má dnes vlastní produkci. Příběh Lýsi začal v roce 1938 dvěma bratry, Tryggvi a Thordur Olafsson. Díky svým inovativním a vizionářským způsobům myšlení v kombinaci s vysokým důrazem na kvalitu a čistotu oleje, založili společnost, která se brzy stala jednou z nejváženějších islandských producentů oleje z tresčích jater - kterým je na Islandu dodnes.
Znalosti, kvalita a invence nikdy nevyjdou z módy. Proto je společnost Lýsi dodnes uznávána jako přední producent a výrobce rybího oleje, který poskytuje kvalitní výrobky pro lepší zdraví, pohodu a životní styl. Pro každou šarži se vydává osvědčení o analýze, které vám i my můžeme ke každé šarži doložit.

To je si myslím dostatečný důvod proč opět tyto Omegy na trhu excelují svou kvalitou a čistotou. Ono je rozdíl koupit si levnou Omegu s vysokým množstvím EPA a DHA, kdy toto množství ani neodpovídá profilu ryby, firmy neuvádějí původ a ve vyšší míře dokonce ani z jaké ryby Omega pochází. Navíc z vlastní zkušenosti většina konkurenčích rybích tuků velice prapodivně zapáchá a poté říháte nepříjemnou pachuť rybiny. Což je špatně. Tato Omega voní po čerstvých rybách a říhání rybiny zde nepřichází v úvahu.

Omegu 3 Cod Liver Oil naleznete v našem obchodě po kliknutí na tento odkaz

 

Doufám, že tyto tři novinky potěší všechny zákazníky, které zajímá ta nejvyšší možná kvalita a najdou si oblibu stejnou jako u předchozích produktů od stejného výrobce.

 

Hezký den Vám všem

 

 

 

Autor článku

Michal Dimelis Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.