0
0 0 Kč

Košík je prázdný

MENU
Kaseinové (noční) proteiny - popis a porovnání

Suplementy Kaseinové (noční) proteiny - popis a porovnání Vydáno: 03.01.2022

Michal Dimelis Autor článku
Michal Dimelis

Protein je základním stavebním kamenem v lidském těle. Lidský organismus se bez něho neobejde. Neukládá se do zásoby, získáváte ho pouze ze stravy. Pro sportovce je bílkovina nebo-li protein alfou a omegou jejich stravovacího režimu. Existuje spousta možností jak se stravovat, v žádném ale jídelníčku sportovce se bílkoviny nijak neomezují a jsou základem každého sportujícího. Denní příjem bílkovin by se měl pohybovat kolem 2g na 1/kg tělesné hmotnosti u sportujícího a aktivního člověka. Jelikož ujíst ze stravy vyšší množství bílkovin může být pro spoustu lidí problémem, proto existují doplňky stravy v podobě proteinových nápojů, které ulehčí našemu trávení.

KASEINOVÉ PROTEINY

Jedná se o proteiny, které jsou označovány za noční proteiny, jelikož bílkovina se tráví pomalu a tím tak poskytnete tělu pomalý a stálý přísun aminokyselin. Tyto proteiny mají hustější konzistenci a zasytí více než klasické syrovátkové proteiny.

Jejich nevýhodou je možnost použití právě pouze na noc, jelikož v případě použití během dne silně zatížíte Vašemu trávení protože předpokládáme, že během dne máte pravidelný stravovací režim.

Opět je zde nutné umět číst ve složení. Nejčastějšími použitými kaseiny je Micellar a kaseinát vápenatý. Kaseinátu vápenatému je třeba se vyhnout, jelikož má podstatně nižší využitelnost a biologickou hodnotu ve srovnání s micelárním kaseinem.

POROVNÁNÍ

Vyberu od nejznámějších výrobců jejich kaseinové proteiny a porovnám je společně, aby jste viděli jak jejich pozitiva tak i negativa. Začneme za mě nejlepším proteinem, který já osobně řadím nejvýše a právě s ním budu porovnávat zbytek proteinů, aby bylo jasně vidět proč právě tento protein je v mých očí nejlepší.

PROM-IN - Pure Micellar

1. Micelární kasein

2. L-Glutamin (2g)

3. Kakao, aroma

4. Sladidla: sukralosa a neohesperidin E959

VS. REFLEX - Micellar Casein

1. Mléčný proteinový koncentrát (z toho 80% micelární kasein a 20% nativní syrovátkový protein)

2. Kakaový prášek, aromata, barviva, zahušťovadla, protispékavá látka

3. Značkové probiotika Lactospore

4. Sladidla: Acesulfam-K, sukralóza

Prvním porovnávaným proteinem je kasein od Reflexu. Oba obsahují micelární kasein, tedy za mě ideální volbu kaseinových proteinů. Prom-in navíc obsahuje 2g L-Glutaminu, což je za mě velké plus, jelikož kasein se užívá před spánkem, kde je vhodné právě Glutamin též příjmout. Reflex navíc obsahuje značkové probiotika. Ačkoliv je to celkem vyrovnané, tak za mě svou čistotou vyhrává protein od Prom-inu, který na rozdíl od Reflexu neobsahuje aditiva a zastaralé sladidlo jako je Acesulfam-K.

VS. NUTREND - Micellar Casein

1. Izolát mléčných bílkovin (75% micelární kasein)

2. Kakao, aroma, pšeničná vláknina, stabilizátory, protispékavá látka

3. Prebioticko-probiotický komplex LactoWise®

4. Sladidla: sukralóza a steviol-glykosidy

Druhým porovnávaným proteinem je kasein od Nutrendu. Stejně jako Prom-in obsahuje i Nutrend Micelární kasein, což je tedy v pořádku. Nutrend na rozdíl od Prom-inu obsahuje značkové prebiotika a probiotika, Prom-in má zase navíc přidaný L-Glutamin. Celkově ale Nutrend na rozdíl od Prom-inu obsahuje spoustu zbytečně přidaných aditiv.

VS. WEIDER - Day a Night Kasein

1. Kaseinát vápenatý

2. Odtučněný kakaový prášek

3. Sladidla: Acesulfam-K, cyklamát sodný, sacharin sodný

Třetím a posledním porovnávaným proteinem je kasein od Weidera. Zde budu hodně kritizovat, protože kvalitní micelární kasein od Prom-inu s tímto kaseinem, který obsahuje kaseinát vápenatý (jak jsem se již o něm zmíňil výše) nelze ani porovnávat. Tento protein neobsahuje opravdu lautr nic kvalitního a cenově je neskutěčně přepálený. Bohužel přesně tento protein je takovým tahákem na neznalost konečného spotřebitele, protože člověk co umí číst ve složení si něco takového nemůže zakoupit, pokud je svéprávný :) . Tento protein jediné co obsahuje je velice nekvalitní kasein v podobě kaseinátu vápenatého spolu s nekvalitními umělými sladidly.

Micelární kasein od Prom-inu z tohoto výběru kaseinových proteinů vítězí. Hned na druhém místě řadím kasein od Reflexu, třetí příčka patří Nutrendu a jednoznačně nejhorším je kasein od Weidera.

 

V příštím díle se podíváme na rostlinné proteiny.

Hezký den Vám všem a úspěšný start do Nového Roku!

 

Michal Dimelis

Michal Dimelis
Poradce pro výživu se zaměřením na sportovní suplementaci a zdravý životní styl.

Absolvent Face Fitness Academy se zaměřením na suplementaci, fitness a kondiční kulturistiku. V oblasti fitness a doplňkové výživy se pohybuje od roku 2011. Ve firmě Goldfitness s.r.o. působí na pozici poradce, konzultanta a prodejce od roku 2015. Aktivně se věnuje kondiční kulturistice a zdravému životnímu stylu.

GOLDFITNESS Prodejna Praha 10

V Olšinách 78/1270, 100 00 - Praha 10 - Strašnice

Pondělí - Pátek: 9 - 19 hod.

+420 274 774 632

GOLDFITNESS Sklad a prodejna Praha 8

Zdibská 2/229 (areál Zdibská), 182 00 - Praha 8 - Kobylisy

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod.

+420 736 631 669