:::::: »  Sacharidy, Proteiny, Aminokyseliny, Kreatin, Spalovače tuků, Stimulanty  « ::::::

Hydroxycut Max - ANO či NE?

Dne 21.6. 2010 vydalo Ministerstvo zdravotnictví prohlášení o okamžitém stažení výrobků řady Hydroxycut (v našem internetovém i kamenném obchodě jsme nabízeli pouze Hydroxycut Max).

Nechceme tímto článkem nabádat ke konzumaci jakéhokoliv spalovače z řady Hydroxycut, jen si myslím, že by veřejnost měla být informována o všech aspektech prodeje tohoto oblíbeného spalovače, konkrétně Hydroxycutu Max, který je poslední dny tolik diskutován na internetu, v tisku a v médiích viz. hlavní zpráva TV Prima z 22.6.2010 Televizní zprávy

Hydroxycut Max a celá řada výrobků Hydroxycut byla v loňském roce stažena z evropského trhu i z trhu v USA (Na varování FDA - Food and Drug Administration USA, reagovala finská agentura pro bezpečnost potravin, která loňského roku 25.5.2009 rozeslala prostřednictvím systému RASSF pod číslem 09-563 informaci o zákazu uvedení doplňku stravy HYDROXYCUT na trh). Řada výrobků Hydroxycut byla stažena v souvislosti s podezřením, že mohou poškozovat játra.
Jen pro zajímavost, roční prodejní objem produktů Hydroxycut jen v USA dosahuje ročně kolem 9 milionů prodaných kusů a od roku 1993 do roku 2009 se na území Spojených Států a Kanady objevilo 23 případů, kdy si zákazníci stěžovali na možné problémy vyvolané údajně produkty Hydroxycut. Nikdo však nezkoumal jestli tito konzumenti produkty užívali správně a dodržovali dávkování (předávkování, kombinace s nevhodnými doplňky, léky, zvýšený příjem kofeinu apod.) nebo již v té době netrpěli nějakou nemocí.
Nicméně, verze produktů Hydroxycut, které byly stahovány v květnu minulého roku v USA z trhu, obsahovaly několik ingrediencí s farmakologickými účinky, které naše, ani EU legislativa nepovoluje (yohimbin, xanthinol nikotinát, cissus quadrangularis apod.).
Na tomto základě výrobce MuscleTech USA vyvinul zcela nový spalovač tuku s pozměněným složením a to bez přítomnosti Cissus Quadrangularis a všech problematických složek a látek, "bohužel" se stejným označením, stejným obalem a téměř i se shodným názvem Hydroxycut Max! Advanced (původní Hydroxycut Max >> nyní Hydroxycut Max! Advanced), což byl dle mého názoru podnět Ministerstva zdravotnictví k rozsáhlé medializaci a okamžitého stažení i tohoto inovovaného Hydroxycutu.

Cissus Quadrangularis je rostlina s farmakologickými účinky.
Ve starověku byl Cissus Quadrangularis používán jako léčivá rostlina. Ayurveda jej označuje, jako tonikum a analgetikum, dále se používal při léčbě zlomenin (v klinických studiích byla prokázána kratší doba léčby o 30 až 50%), dále používán k léčbě osteoporózy, astma, kašle, hemeroidů, kapavky a léčby obezity. Zdroj: www.wikipedia.org

V loňském roce, konkrétně 28.4.2009 jsme měli v naší firmě Goldfitness s.r.o. kontrolu Státní zemědělské a potravinářské inspekce, ta s okamžitou platností nám nařídila stažení z trhu a ukončení prodeje výrobku Hydroxycut a to právě z důvodu obsahu látky Cissus Quadrangularis (FDA jej nařídilo stáhnout z trhu až k 25.5.2009). Na tomto základě jsme výše uvedené opatření učinili a Hydroxycut ihned stáhli z trhu včetně informování a poskytnutí jakékoliv kompenzace všem našim zákazníkům, kteří tento spalovač u nás zakoupili.
Letos v dubnu, kdy se objevil spalovač Hydroxycut obsahující látky, které ani v jednom bodě nejsou v rozporu s naší legislativou ani s legislativou EU jsme i my Hydroxycut uvedli zpátky na český trh. Je pravdou a věřím, že stále ještě lze sehnat (především na internetu) Hydroxycut v původním složení - s obsahem Cissus Quadrangularis a ve verzi, která byla z nařízení FDA stažena v roce 2009 z trhu (pro jistotu uvádím, že náš dodavatel výrobků MuscleTech a zároveň i výhradním dovozcem výrobků této řady do ČR, je firma Fitness 24 s.r.o., zastoupená p. Markem Šimlíkem, která do ČR dováží pouze povolené a Ministerstvem Zdravotnictví schválené výrobky firmy MuscleTech. Od jiného "dovozce" tyto doplňky nedoporučuji nakupovat - není to forma reklamy, pouze považuji za seriózní uvést výhradního a jediného autorizovaného dovozce této značky do ČR).
Osobně pevně věřím, že po prošetření této záležitosti dojde ke shodě a vysvětlení tohoto problému a tento inovovaný Hydroxycut Max, který s původní verzí staženou v roce 2009 nemá nic společného (kromě názvu) se dostane zpět na český trh. Všechny produkty Hydroxycut jsou v tuto chvíli v USA volně k dostání a to s vědomím FDA.
V každém případě budeme tento problém podrobně sledovat a o jakékoliv změně vás budeme ihned informovat.

J. Krauz - Goldfitness s.r.o.

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.