:::::: »  Sacharidy, Proteiny, Aminokyseliny, Kreatin, Spalovače tuků, Stimulanty  « ::::::

Guggulsterony

Commiphora mukul je nízký keř využívaný již po tisíce let v Ajurvédě jako přírodní léčebný prostředek. Využívá se pryskyřice, která obsahuje vysoké množství Guggulsteronů Z a E. Podle posledních klinických studií bylo zjištěno, že guggulsteron Z snižuje hladinu lipidů (tuky) a cholesterolu v krvi, avšak odlišným mechanizmem než bylo původně uváděno vzhledem ke zrychlení činnosti štítné žlázy.

V jedné z klinických studií bylo skupině pacientů po dobu 24 týdnů podáváno 50 mg extraktu z Commiphora mukul nebo placebo. Pacienti měli zároveň předepsánu dietu bohatou na ovoce a zeleninu. U pacientů užvajících extrakt byl pozorován pokles hladiny celkového cholesterolu o 11,7%, pokles hladiny LDL cholesterolu o 12,5%, a pokles hladiny lipidů o 12,0%. Hladiny u pacientů užívajících placebo se nezměnily (při výpočtech byl zohledněn pokles hladin způsobený dietou). Účinnost této metody byla stejná jako účinnost moderních léčiv zaměřených na odbourávání tuku.

Podle posledních informací je hlavním mechanizmem účinku Guggulsteronů jeho antagonistické působení na tzv. FXR receptory (Farnesoid X Receptor, receptor v buňkách sliznice tenkého střeva ). Tyto FXR receptory jsou zodpovědné za regulaci metabolizmu tuků v krvi.. Tím, že je potlačena jejich funkce, dochází následně ke snížení produkce žlučových kyselin a cholesterolu v játrech, následně jsou lipidy aktivně odbourávány z krevního řečiště a spalovány v Krebsově cyklu.Tím je aktivováno uvolňování dalších tukových zásob z podkoží a celý proces se opakuje.

Nejsilnějšího synergního účinku pro spalování tuku je dosaženo kombinací Guggulsteronů s Coleus Forskohlii, který aktivuje tzv. cAMP enzym, to má za následek zvýšenou tvorbu enzymu lipázy, který přímo odbourává tuky. Kombinace těchto dvou špičkových látek pro spalování tuku, představuje novou generaci „inteligentních spalovačů tuku“

Produkty Reflex Nutrition obsahující Guggulsterony:

Coleus Forskohlii Guggul Lipid

Reference:
1. Amma M.K.P. et al.: Effect of oleoresin of gum guggulu (C. mukul) on the reproductive organs of female rats. Indian J. Exptl. Biol. 1978, 16, 1021-1023.

2. Zhu N., Rafi M.M., DiPaola R.S., Xin J., Chin C.K., Badmaev V., Ghai G., Rosen R.T., Ho C.T.: Bioactive constituents from gum guggul (Commiphora wightii). Phytochemistry, 2001, 56, 723-727.

3. Wu J., Xia C., Meier J., Li S., Hu X., Lala D.S.: The hypolipidemic natural product guggulsterone acts as an antagonist of the bile acid receptor. Mol. Endocrinol., 2002, 16, 1590-1597.

4. Singh R.B., Niaz M.A., Ghosh S.: Hypolipidemic and antioxidant effects of Commiphora mukul as an adjunct to dietary therapy in patients with hypercholesterolemia. Cardiovasc. Drugs Ther., 1994, 8, 659-664.

Zdroj: www.reflexnutrition.cz
Datum vydání článku 28.02.2010

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.