:::::: »  Sacharidy, Proteiny, Aminokyseliny, Kreatin, Spalovače tuků, Stimulanty  « ::::::

FDA zakázala GERÁNIUM pro vysoká zdravotní rizika!

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv FDA (Food and Drug Administration) oznámil, že geranium, známé pod názvem jeho syntetické formy 1,3 dimethylamylamin (DMAA) – není povoleno pro využití ve sportovní a doplňkové výživě v USA.
O tom byli také informováni všichni velcí producenti těchto problematických produktů v USA, tak aby došlo k jejich okamžitému stažení a nemuselo být použito krajních donucovacích prostředků.

Důvodem pro tento velmi rychlý a zásadní krok FDA bylo nejméně 42 závažných podnětů na základě negativních vedlejších účinků. Dalším podkladem byla studie, která prokázala, že DMAA zvyšuje výrazně krevní tlak, tím, že zužuje cévy (vazokonstrikční účinek), což může mít zcela zásadní důsledky pro kardiovaskulární systém (dlouhodobé zvýšení krevního tlaku, návykovost, kolaps organizmu, poškození srdeční tkáně).

Mezi nejkontroverznější produkty, patří takové, které obsahují současně DMAA a tzv. NO systémy, kde tyto dvě složky mají doslova extrémně protichůdný účinek. NO Systémy navozují tzv. svalovou pumpu = rozšiřují cévy (vazodilatační účinek), DMAA naopak působí zcela opačně, tedy zužuje cévy (vazokonstrikční účinek), což představuje pro organizmus nepředstavitelný nápor, včetně výše uvedených zdravotních rizik. Pro představu lze tuto kombinaci přirovnat k situaci, kdy zapijete prášek na spaní silným stimulátorem s obsahem trojnásobné dávky kofeinu.

Reference:
FDA challenges marketing of DMAA products for lack of safety evidence

FDA DECLARES GERANIUM (DMAA) BANNED!

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.