:::::: »  Sacharidy, Proteiny, Aminokyseliny, Kreatin, Spalovače tuků, Stimulanty  « ::::::

Další varující informace o rBGH mléku. Nakupujme hlavou!

Tyto dva články volně navazují na článek a video z listopadu 2010 Co je to rBGH mléko?? >>>.
Každý z nás by se měl alespoň minimálně zajímat o zdroje a původ potravin, které jsou naší každodenní potřebou

KONTROVERZNÍ GM HORMON VYNESL UNIVERZITĚ 100 MILIÓNŮ DOLARŮ

Kalifornská univerzita získá od firmy Monsanto 100 milionů dolarů jako kompenzace za to, že stáhla svou žalobu na porušování patentových práv ke kontroverznímu hormonu.

Monsanto ohlásilo dohodu s univerzitou v den, kdy žalobu měl projednávat soud v San Francisku. Univerzita od Monsanta kromě kompenzace za porušování patentových práv bude dostávat dalších 17 let nejméně 5 milionů dolarů ročně jako podíl ze zisku z prodeje hormonu, který byl vyroben metodami genové manipulace (GM).

Růstový hormon pro hovězí dobytek (rBGH, recombinant Bovine Growth Hormon) firma Monsanto prodává pod jménem POSILAC. Injekcí se vstřikuje do těla dojeným kravám během laktace pro zvýšení produkce mléka. Komerční použití rBGH schválila v roce 1993 americká agentura pro potraviny (U. S. FDA) a Monsanto začalo GM hormon prodávat v roce 1994.

V České republice i ve všech dalších státech EU je používaní rBGH zakázáno, a to na základě rozsáhlé studie z roku 1999 vzhledem k vyššímu riziku onemocnění rakovinou u spotřebitelů mléka ovlivněného GM hormonem. Ze stejných důvodů protestují proti GM hormonu i americké organizace na ochranu spotřebitelů jako Consumers Union. Varují před zvýšením rizika vzniku rakoviny prsu u žen a rakoviny prostaty u mužů, kteří konzumují mléko krav vystavených hormonálnímu dopingu v podobě rBGH.

V minulosti byl odpor amerických spotřebitelů vůči GM hormonu tak velký, že si firma Monsanto najala public relation (PR) agenturu Burson-Marsteller, která běžně zastupuje různé diktátorské režimy nebo firmy ničící životní prostředí. Úkolem PR agentury bylo zastrašit odpůrce GM hormonu a zlomit odpor veřejnosti proti rBGH. PR agentura pro Monsanto založila virtulální organizaci Národní mléčná rada (National Dairy Board), která ihned začala používání GM hormonu veřejně propagovat a tvářila se, že s Monsantem ani PR agenturou nemá nic společného. Na radu PR agentury také Monsanto přestalo GM hormon označovat jako rBGH (lidé slovo hormon vnímali negativně) a začalo používat veřejnosti méně srozumitelný název - hovězí somatotropin (Bovine Somatotropin, BST).

Odsouzeníhodným způsobem se však Monsanto zachovalo hlavně k právu spotřebitelů na informace a na svobodnou volbu toho, co si chtějí koupit. V rámci kampaně proti odpůrcům hormonálně ovlivněného mléka Monsanto systematicky žalovalo zemědělce, potravinářské firmy i obchodníky, kteří své mléčné výrobky označovali - "bez použití rBGH". Monsanto dokonce žalovalo i stát Vermont (čtěte závěrem tohoto článku), který jako první stát americké federace oficiálně zavedl značení mléka, aby se spotřebitelé v obchodě mohli vybrat, zda chtějí "hormonální" mléko nebo čisté. Výsledkem zastrašovací kampaně Monsanta je to, že v USA dnes každá čtvrtá až pátá dojnice dostává kontroverzní GM hormon.

Monsanto tedy dosáhlo s GM hormonem prokazatelného ekonomického úspěchu a ani 100 milionů vyplacených univerzitě pro něj není problém. A lékaři si můžou dále klást otázku, proč stoupa výskyt rakoviny prsu a prostaty.

Zpracováno z materiálů: Consumers Union
Reuters
Assiciated Press
San Francisco Chronicle

zdroj: www.priroda.cz/clanky.php?detail=596 |www.priroda.cz|

SPOLEČNOST MONSANTO VYHROŽUJE STÁTU VERMONT SOUDNÍ ŽALOBOU

Stát Vermont, který zavedl roce 1994 jako první oficiální značení mléka, které pocházelo od krav, kterým byl podáván geneticky upravený růstový hormon pro hovězí dobytek – rBGH známý jako BST či Posilac od společnosti Monsanto v předchozích měsících se stal základní hradbou v boji za sválení zákonu o označování potravin s GMO.

Teď ale přicházejí zprávy o tom, že přes ohromující veřejnou podporou a převážnou většinu zemědělského výboru státu Vermont, zákonodárci otálejí se svým návrhem na označování potravin s GMO, protože společnost Monsanto státu Vermont vyhrožuje soudní žalobou pokud zákon projde.

Při projednávání návrhu v budově Zemědělského výboru 15. a 16.března byli vyslyšeni lidé jako je Dr. Michael Hansen, odborník na genetické inženýrství ze Spotřebitelské Unie nebo lobbyistka pro GMO Margaret Laggis.

Margaret Laggis lhala, když tvrdila, že americký úřad Food and Drug Administration (FDA) udělal důkladné testy na potraviny s GMO. Hansen její tvrzení vyvrátil tím, že všechny testy na potravin s GMO, které předložil FDA byly provedeny společností Monsanto a jinými GMO korporacemi a že FDA neudělal žádné své vlastní testy na potraviny s GMO.

Studie provedená v Evropské unii ukázala, že i při krátkodobém krmení GM plodiny způsobilo u 43,5% samců pokusných zvířat ledvinové abnormality a 30,8% samic jaterní abnormality. Studie také prokázaly, že střevní sliznice zvířat krmených GMO potravin byla zahuštěna s porovnáním s nekrmenou skupinou zvířat. Všechny tyto krátkodobé příznaky se mohou stát chronické a taky posloužit jako zárodky k rakovině.

Studii, jako je tato se zúčastnilo 50 zemí z celého světa, aby se rozhodlo o zákonu, které vyžadují povinné etikety na potravinách s GMO.

Ve skutečnosti na vědeckých poznatcích nikomu nezáleží. Zaměstnanci se opět uchýlí k osvědčené taktice: soudní žaloby.

Bohužel v USA má společnost Monsanto na své straně průmysl a americkou vládu. Víc jak 90% spotřebitelů podporuje označování potravin. Biotechnologická šikany společnosti Monsanto je klasickým příkladem toho, jak 1% kontroluje nás ostatní, a to i ve státě Vermontu, který je všeobecně uznávaný jako nejprogresivnější stát v Americe.

zdroj: http://www.vlastnihlavou.cz/spolecnost-monsanto-vyhrozuje-statu-vermont-soudni-zalobou/ |www.vlastnihlavou.cz|
Čerpáno: Monsanto Threatens to Sue Vermont if Legislators Pass Bill Requiring GMO Food Labeled
Vyšlo: zvedavec.org

Společnost Goldfitness s.r.o. je výhradním distributorem značky WEIDER pro Českou republiku!
Možnosti platby - zajišťuje: PayU
Dobírka Hotově Převodem Kartou Česká spořitelna Raifka Komerční banka FIO mBank GE Money Sberbank Mobito
Přepnout na plnou verzi webu.